Ztracená města starověku (TV seriál)

Lost Cities of the Ancients

Stratené mestá staroveku

Historický / Dokumentární

Velká Británie, 2006, 3x52 min

Paul Williams

Dokument v pravom zmysle slova, je len škoda, že má len tri časti. Všetky sú ale veľmi vyrovnané. Zabudnuté mesto Egypta bolo veľmi zaujímavo prevedené, človeka zaujalo, ako sa podarilo mesto vypátrať a čo Egypťania boli schopní urobiť, doslova presťahovať celé mesto manuálne. Indiáni, to moc nemusím, ale bolo to tiež interesantne spracované, opäť sme si mohli potvrdiť, že to neboli žiadni ľudomilovia a že ľudské obety uskutočňovali ako bežnú prax. Veľmi tajomná časť o Chetitoch je tá, na ktorú som sa tešil najviac, pretože doteraz vieme o nich len málo. Odporúčam pre rozšírenie si niektorých poznatkov.(10.3.2016)

Nakoľko naše ľuďské možnosti (väčšinou) nedovolia,aby sme videli všetky krásy sveta, preto tento dokument je darčekom, ktorý ocení každí, kto má aspoň trocha rád antický svet a architektúru. Fascinujúce!(26.12.2008)

1.díl 4*(26.5.2016)

• Attta

Zatím jsme viděl jen díl s Chetity a musím říct, že vcelku dost slušné.(12.4.2013)

videl som len cast o starovekom meste Pi-Ramesse, ale to bola nadhera + viete o tom, ze Staroveki Egypt komplet prestahoval 1 mesto z bodu A do B ? Myslim komplet, kazdu jednu dlazobnu kocku, stavebny kamen, obelisk, sochu, kazdu jednu tehlu ...... proste toto ma fascinuje, egyptologii sa venujem uz X rokov a stale ma bavi. 95 %(29.5.2016)