poster

Bulletface

Thriller

USA, 2010, 82 min

Scénář:

Randall Fontana

Producenti:

Gary Schmoeller

Střih:

Ken Morrisey
(další profese)

Komentáře uživatelů k filmu (2)

  • vegetol.mp
    **

    Další podivnost od mistra úchyláren, Alberta Pyuna. Bývalá agentka DEA Dara Marren se vrací na čas z vězení, aby v drogovém podsvětí pomstila smrt svého bratra. Na trh se navíc dostává nová droga, která mění lidi k nepoznání... Další z divných filmů velkého Alberta, který vydýchají snad jen jeho fanoušci. Bulletface je film levný, natočený s nulovým rozpočtem v několika málo lokacích. Hlavně se tady mluví a mluví, přestřelka je tu jen jedna, krátká, navíc je na ní vidět, že byla v post-produkci dodělávaná (výstřely zbraní, stříkající krev). Scénář Randalla Fontany (Pyunův Hong Kong 97) je poněkud zmatený a některé zajímavé věci (např. hrdinčinu bisexualitu), už nijak víc nerozvíjí. Pyun jako režisér se snaží tuhle v podstatě primitivní historku uměle komplikovat rozděleným obrazem, nebo rádoby cool zastavováním záběrů, což ovšem po chvíli začne trochu lézt na nervy. A časté, zbytečné titulky odpočítávající čas, tomu taky nepřidají. Celé to navíc trvá jen 75 minut, takže dějová linka s novou drogou v příběhu nemá žádný zásadní význam. Jediné, co si opravdu zaslouží pochválit, je Victoria Maurette v hlavní roli. Její charisma a určitá neotesanost jsou dobrá kombinace a hezky se na to kouká. Bulletface je umělecky natočený brak, který nepatří k Punovým nejlepším a má cenu jen pro jeho fanoušky. Pro ty ostatní je to, obávám se, ztráta času…(6.10.2010)

  • TERRORDROME
    *

    Spanilá jazda Pyunovým hovnoverzom pokračuje a jeden by sa mohol sám seba opýtať či to má nejaký zmysel... Nuž, nemá, ale to ani vesmír a predsa sa nezabijem. Buletfejs je niečo o pomste prepustenej basmanky a droge získavanej z miešnej tekutiny. Že je to zmätená chobotina o hovne neprekvapuje, Pyun v 21 storočí točí horšie filmy než kedykoľvek predtým a snaží sa to maskovať iba rádoby artovými čačkami ako časté a úplne bezmyšlienkovité zastavovanie obrazu. Ako by ten chudák film nevyzeral už tak dosť hnusne. Niekoľkokrát sa počas deja vracia flashback na väzenské lesbické znásilnenie dve na jednu a vidíme síce nejaké kozy a zadky, ale len toľko čo nám umelecky sa rozsvecujúce a zhasínajúce žiarovky a utekajúca kamera dovolí. Omnoho viac než objavovanie hrdinkinej bisexuality si užijeme toho ako neustále fajčí ( cigarety ), snáď nedostala po nakrúcaní rakovinu. Občasná akcia nestojí za veľa, akurát som si všimol že pri každom výstrele blikne obraz nabielo. Vo finále si zloduch šľahne toho svojho svojho zázraku a asi pol minúty sa pohybuje mutantným rýchloposuvom, než ho hrdinka tiež odfajčí ( zabije ). Je to fakt bieda.(18.9.2018)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace