Jak Ťuk a Bzuk putovali za sluníčkem (TV seriál)

Animovaný / Pohádka

Československo, 1977, 7x8 min

Bez Brodského hlasu by to celé bylo poloviční, tak to byli včelí medvídci přes kopírák. Šmrnc to nicméně nějaký mělo, a nuda nehrozila.(11.10.2009)

• Drom

I když hlas Vlastimila Brodského je příjemný na poslech, nudné a prázdné příběhy dvou mentálně zaostalých čmeláků mě doslova iritují. No však mají také příhodná jména. Když navíc připočtu ne příliš zdařilou animaci a dementní dialogy těchto dvou zběhů z léčebny pro duševně choré hmyzáky, jen si zastesknu po Krtečkovi nebo vlezlé včelce Máje. Nemluvě o tom, že do kapsy je strčí i Ferdův přitroublý kámoš Pytlík, brouk světoběžník. Možná se to někomu líbí, ale pro mě bylo vždycky zklamání, když dávali tyhle dva pošuky a připadal jsem si ten den ošizený o Večerníček.(27.5.2014)

• pytlik...

Tenhle večerníček jsem viděl jako malé dítě a vůbec mě neoslovil. Ti čmeláčci mi připadali úplně blbí, když chtěli přibít sluníčko na oblohu (už vůbec nemluvě o skrytém sadismu v jejich úmyslu, že). A už vůbec ty příběhy nevylepšil unavený, melancholický hlas Brodského, táhnoucí se jak med nebo pěkně dlouhý sopel...(10.12.2011)

I Vlastimil Brodský byl dobrý recitátor, o tom jsme se mohli přesvědčit i v této vyloženě dětské seriálové pohádce o dvou čmeláčcích. Jednalo se o první a na dlouhou dobu i poslední pohádku od Bzuka a Ťuka, jeho pokračování bylo až v roce 1994 a to pod názvem "Jak Bzuk a Ťuk nechtěli aby pršelo". Škoda že to nemělo jen víc epizod podobně jako třeba Dorotka nebo seriál O Cvrčkovi a Štěňátku. Mohlo to bejt určitě ještě o mnoho zajímavější a bohatší. Sice se jedná o trochu dnes už zapomenuté kratičké pohádky, které se musím přiznat že jsem snad ani jako dítě nikdy neviděl (nebo si nepamatuji), až teď po letech a to snad v cyklu Mistři ČAF, nicméně stále stejně kouzelné jako před X lety.(23.2.2007)

Prostřednictvím Bzuka a Ťuka jsem se po 30 (slovy - třiceti) letech vrátil do dětství:-). Z těch dvou naivů, kteří se vydají na vandr, prostě dýchá češství. Provází je kamarádka Alka a pomáhá překonávat nástrahy na cestě. Výchovný prvek pro malého diváka je jednoznačný. A vypravěč Vlastimil Brodský jednoduše úžasný.(28.4.2009)