poster

Zoo

Dokumentární / Drama

USA, 2007, 80 min

Režie:

Robinson Devor

Scénář:

Charles Mudede

Kamera:

Sean Kirby

Kostýmy:

Doris Black
(další profese)
 • rivah
  ***

  komentáře: http://variety.com/2007/film/reviews/zoo-2-1200559252/ http://www.nytimes.com/2007/04/25/movies/25zoo.html http://www.eyeforfilm.co.uk/review/zoo-film-review-by-anton-bitel(22.7.2017)

 • Idego
  *

  Naprosto o ničem. Člověk, který o kauze Enumclaw nikdy neslyšel, bude mít problém vůbec pochoppit, o co se jedná, a všem ostatním to nedá víc než informaci, že se jeden pán nechal ojet koněm, na následky toho zemřel a pak z toho byla mediálně vděčná kauza – takže nic nového. Dokument nemá hlavu ani patu, výpovědi svědků a účastníků incidentu nejsou zasazeny do žádného rámce, je tam plno rádoby artové vaty v podobě záběrů na nic za doprovodu hudby a dlouhých pauz mezi promluvami jednotlivých účastníků. Kdyby se to vystříhalo, stopáž by byla čtvrtinová. Takhle je to natahovaná nuda o ničem, ze které si divák odnese akorát to, že účastníci incidentu čelí společenskému odsouzení a že se zoofilní číslo nelíbilo místní ochránkyni zvířat. Wow. To by jeden nečekal... I krátký článek na Wikipedii je informačně násobně hodnotnější a jeho přečtení zabere zlomek z těch 80 minut, o které mě připravila Zoo.(10.4.2020)

 • hirnlego
  ****

  Už ne jen to jedno profláklé méně než minutové video, při kterém se spoustě slabších povah (či rozzuřených bojovníků za zvířecí právo být rozsekán do hamburgrů, ale nesmět si s člověkem užívat větší intimnosti než je poplácání po zadečku) protáčejí panenky, nýbrž plnohodnotný a filmařsky (vizuálně) velmi zdařilý, byť občas na hranici nehezkého kýče nebezpečně balancující dokument jako nesrovnatelně důstojnější pomník chlápkovi, který měl prostě jen tak trochu jiného koníčka...(6.2.2010)