Ferda Mravenec (TV seriál)

• Česko

Ondřej Sekora (kniha)

Iva Hercíková

Karl Aulitzky
  • Matematicka

V hodnocení tohoto seriálu plně souhlasím s gudaulinem. Co se nám předkládá pod rouškou Sekorovy předlohy, je opravdu hrůza. Poprvé jsem u tohoto seriálu přemýšlela i o hodnocení "odpad". Z dětství samozřejmě mám na tento seriál až nostalgické vzpomínky, ale to pro mě není vše, svým dětem ho rozhodně pouštět nebudu. Zajímavé komentáře: gudaulin, NinadeL.(10.7.2013)

Prvá vec o ktorej viem, že je z časti aj Lichtenštajnská. Rozprávka o nebojácnom mravcovi s dobrodružným duchom a zaujímavým červeno-čiernym šálom a bielo-červenými teniskami, či bielymi rukavicami. Ako rozprávka to bolo dosť podivné, ale tak ako pri väčšine týchto, ktoré mali jednoduché animácie som aj tohto Ferda bral v pohode.(23.7.2012)

• drozd

Jediná věc, která z Ferdy zůstala je jeho jméno a šátek. Možná je to zábavné, ale už ne jako Včelka Mája. Ondřej Sekora napsal něco úplně jiného. Kdo nevěří, zkuste si to přečíst. Přihlouplé díly (např. s Beruškou letící na soutěž krásy někam na Havajské ostrovy) jsou pro mě totální vrcholy nevkusu.(4.8.2008)

• Fajt

Myslím, že se musí Ondřej Sekora obracet v hrobě, když skopčáci, takto zmrvili příběhy tohoto našeho dětského hrdiny !! Nevím, která skopová hlava vytvořila Ferdu, jak lyžuje na rozkvetlé louce s květy a slunící se Beruškou, kterou Ferda zasype sněhem při elegantním zabrzdění. Jen blbnou malé děti, přesně v tom stylu jako Milka, když vyrukovala s modrou krávou !!!(10.7.2017)

Německá série tohoto seriálu se mi moc líbila, jelikož je to taková komedie a groteska. Ta animace je pracná a nadýchaná, jsou tam furt nějaké hádky. Už tam chybí jenom zvuky z Psa Filipsa, protože tohle je groteska. Což ty zvuky se opravdu v pozdějších dílech objevovaly. Až na to, že ty zvuky byly dle mně špatně nakombinované a dějově zrovna ty pozdější díly byly už spíš pohodové než ztřeštěné.(12.10.2016)

• - Ferda mravenec se poprvé objevil 1. ledna 1933 na stránkách Lidových novin. (M.B)