Ferda Mravenec (TV seriál)

• Česko

Předloha:

Ondřej Sekora (kniha)

Iva Hercíková

Karl Aulitzky

Prvá vec o ktorej viem, že je z časti aj Lichtenštajnská. Rozprávka o nebojácnom mravcovi s dobrodružným duchom a zaujímavým červeno-čiernym šálom a bielo-červenými teniskami, či bielymi rukavicami. Ako rozprávka to bolo dosť podivné, ale tak ako pri väčšine týchto, ktoré mali jednoduché animácie som aj tohto Ferda bral v pohode.(23.7.2012)

• MM_Ramone

"Ferdo mravec", veselý chlapík s červenou bodkovanou šatkou okolo krku, ktorý sa ničoho nezľakne a so všetkým si poradí ma vždy niečím podvedome odpudzoval. Ani ako malé decko som nemal túto rozprávkovú postavičku v obľube. On a všetci jeho hmyzácki kamaráti sa mi zdali akýsi bizarne úchylní. Celú túto otravnú háveď by som najradšej postriekal biolitom alebo pokropil DDT. Dvadsať šesť dielny animovaný seriál "Ferdy, die Ameise" z produckie Západného Nemecka a Lichtenštajska stál za hovno. *(16.10.2018)

• Fajt

Myslím, že se musí Ondřej Sekora obracet v hrobě, když skopčáci, takto zmrvili příběhy tohoto našeho dětského hrdiny !! Nevím, která skopová hlava vytvořila Ferdu, jak lyžuje na rozkvetlé louce s květy a slunící se Beruškou, kterou Ferda zasype sněhem při elegantním zabrzdění. Jen blbnou malé děti, přesně v tom stylu jako Milka, když vyrukovala s modrou krávou !!!(10.7.2017)

Kromě příliš vlažného hlasu Marka Ebena, který je sice skvělý moderátor, ale pro dabing zcela nevhodný a ještě horšího Petra Vacka, který zní spíše jako teplouš či babochlap, než Ferdův pes, je zde naštěstí i plejáda výtečných herců-dabérů v čele s jedinečným broukem Pytlíkem v podobě skvělého Karla Heřmánka. Jeho "brouk Sáček" zde, ale např. i Rampa Mckvák z Kačerů je fantastický, stejně jako "kačerovský profesor Nula" Jirka Knot v mnoha jiných postavách, pánové Lábus a Nárožný a další. Nebýt nudného dabingu Ferdy a zcela trapného dabingu jeho psa, dal bych za některé velmi povedené díly i plný počet, takto je to na tři body a když to vezmu očima dítěte, které si velmi hezkou animaci prostě musí zamilovat, přidám ještě jeden, tedy čtyři celkem.(7.10.2013)

• drozd

Jediná věc, která z Ferdy zůstala je jeho jméno a šátek. Možná je to zábavné, ale už ne jako Včelka Mája. Ondřej Sekora napsal něco úplně jiného. Kdo nevěří, zkuste si to přečíst. Přihlouplé díly (např. s Beruškou letící na soutěž krásy někam na Havajské ostrovy) jsou pro mě totální vrcholy nevkusu.(4.8.2008)

• - Ferda mravenec se poprvé objevil 1. ledna 1933 na stránkách Lidových novin. (M.B)