Ferda Mravenec (TV seriál)

• Česko

Iva Hercíková

Evžen Illín

Karl Aulitzky
  • MM_Ramone

"Ferdo mravec", veselý chlapík s červenou bodkovanou šatkou okolo krku, ktorý sa ničoho nezľakne a so všetkým si poradí ma vždy niečím podvedome odpudzoval. Ani ako malé decko som nemal túto rozprávkovú postavičku v obľube. On a všetci jeho hmyzácki kamaráti sa mi zdali akýsi bizarne úchylní. Celú túto otravnú háveď by som najradšej postriekal biolitom alebo pokropil DDT. Dvadsať šesť dielny animovaný seriál "Ferdy, die Ameise" z produckie Západného Nemecka a Lichtenštajska stál za hovno. *(16.10.2018)

• drozd

Jediná věc, která z Ferdy zůstala je jeho jméno a šátek. Možná je to zábavné, ale už ne jako Včelka Mája. Ondřej Sekora napsal něco úplně jiného. Kdo nevěří, zkuste si to přečíst. Přihlouplé díly (např. s Beruškou letící na soutěž krásy někam na Havajské ostrovy) jsou pro mě totální vrcholy nevkusu.(4.8.2008)

Mám pocit, že negativní komentáře vychází jen ze zášti vůči německému zpracování. Seriál je moc povedený, hravý a krásně animovaný. Epizody jsou vtipné, některé se drží předlohy téměř do puntíku (například zapřahnutí šneka). Jeden z mých nejmilejších dětských seriálů, právě díky líbivé kresbě, co českým dílům chybí prakticky všude. Díly se od sebe různě liší, některé jsou dobrodružné, jiné záhadné nebo romantické. Vysoké hodnocení si právem zaslouží.(9.1.2014)

• Matematicka

V hodnocení tohoto seriálu plně souhlasím s gudaulinem. Co se nám předkládá pod rouškou Sekorovy předlohy, je opravdu hrůza. Poprvé jsem u tohoto seriálu přemýšlela i o hodnocení "odpad". Z dětství samozřejmě mám na tento seriál až nostalgické vzpomínky, ale to pro mě není vše, svým dětem ho rozhodně pouštět nebudu. Zajímavé komentáře: gudaulin, NinadeL.(10.7.2013)

• gudaulin

Z atmosféry literární předlohy zbylo jen žalostně málo, chybí tomu hravá poetika české animované školy, zůstala jenom kostra příběhů a jakás takás kresba napodobující Sekorův styl. Je to jako když vypráví něčí vtipy člověk bez špetky smyslu pro humor, který nechápe jejich pointy. Celkový dojem: 25 %.(11.7.2008)

• - Ferda mravenec se poprvé objevil 1. ledna 1933 na stránkách Lidových novin. (M.B)