Ferda Mravenec (TV seriál)

• Česko

Iva Hercíková

Evžen Illín

Karl Aulitzky
  • gudaulin

Z atmosféry literární předlohy zbylo jen žalostně málo, chybí tomu hravá poetika české animované školy, zůstala jenom kostra příběhů a jakás takás kresba napodobující Sekorův styl. Je to jako když vypráví něčí vtipy člověk bez špetky smyslu pro humor, který nechápe jejich pointy. Celkový dojem: 25 %.(11.7.2008)

Německá série tohoto seriálu se mi moc líbila, jelikož je to taková komedie a groteska. Ta animace je pracná a nadýchaná, jsou tam furt nějaké hádky. Už tam chybí jenom zvuky z Psa Filipsa, protože tohle je groteska. Což ty zvuky se opravdu v pozdějších dílech objevovaly. Až na to, že ty zvuky byly dle mně špatně nakombinované a dějově zrovna ty pozdější díly byly už spíš pohodové než ztřeštěné.(12.10.2016)

Prvá vec o ktorej viem, že je z časti aj Lichtenštajnská. Rozprávka o nebojácnom mravcovi s dobrodružným duchom a zaujímavým červeno-čiernym šálom a bielo-červenými teniskami, či bielymi rukavicami. Ako rozprávka to bolo dosť podivné, ale tak ako pri väčšine týchto, ktoré mali jednoduché animácie som aj tohto Ferda bral v pohode.(23.7.2012)

Mám pocit, že negativní komentáře vychází jen ze zášti vůči německému zpracování. Seriál je moc povedený, hravý a krásně animovaný. Epizody jsou vtipné, některé se drží předlohy téměř do puntíku (například zapřahnutí šneka). Jeden z mých nejmilejších dětských seriálů, právě díky líbivé kresbě, co českým dílům chybí prakticky všude. Díly se od sebe různě liší, některé jsou dobrodružné, jiné záhadné nebo romantické. Vysoké hodnocení si právem zaslouží.(9.1.2014)

• Matematicka

V hodnocení tohoto seriálu plně souhlasím s gudaulinem. Co se nám předkládá pod rouškou Sekorovy předlohy, je opravdu hrůza. Poprvé jsem u tohoto seriálu přemýšlela i o hodnocení "odpad". Z dětství samozřejmě mám na tento seriál až nostalgické vzpomínky, ale to pro mě není vše, svým dětem ho rozhodně pouštět nebudu. Zajímavé komentáře: gudaulin, NinadeL.(10.7.2013)

• - Ferda mravenec se poprvé objevil 1. ledna 1933 na stránkách Lidových novin. (M.B)