Reklama

Reklama

Znovu u Spejbla a Hurvínka

(seriál)

Epizody(13)

Druhá řada veselých příhod Spejbla a Hurvínka byla poprvé odvysílána v roce 1974. Opět v režii Libuše Koutné, které byl loutkový film vlastní a vždy v něm dosahovala značných úspěchů. V autorství se vystřídalo několik scénáristů, ať už sám Miloš Kirschner, Pavel Grym, Josef Barchánek, Jiří Kubíček a další. Zdá se, že Spejbl, nestárnoucí taťulda, který všechno zná, vynalézavý Hurvínek a milá Mánička stále přitahují pozornost malých a velkých diváků. A tak se znovu rádi podíváme na cvičení oblíbené dvojice, na závod do vrchu, na Spejbla na houbách a na další příhody dnes už slavné dvojice, která už několik desetiletí baví a těší děti i dospělé. (Česká televize)

(více)

Recenze (57)

Janyr 

všechny recenze uživatele

Hurvajzí pády, eskapády a potulka v kombinaci s blábolivou mluvou jeho afektovaného otce. Miloš Kirschner byl opravdu hurvajzím výtečníkem. Klasická groteskní stylovost, plná fackovacího humoru, se zdá býti vypilována až k zbláznění, Spejbl junior je čirý hrdina BusterKeatonského typu. Plně hodnověrný padač do kýblů s opičími výkaly, jezdič na nosorožci zespodu, sahač na dráty vysokého napětí apod. Těžko mu vytýkat kteroukoliv bláznivou činnost, neboť on takový prostě musí být! My, jeho fandové, bychom asi nepřežili, kdyby se začal chovat suše komisně, kdyby chodil v saku a kravatě, nebo během jeho poledních vycházek na staveništi ani nespadl do míchačky s maltou. Přiznám se, že v jedné epizodě již těch pádů do želatiny a následného omývání se kyselinou mravenčí bylo trochu moc. To jsem si už v duchu říkal, že Miloš příběh poněkud zkomplikoval, ovšem závěr se skelnou vatou v trenýrkách dokonale vyjasnil moji mongoloidní líc. ()

IvoP 

všechny recenze uživatele

Nejvíc se mi z toho líbí epizoda #5 Snad jsi něco nevyvedl? No taďuldo, stejně by ses to dozvěděl, to bylo tak:... (jako v Němém Bobši od Járy Cimrmana) ... Pojď Jumbo, ať nás nevidí správcová. Jumbo udělá pár kroků, pak tam přijede auto Hurvínek řekne: "tak a pan Mrkvička má z auta harmoniku" .... tak tahle to ve stručnosti bylo...Že's vůbec ty kaštany sbíral. Nic se nemá přehánět, ani dobré skutky a epizoda #1: "Kdo sem dal to umyvadlo?" "Ty sám osobně" "Tady by mělo být jezero nějakýho Máchy" K chalupě to mají být 3km....ale vzdušnou čarou a hlavně: "Počkej, ty zrádná Maruno, to si vypiješ, jak za mě tak za taťuldu" . A spejbl řekne Hurvínkovi "A ty za ty tři mušketýry" epizoda #9 - skvělá scéna s tou babkou v lese a epizoda #10 - "Žeryčku, kočička!" ()

Reklama

Danulinda 

všechny recenze uživatele

A hajííí, a hačačááá :-))). Nejen tato rozcvičková hláška mě vždy velmi pobavila. Pan Kirschner a pan Skupa to uměli vše nádherně vymyslet velmi jednoduchým a přitom legračním způsobem. Dnešní příběhy nástupce Kláska jsou scénáristicky buď trapné, maximálně semtam poučné, ale zcela jim chybí ta správná jiskra a hlavně vtip, jako tomu bylo u prvních dvou "mluvičů". ()

pold 

všechny recenze uživatele

Já tedy nadšení pro tuhle podivnost nesdílím. Pokud to původně vzniklo - jak jsem někde četl - jako parodie na typického českého zaprděného maloměšťáka, tak to asi víceméně sedí (neschopný pablb, který je "vtipný" tím že nic neumí, a podělá na co šáhne). Jinak je to slabé, příběhy hloupého otce a jeho neméně hloupého syna, namluvené skřehotavými hlasy, obsahující trapný humor jak z doby němé grotesky (někdo zase někam spadnul, ó to je ale vtipné). Ale věřím, že to může být dobrý televizní start pro hloupého českého diváka, který pak plynule přejde na homolkoviny a troškoviny, při kterých se rovněž dosyta zasměje. 30% ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Barva a výlety ven další sérii o Spejblovi a Hurvínkovi sluší. Jemně popudlivý, lehce roztržitý a starostlivý Spejbl s darebáckým synkem Hurvínkem, vychytralým psem Žerykem a naivní malou Máničkou v nové podobě tvoří prověřený čtyřlístek, který zpříjemňuje už po dlouhou řádku let každému dětství. Párkrát se objeví bábinka Kateřina, několikrát i cizorodý element. Miloš Kirschner a Helena Štáchová mě svým charakteristickým hlasem uvádějí do nostalgického rozjímání a jemně škádlivá zábava přináší zapomenuté vůně. Rozverně laskavá zábava s citlivou ironií i pochopením činí z této série ideální dětský produkt. ()

Galerie (16)

Zajímavosti (2)

  • Spejbl se křestním jménem jmenuje Josef. (M.B)
  • Postava Spejbla vznikla již v roce 1920. Postava Hurvínka v roce 1926. (M.B)

Reklama

Reklama