poster

Macugane ranša džiken

 • Japonsko

  松ヶ根乱射事件

 • Japonsko

  Matsugane ransha jiken

 • anglický

  The Matsugane Potshot Affair

Komedie / Krimi / Drama

Japonsko, 2006, 112 min

Komentáře uživatelů k filmu (3)

 • ScarPoul
  **

  Jamašita si holduje v kolektívnom hrdinovi na ktorom môže robiť akési sociálne štúdie prapodivných charakterov. Ale je to tak strašne bez osobitosti, až to bolí. Linda, Linda, Linda! bolo svieže dielo v atraktívnom prostredí a s presahom. Tešil som sa, že oproti ranným kvázi umeleckejším a v zásade veľmi samoúčelnym dielam autor vyrástol a čaká nás nová éra žánrových a zábavných filmov. Ale minimálne v mojom prípade je Matsugane potshot affair krokom späť. Humor nie je vypointovaný, dejové zvraty sú oddramatizované, ale v zásade nezaujímavé a u žiadneho s hrdinov sa nenájde natoľko silná motivácia, aby nám prišiel sympatický. Je to skrátka dedinská telenovela s postavami, ktoré sú natoľko divné, že nám v zásade nemajú čo povedať. Takéto filmy má na konte aj Miike a je to naozaj asi akýsi žánrový poddruh na ktorý sa treba nastaviť, ale mne sa to akosi nedarí. Tešil som sa, že Jamašita bude pre mňa žánrovo veľmi blízky režisér. Ale zatiaľ mi toho dal veľmi málo.(1.4.2018)

 • Cedr
  ***

  Mix černého humoru s krimi-dramatem v podání atypických charakterů by díky zmrzlé atmosféře mohl připomenout Fargo. S přesností přirovnání to ale není kdovíjaké. Matsugane Potshot Affair se (a ostatně i Fargo) škatulkuje jen velmi těžko. Jde o povedenou přehlídku výstředních charakterů, kterou pohromadě drží povedený černý humor, který se na scéně vždy objeví naprosto nečekaně a občas s vskutku mistrovskou úderností. Na poměry Nobuhiro Yamashity a jeho vlažnějšího tempa se toho v tomto snímku přihodilo dost, přesto však zvláštní rodinné vztahy ještě zvláštnějších postav jakoby sebou stále nesly nevyužitý potenciál. 70%(18.4.2014)

 • Bernhardiner
  ****

  V hlavních rolích ospalé městečko, pomačkané auto, zlaté pruty, lidská hlava a jedno dítě užuž se deroucí na svět. Chápete souvislosti? Ne? Nevadí, možná v tom nebudete mít zcela jasno ani po skončení snímku. V úvodních titulcích se píše, že tento příběh se skutečně v devadesátých letech stal, ale sám nevím, jestli tomu mám věřit, protože to, co se děje na obrazovce je neskutečné výstřední, až to mozek nebere. Všechny postavy od policisty a jeho (ne)povedeného bratra přes jednu těhotnou a silně promiskuitní holku po dva podivné cizince, kteří se ocitli ve (ne)správný čas na (ne)správném místě tvoří dohromady silně kořeněný filmový guláš, který dosud nikdo nenamíchal. Ve filmu se nijak bohatě nekonverzuje (možná by to pak byl ještě pikantnější zážitek) a, jak bývá u Jamašity zvykem, film se skládá ze dlouhých, zdánlivě uspávajících záběrů. Pro milovníky obskurit jasná volba. 80%(24.9.2015)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace