Žáby

Animovaný / Krátkometrážní

Česko, 2002, 4 min

Jan Tománek
  • Deimos

YouTube/// Obsazení 2/10 Děj 4/10 Hudba 3/10 Animace 1/10/// +ta závěrečná pointa, dějově je to lepší než předešlí snímek Svět, hudba není úplně marná -pořád strašně hnusná animace/// Čekal jsem fakt něco špatného a i proto jsem překvapen, že tomu mohu nakonec dát lepší 1*, kdyby byla ještě lepší animace mohlo to mít klidně hvězdičky dvě. Takhle ale pořád zůstává u marného pokusu o animovaný film, který raději neměl vůbec vzniknout. Když něco neumím, tak to nedělám./// Celkem 28%///(2.1.2011)

• mdouglas

Nevim, ale sebelepší děj (v ideálnim případě, tohle nemá ani průměrnou myšlenku) nenahradí naprosto otřesná 3D grafka. I na rok 2002 je to hodně špatný. V tý době to šlo udělat podstatně líp. Obecně mě překvapuje Tománkovo tvrzení, že nemáme dostatek kvalitních animátorů. Já si myslim naprostej opak a spíš by je nebyl schopen zaplatit.(29.10.2012)

• Naslund

Na české poměry pěkná animace, ale zcela bez obsahu. Od krátkometrážních filmů očekávám v lepším případě spoustu humoru, dobrou pointu, nebo v tom horším alespoň něco k zamyšlení. Tady chtěl někdo asi ukázat kontrasty mezi druhy mocí, ale těch si všimne asi jen ten, kdo vyhledává smysl filmu, takže pro většinu lidí kromě usměvného závěru bohužel nemá nic k nabídnutí.(24.7.2008)

• MarekT

Přišlo mi to jako česká mutace pixarovských předfilmů, kam autor odkazuje stylem kresby. Nicméně jestli taková Geriho hra rozehrává na poli čtyř minut propracovaný a především vtipný příběh, zde se za stejnou dobu vlastně nic neděje a ani se nepobavíte (jelikož to autor prezentuje jako grotesku, dílo se tak míjí účinkem). Podobně jako u "Světu" si však myslím, že kdyby na tom pracoval člověk, který aspoň umí spojit dvě scény tak, aby na sebe souvisle navazovaly, nebylo by to vůbec špatné a šel bych s hodnocením rozhodně výše.(24.9.2009)

• Naushika.

What the-? První 3D filmy od Pixaru vznikaly v 80. letech a mají lepší animaci než tohleto - a ačkoli jsou technicky nedokonalé a kraťoučké, mají nápad a vtip. Tohle bylo sakra co? Ten popisek filmu obsahuje kompletní děj - připadá vám nápaditý nebo zábavný? Mě taky ne. Hnus, nechápu, jak tomu někdo mohl dát víc než jednu *.(16.11.2010)

• - Snímek vyhrál hlavní cenu na festivalu v Barceloně. (zigot7)