poster

Mír s tuleni

Dokumentární

Česko / Itálie, 2007, 100 min

Režie:

Miloslav Novák

Scénář:

Ferdinand Pitrosu

Kamera:

Jakub Halousek
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Xsi
  ****

  Dokumentárni pátrání po tuleni, aby se nakonec autor spokojil s lachtanem...Zní to divně, ale výsledek?! Proč ne! J Jasně, viděla jsem lepší dokumenty, viděla jsem horší, ale tenhle se mi poměrně líbil...A když už pozornost klesá, přifrčí dopravní značka s tuleněm, a minimálně do další se to dá zvládnout. Je pravda, že to mohlo být o něco kratší, ale výsledek nepůsobí špatně...(5.11.2007)

 • Skejpr
  *****

  Mimořádně nasírací a úderná záležitost. Z filmařského hlediska sice možná lehce nekonzistentní co do použití výrazové techniky, od klasického dokumentu, přes fiktivní děj až po lehký psychedelismus a zaké z hlediska tématu, které se přibližně v polovině ztrácí a je nahrazováno stále novými a novými úvahami, celkové vyznění filmu je ale velmi silné a člověk neví, jeslti se dřív vztekat, plakat, nebo se rozplývat dojetím nad rypáčkem tuleně Odyssea... Ve své podstatě zároveň povznášející i zničující dílo.(1.11.2007)

 • troxor
  **

  Pochybuji, že kolonka dokumentární je nejlepším "šuplíkem" pro tento výtvor. Ač mu nechybí nápad a jistá neotřelost, autor bohužel svým talentem plýtvá. O povaze tohoto fimu se mnohé dozvíme už ze samotného textu dostributora - kombinuje zmínky o iniciačních rituálech s ekologií, pak do toho přijde Homér a Fellini, několik obskurních postaviček, kterým by psychiatrická léčebna sedla lépe než účinkování v dokumentu a nakonec dva tuleni. Na papíře tato skupina vypadá nesourodě a nejinak bohužel působí i na plátně.(21.6.2008)

 • Sunwise
  **

  Nalákána popiskem v katalogu LFŠ UH, rozhodla jsem se jít na tento dokument. A - byla jsem zklamaná. Hrozně jsem se nudila, a to skoro po celou dobu trvání filmu. Bavila mě snad jen jedna oživující animace, a několik záběrů na roztomilé tuleně a lachtánky. A taky jsem se dozvěděla pár zajímavých faktů, které by se ale myslím vešly do 15ti minut. Více než půl hodiny zaplněných zdlouhavými rozhovory s rybáři, s režisérem Copollou, s biologžkou... často jsem moc nechápala o čem a proč to tam vlastně mluví. Odkazy na Válku s mloky, kterou jsem bohužel nečetla, takže mi možná jedna významová rovina unikla. Překvapil mě (nemile) autorův nezúčastněný, pomalý a uspávací hlas v komentářích. A čas se tak vlekl...(29.7.2008)

 • Xeelee
  ****

  [LFŠ 2008] Dokument zachycuje mimo jiné i únos prvního tuleně ze Sardinie v roce 1951 a jeho vypuštění do Fontány di Trevi. Federica Felliniho tato atrakce inspirovala k natočení slavné scény v kašně ve filmu Sladký život (1960). Tenkrát asi ještě po světě neběhali ochránci zvířat, kterým by se nelíbilo týrání nebohého tuleně.(4.9.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace