Carstensz - Sedmá hora

• Slovensko Carstensz - Siedma hora
všechny plakáty

Vysoko nad neprebádanou novoguinejskou džungľou, prerážajúc ťažké dažďové mraky, sa týčia Snežné hory. Nad nimi sa vypína vápencový ihlan – najexotickejšia a zároveň najťažšie dostupná hora sveta, Carstensz Pyramid. Ako prvý stál na jej vrchole v roku 1962 Heinrich Harrer. Prístup k jej úpätiu cez územie kmeňa Damal patrí aj dnes medzi najdobrodružnejšie expedície. Okrem získania povolení je najväčším problémom presvedčiť nahých domorodcov, aby nám z pomáhali s transportom materiálu cez divoké rieky a horskú džungľu až na zasnežené ľadovce pod legendárnou horou. Dych vyrážajúce prekvapenie však ešte expedíciu len očakáva... (oficiální text distributora)

Gardenboy

Celý čas som bol presvedčený o 4*, zdali sa mi také prijateľné a klinec do rakve piatej hviezdičky zabilo samotné zdolanie hory, ktoré bolo preletené len tak mimochodom v priebehu asi dvoch minút filmu. Ale to, čo nasledovalo na koniec mi vyrazilo dych. Opakovaná úvodná reč z filmu podkreslená neskutočnými zábermi na zdevastovanú krajinu je možno priamočiare citové vydieranie, ale ja si takéto citové vydieranie nechám ľúbiť. Kiež by takéto smutné zábery neexistovali. Kiežby ich nebolo kde natočiť ... Popri Mamberame, Pururambe a Divočine zamrznutej v čase opäť filmový skvost od slovenských dokumentaristov ! ()

Black3R

Do ruky sa mi dostalo toto DVD a tak som si ho hneď aj pustil, 44min. je podľa mňa dosť málo na takú dlhú cestu. Aj keď dôležité veci sú ukázané, a určite verím že sa snažili dať toho tam čo najviac, ale mne to nestačilo. Mal som väčší hlad po informáciách :-P .....80% ()

Miloško

Cesta odvážlivcov na najvyššiu horu Austrálie a Oceánie,sprevádzaná problémami s domorodými nosičmi,a šokujúcim objavom na záver. Ak vždy bombastické dvd od P.Barabáša. 10/10 ()

araf4t

pruzne rozpravanie o skazenom svete. sledoval som to v preplnenej sale, kde bolo asi 35 stupnov, ale uplne ma zamrazilo, ked ukazali ten lom. avatar for real. ()

the_weaver

Dokument o strastiplnej ceste bláznivých dobrodruhov za pokorením najvyššej hory kontinentu.↵  Okrem strastí cesty dokument vypovedá najmä o povahe zúčastnených - ziskuchtivých domorodcov a nevzdávajúcich sa alfa samcov drobrodruhov, ktorí sa vydali zdolať horu prušujúc zákazy a rozdávajúc úplatky. Ako nepatričné mi potom prišlo odsúdenie iných narušiteľov týchto odľahlých končín. ()