Hrozba v poušti

Čtyři měsíce před invazí v Afganistánu, během tajemné mise, šest vojáků z elitární vojenské jednotky se musí postavit proti nepříteli, o kterém se jim ani nezdálo! Film režiséra kultovního snímku The Blair Witch Project. (LIVINGDEAD)

Viler

kecy o tom, jak ten film je jiný a lidi ho nedokážou ocenit jsou prostě mimo. Toto je jednoduše rádobymystery film a přitom je to odfláklá srágora ()

3k7

Zkusím to stručně. Začátek, fajn. Prostředek filmu, jsem měl hromadu výhrad, ale tak ok, nahlížel jsem na to od začátku jako na Béčko.  No a závěr to tak nějak celý rozbil.  2 hvězdy max. Pro milovníky akta-x / x-files je to určitě fajn rozptýlení, ale to je tak všechno. Divák se prakticky nedočká toho, co celý film nějakým způsobem zkoušelo gradovat. Celé to byla docela ztráta času. Znovu bych se na to asi nepodíval. Nikomu bych film nedoporučil. Je to takový ten hodně béčkový film, který můžete vidět v TV někdy hodně pozdě v noci, kdy je vysílací čas drahý, ale něco tam pustit musíte a tohle "něco" je přesně to, co se na ten čas, kdy nechcete pouštět "jen"reklamu, asi OK. Taková mozkovymívací růžová zahrada pro lidi, kteří mají rádi akčňáky. Sympatie vůči hlavním hrdinům nějak nefungují. Tam jeden po druhém mizí a vám jako divákovi je to vlastně úplně ukradené. Nic se v tom filmu neděje a až se něco začne dít, tak je konec. Prostě na to nekoukejte, nemrhejte svůj čas tímto filmem. Pokud jste se rozhodli, že se podíváte na všechny filmy na CSFD, ok, odškrtněte, jděte dál. ()

nogi

Tenhle film mi ležel v žaludku ještě i den po shlédnutí, spousta náznaků čehosi, co by se dalo rozvíjet… Přemýšlela jsem hlavně i nad potenciálem tohohle filmu –dalo by se z něj vytřískat opravdu hodně, ale to asi Myrick neumí, nebo nechce… Dlouho jsem přemýšlela, kolik hvězdiček dát… Akce, tajemství, super lekačky (třeba když vidíte jak na někoho běží nebezpečně vypadající přízraky, které viděl jen skrz noční vidění), ale zároveň i málo propracovaný děj, kdy čekáte, že se něco vynoří a ono nic… Nakonec jsem se rozhodla pro slabší 4*, i když by asi zasluhoval jen 3, ale efekty mě přesvědčily o malinko vyšší laťce… Chybičky (moc jsem to nezkoumala, jen to co mě trklo při prvním pozorování): 1. Když přijdou na začátku do vesnice, kde má žít ten muž, kterého naoko hledají, ukáže jim jedna Arabka cestu... Mno, má moc pěkně pěstěné ruce, dokonce v lepším stavu i něž mé, no a o záběr předem tam prala prádlo -měla by mít rozmáčené prsty, ale co myslíte? 2. Na konci filmu, když už jde hlavní hrdina úplně sám a sedí na poušti (těsně před výkřikem toho, co zůstal v údolí), má černé brýle, ve kterých je krásně vidět celý štáb včetně kamery a režiséra... ()

samurraj

Naprosto vynikající horor, při kterém jsem se málem pos... hrůzou, fakt vřele doporučuju. Mě tedy tento typ hororů s prvky fantasy sedí jak víno. PS: JInak komu se nelíbil horor tento a nebo třeba záhada BlaiWitch, tak je buď úplně slepej a blbej a nebo zdegenerovanej...to jsou nejlepší horory co znám (mimo jiných) Pokud se to někomu nelíbí ať raději nechá horor core na pokoji ajde sledovat americké romantické sračky...ehm.. komedie..pardón :-) ()

Keledaia

No, co říct, stejná nuda jako BW. Není to "špatné", ale je to prostě nuda. Nic mě nepřekvapilo, nevyděsilo, nebavilo, nezaujalo, nenadchlo.. prostě jedna dlouhá, díky bohu končící, nezáživná lajna. Hold někdo umí a někdo ne. Jedna hvězdička z milosti, protože tam fakt není nic, co by vyloženě naštvalo, ale je to kravina. ()

Leddius

Nuda jako už dlouho ne... Zkrátit si volnou chvíli tímhle filmem nijak nedoporučuju. Hodina a půl čekání na nic. Dokud jsem čekal, aspoň jsem měl nadeji, ale konec totálně zabil i těch 20% možné zábavy z filmu. S odřednýma ušima * ()

Šíma2

Minimalistická, inteligentní, atmosférická sci-fi, jakých se dnes, v době laciných CGI triků, už moc nedělá. Herci, podle mne, hrají výborně. Jsou úsporní a nečitelní, což přispívá paranoi. Povedené bojové scény. Neviditelné nebezpečí, sotva viditelné v obraze kamery, která snímá kdovíjakou část spektra. Viděl jsem to teď podruhé a jsem zase spokojený. ()

cyglos

Tři hvězdy za herecké výkony, hudbu a syrovost prostředí. Něco jsem čekal, dostal jsem něco jiného. Popisovat děj by bylo pouhým opakováním. Nicméně, najít v Afganistánu kovové letadélko, téměř stejné, co se našlo při vykopávkách v Jižní Americe po indiánech Sinech, je kapitální přešlap. Termo-radiační kamera a laserový přenos, to bych bral. I tak 45%. ()

Steparu

Tohle mne docela zklamalo. Tajemnou za začátku má neskutečnou atmosféru. Postavy jsou dobré, příroda nádherná. Akce libová. Ale ten konec... Achjo. Přesto nelituji že jsem film viděl. ()

TylerD.

Film pomalu plyne a tady je to kupodivu výhoda. Zpočátku se nevyhneme vyzdvihování USA na několik způsobů. Akce je akorát, takže pro většinu diváků asi málo. Pro film je ale nejdůležitější tajemná scifi zápletka. Není náhodou, že je zvládnutá nejlépe protože tvůrcem je režisér kultovního Blair witch. Proto jsem si film vybral a doporučuji dalším, které nedrásají otevřené konce. Mě to tady oproti BW trochu vadilo. 55 %. ()