Jak se to dělá (TV seriál)

• Kanada

How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Yan Savard

Yan Savard

Přemýšleli jste někdy o tom jak se vyrábí hokejové brusle, brambůrky, burákové máslo, housle, pendlovky a spousta jiných věcí? Jestli jste jako já tak vás asi nikdy v životě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale věřte mi, že v momentě kdy zapnete televizi a uvidíte tam proces výroby všech možných věcí, tak nepřepnete dokud nebude konec. Naprosto vynikající seriál(16.6.2009)

Člověk až žasne, jak se to dělá. Když vidím jak se ve velkém vyrábí třeba sirky, tak si řikám - sakra to se snad nemůže všechno spotřebovat, to to pak vyhazujou? Ale ukazuje se zde i ruční výroba, např. výroba hudebních nástrojů, koňů na kolotoče, atd. Určitě velmi zajímavý seriál, který Vám ukáže něco o čem jste neměli ani potuchy. PS: Doporučuji díl, v kterém se ukazuje, jak funguje líheň kuřat.(25.4.2009)

Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi.(7.7.2009)

Nech svätý Peter otvorí bránu ľudom, čo stali za vnik tohto seriálu.Ked som bol malý, tak som fantazíroval, že vo voľnom čase budem chodiť po fabrikách a zisťovať ako sa čo robí, ale pri týchto dokumentoch som dospel :) Seriál sám o sebe nenaučí, ale určite rozšíri vaše obzory.Napríklad som sa snažil vyrobiť podľa tohto seriálu sklenený pomaľovaný tanier....dal som odrezaný štvorec skla na formu, s takým špeciálným práškom som narobil farby, namaľoval som si slniečko dúhu...vložil som to potom do kaliacej pece (na nože) a tamtararáááá vytiahol som tanier... :)...teda ehmm..niečo také...slniečko bolo ementalovité a dúha pripomínala rozbitý Stalingrad...a tanier bol krehký.Po pár dňoch sa nedopatrením rozbil :( Jak se to dělá, cz dabing(26.1.2013)

Tak dobrý, no :) dozvíte se spoustu věcí, problém je, že s navyšujícím počtem dílů se postupy začínají poněkud opakovat. Ale přesto v každé částí každého dílu v první sérii najdete něco překvapujícího (díly v první sérii mají pět částí). Problém se trošku začíná rýsovat u dalších sérií, kde je stopáž věnována třem věcem, z nichž už vás překvapí zhruba jedna... Ale tak aspoň, že tak. 4*(16.3.2011)