Jak se to dělá

Yan Savard

Mark David Perry

Yan Savard

Brooks T. Moore (vypravěč), Lynne Adams (vypravěč), John Kanzius, Iain Lee

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyrábí úplně obyčejné věci? Discovery Chanell Canada přinesl dokumentární seriál "Jak se to dělá", kde diváky zavedl do zákulisí výrobních procesů každodenních předmětů. Od hokejových puků a ručních pilek po letadla a mražené hranolky. Tento pořad divákům předvede zblízka, jak se tyto, na první pohled jednoduché věci, vyrábějí. Každý den nám slouží tisíce obyčejných věcí a nikdo se nikdy nezamyslí nad tím, jak byly vytvořeny. Například asfalt, hasičské helmy, zápalky nebo tetování. Série pořadů "Jak se to dělá" navštíví desítky výrobních linek, na kterých se hrubé materiály přeměňují na hotové výrobky přímo před našima očima. Seriál je o to zajímavější, že náměty na pořady jsou i přímo od diváků. (OscarH.)

Borecz

Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi. ()

Karlos80

"Ten dělá (umí) to a ten zas tohle a všichni dohromady neděláme (uděláme) nic (moc)." Ne, tak zlé jako v populární Werichově písničce to nebude, každopádně se jedná o velmi originální naučný a poučný projekt, jakých je v současné době v našich televizích (a nejen v nich) zatraceně málo. Děkuji Discovery Channel. ()

grerar

Tak dobrý, no :) dozvíte se spoustu věcí, problém je, že s navyšujícím počtem dílů se postupy začínají poněkud opakovat. Ale přesto v každé částí každého dílu v první sérii najdete něco překvapujícího (díly v první sérii mají pět částí). Problém se trošku začíná rýsovat u dalších sérií, kde je stopáž věnována třem věcem, z nichž už vás překvapí zhruba jedna... Ale tak aspoň, že tak. 4* ()

Ydrosten

Když chcete vědět, jak se co vyrábí. Docela poučný seriál, který ovšem nevysvětluje úplně všechno. Jednotlivé výrobky, by zasloužily delší prostor. Kolikrát je to moc zkrácené a uvidíte jen ve zkratce, jak se vyrábí třeba Lokomotivy. V cca 10 minutách, je to prostě nedostatečné. V tomto formátu pořadu si spíše zaskočte do továrny, kde vám to vysvětlí podrobněji ()

nascendi

Výborný seriál, ktorý poteší zvedavých divákov vo veľmi širokom vekovom rozpätí. "ako sa to robí" je otázka, ktorá vŕta v hlave väčšiny chlapcov už od útleho veku a neprestane vŕtať ani v starobe. Netrestajte deti, keď rozoberajú alebo rozbijú svoje hračky. Je to iba preto, že ste im neumožnili pozerať tento seriál. ()

• Přívěs za auto ve tvaru kapky je Safari Condo Alto R1723, jeho cena byla kolem 33 tisíc amerických dolarů. (sator)