Jak se to dělá (TV seriál)

• Kanada

How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Yan Savard

Yan Savard

Brooks T. Moore

"Ten dělá (umí) to a ten zas tohle a všichni dohromady neděláme (uděláme) nic (moc)." Ne, tak zlé jako v populární Werichově písničce to nebude, každopádně se jedná o velmi originální naučný a poučný projekt, jakých je v současné době v našich televizích (a nejen v nich) zatraceně málo. Děkuji Discovery Channel.(4.5.2008)

Hodnotím to veľmi pozitívne. Konečne sa niekto vzchopil a spravil aj niečo náučné. V tejto dobe už nič také neletí, nikoho také veci nezaujímajú chcú iba hotový výrobok doma na stole a nič okolo toho ich nezaujíma, no ale iba vďaka tomuto seriálu je človek bližšie k výrobnému procesu a vidí za brány továrni a fabrík ktoré si často svoj vlastný recept kvality úpenlivo stráži. Prinieslo mi to dosť nových skutočností a objavov ktoré som nevedel a práve preto ďakujem práve tomu to seriálu. Dosť kvalitne tam bolo obsiahnuté to čo tam malo byť. Komentáre k výrobe boli stručné ale zato výstižné čo je dosť veľké plus, proste kvalitne odvedená práca. [Discovery Channel je naozaj špičková stanica] ...................[chaoos](4.4.2011)

Miluju tyhle seriály, které Vás zavedou někam třeba do továrny a od základu a až po hotový výrobek ukáží a odhalí tajemství výrobních postupů.Myslím že od tohoto dokumentárního seriálu se chytlo hodně lidí které točí podobná videa viz Jak se co dělá na streamu. Rozhodně tyhle věci mě baví sledovat a dál sledovat budu(22.7.2010)

Když chcete vědět, jak se co vyrábí. Docela poučný seriál, který ovšem nevysvětluje úplně všechno. Jednotlivé výrobky, by zasloužily delší prostor. Kolikrát je to moc zkrácené a uvidíte jen ve zkratce, jak se vyrábí třeba Lokomotivy. V cca 10 minutách, je to prostě nedostatečné. V tomto formátu pořadu si spíše zaskočte do továrny, kde vám to vysvětlí podrobněji(6.1.2015)

Přemýšleli jste někdy o tom jak se vyrábí hokejové brusle, brambůrky, burákové máslo, housle, pendlovky a spousta jiných věcí? Jestli jste jako já tak vás asi nikdy v životě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale věřte mi, že v momentě kdy zapnete televizi a uvidíte tam proces výroby všech možných věcí, tak nepřepnete dokud nebude konec. Naprosto vynikající seriál(16.6.2009)