Reklama

Reklama

Jak se to dělá

(seriál)
  • Kanada How It's Made
všechny plakáty
Dokumentární / Krátkometrážní
Kanada, 1999, 350x24 min

Režie:

Yan Savard

Kamera:

Yan Savard

Hrají:

Brooks T. Moore (vypravěč), Lynne Adams (vypravěč), John Kanzius, Iain Lee

Obsahy(1)

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyrábí úplně obyčejné věci? Discovery Chanell Canada přinesl dokumentární seriál "Jak se to dělá", kde diváky zavedl do zákulisí výrobních procesů každodenních předmětů. Od hokejových puků a ručních pilek po letadla a mražené hranolky. Tento pořad divákům předvede zblízka, jak se tyto, na první pohled jednoduché věci, vyrábějí. Každý den nám slouží tisíce obyčejných věcí a nikdo se nikdy nezamyslí nad tím, jak byly vytvořeny. Například asfalt, hasičské helmy, zápalky nebo tetování. Série pořadů "Jak se to dělá" navštíví desítky výrobních linek, na kterých se hrubé materiály přeměňují na hotové výrobky přímo před našima očima. Seriál je o to zajímavější, že náměty na pořady jsou i přímo od diváků. (OscarH.)

(více)

Recenze (81)

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Chtěli byste vědět jak se vyrábí třeba bombóny, sloup elektrickéhoosvětlení, kanystr.. nebo snad hokejová rukavice? Tenhle seriál vám během několika málo minut zodpoví vše, co by vás zajímalo. Velice zábavné a poučné pro každého, kdo chce nakouknout hlouběji do výrobních procesů všelikých produktů všedního světa. Doporučuji ..90% ()

Karlos80 

všechny recenze uživatele

"Ten dělá (umí) to a ten zas tohle a všichni dohromady neděláme (uděláme) nic (moc)." Ne, tak zlé jako v populární Werichově písničce to nebude, každopádně se jedná o velmi originální naučný a poučný projekt, jakých je v současné době v našich televizích (a nejen v nich) zatraceně málo. Děkuji Discovery Channel. ()

Reklama

thommas 

všechny recenze uživatele

Souhlasím s ripom - náhodou jsem si pustil Discovery a stihnul jsem posledních pár minut dílu, kde vyráběli bonbony, a zůstal jsem s otevřenou pusou zírat na obrazovku. ;) Hned potom jsem se v pokračování dozvěděl, jak se dělá toaletní papír, různé druhy hořčice, housle a šroubky. Už nikdy nebudu plýtvat toaleťákem! ()

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

Nech svätý Peter otvorí bránu ľudom, čo stali za vnik tohto seriálu.Ked som bol malý, tak som fantazíroval, že vo voľnom čase budem chodiť po fabrikách a zisťovať ako sa čo robí, ale pri týchto dokumentoch som dospel :) Seriál sám o sebe nenaučí, ale určite rozšíri vaše obzory.Napríklad som sa snažil vyrobiť podľa tohto seriálu sklenený pomaľovaný tanier....dal som odrezaný štvorec skla na formu, s takým špeciálným práškom som narobil farby, namaľoval som si slniečko dúhu...vložil som to potom do kaliacej pece (na nože) a tamtararáááá vytiahol som tanier... :)...teda ehmm..niečo také...slniečko bolo ementalovité a dúha pripomínala rozbitý Stalingrad...a tanier bol krehký.Po pár dňoch sa nedopatrením rozbil :( Jak se to dělá, cz dabing ()

nascendi 

všechny recenze uživatele

Výborný seriál, ktorý poteší zvedavých divákov vo veľmi širokom vekovom rozpätí. "ako sa to robí" je otázka, ktorá vŕta v hlave väčšiny chlapcov už od útleho veku a neprestane vŕtať ani v starobe. Netrestajte deti, keď rozoberajú alebo rozbijú svoje hračky. Je to iba preto, že ste im neumožnili pozerať tento seriál. ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama