Jak se to dělá (TV seriál)

• Kanada

How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Yan Savard

Yan Savard
  • Desmi

Tenhle dokumentární cyklus mě vůbec nepřesvědčil o své potřebě a užitečnosti. Během jednoho dílu vám totiž představí tři různé výrobky a "snaží" se ukázat, jak se vyrábí. I když vlastně ne, většinou spíš jen jak fungují. Výsledkem je, že se toho moc nedozvíte a navíc ztratíte půl hodinku. Je to branné všechno dost zhruba.(31.8.2014)

Souhlasím s ripom - náhodou jsem si pustil Discovery a stihnul jsem posledních pár minut dílu, kde vyráběli bonbony, a zůstal jsem s otevřenou pusou zírat na obrazovku. ;) Hned potom jsem se v pokračování dozvěděl, jak se dělá toaletní papír, různé druhy hořčice, housle a šroubky. Už nikdy nebudu plýtvat toaleťákem!(7.8.2008)

Hodnotím to veľmi pozitívne. Konečne sa niekto vzchopil a spravil aj niečo náučné. V tejto dobe už nič také neletí, nikoho také veci nezaujímajú chcú iba hotový výrobok doma na stole a nič okolo toho ich nezaujíma, no ale iba vďaka tomuto seriálu je človek bližšie k výrobnému procesu a vidí za brány továrni a fabrík ktoré si často svoj vlastný recept kvality úpenlivo stráži. Prinieslo mi to dosť nových skutočností a objavov ktoré som nevedel a práve preto ďakujem práve tomu to seriálu. Dosť kvalitne tam bolo obsiahnuté to čo tam malo byť. Komentáre k výrobe boli stručné ale zato výstižné čo je dosť veľké plus, proste kvalitne odvedená práca. [Discovery Channel je naozaj špičková stanica] ...................[chaoos](4.4.2011)

Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi.(7.7.2009)

Když chcete vědět, jak se co vyrábí. Docela poučný seriál, který ovšem nevysvětluje úplně všechno. Jednotlivé výrobky, by zasloužily delší prostor. Kolikrát je to moc zkrácené a uvidíte jen ve zkratce, jak se vyrábí třeba Lokomotivy. V cca 10 minutách, je to prostě nedostatečné. V tomto formátu pořadu si spíše zaskočte do továrny, kde vám to vysvětlí podrobněji(6.1.2015)