Jak se to dělá (TV seriál)

• Kanada

How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Yan Savard

Yan Savard

Brooks T. Moore

Když chcete vědět, jak se co vyrábí. Docela poučný seriál, který ovšem nevysvětluje úplně všechno. Jednotlivé výrobky, by zasloužily delší prostor. Kolikrát je to moc zkrácené a uvidíte jen ve zkratce, jak se vyrábí třeba Lokomotivy. V cca 10 minutách, je to prostě nedostatečné. V tomto formátu pořadu si spíše zaskočte do továrny, kde vám to vysvětlí podrobněji(6.1.2015)

Tak dobrý, no :) dozvíte se spoustu věcí, problém je, že s navyšujícím počtem dílů se postupy začínají poněkud opakovat. Ale přesto v každé částí každého dílu v první sérii najdete něco překvapujícího (díly v první sérii mají pět částí). Problém se trošku začíná rýsovat u dalších sérií, kde je stopáž věnována třem věcem, z nichž už vás překvapí zhruba jedna... Ale tak aspoň, že tak. 4*(16.3.2011)

Hodnotím to veľmi pozitívne. Konečne sa niekto vzchopil a spravil aj niečo náučné. V tejto dobe už nič také neletí, nikoho také veci nezaujímajú chcú iba hotový výrobok doma na stole a nič okolo toho ich nezaujíma, no ale iba vďaka tomuto seriálu je človek bližšie k výrobnému procesu a vidí za brány továrni a fabrík ktoré si často svoj vlastný recept kvality úpenlivo stráži. Prinieslo mi to dosť nových skutočností a objavov ktoré som nevedel a práve preto ďakujem práve tomu to seriálu. Dosť kvalitne tam bolo obsiahnuté to čo tam malo byť. Komentáre k výrobe boli stručné ale zato výstižné čo je dosť veľké plus, proste kvalitne odvedená práca. [Discovery Channel je naozaj špičková stanica] ...................[chaoos](4.4.2011)

Velmi zaujmavy serial. Vzdy som chcel vediet ako sa co vyraba, takze o par veciach uz mam jasno :) Je neuveritelne ako niekto vobec dokaze vymysliet zlozity mechanizmus na vyrobu zdanlivo jednoduchej veci. Je este neuveritelnejsie ako to vymyslene naozaj aj zostroji, odladi a spusti vyrobu. Samozrejme ze serial je hlavne o vyrobe, no niemenej zaujmave su vyrobne linky a rozne stroje.(6.2.2010)

Výborný seriál, ktorý poteší zvedavých divákov vo veľmi širokom vekovom rozpätí. "ako sa to robí" je otázka, ktorá vŕta v hlave väčšiny chlapcov už od útleho veku a neprestane vŕtať ani v starobe. Netrestajte deti, keď rozoberajú alebo rozbijú svoje hračky. Je to iba preto, že ste im neumožnili pozerať tento seriál.(31.12.2009)