Jak se to dělá (TV seriál)

• Kanada

How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Yan Savard

Yan Savard

Brooks T. Moore

Přemýšleli jste někdy o tom jak se vyrábí hokejové brusle, brambůrky, burákové máslo, housle, pendlovky a spousta jiných věcí? Jestli jste jako já tak vás asi nikdy v životě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale věřte mi, že v momentě kdy zapnete televizi a uvidíte tam proces výroby všech možných věcí, tak nepřepnete dokud nebude konec. Naprosto vynikající seriál(16.6.2009)

Dokument o tom jak se co vyrábí. Zatím jsem viděl jen pár dílů, ale to co vás zajímá vám vysvětlí do puntíku. Jedinej zápor bych viděl v tématech, který mě absolutně nezajímají. Jak se vyrábí lízátka, jak se dělají bubny prostě přeskakuji, za to jak vyrábí motor do auta, atomová bomba - jsem už viděl několikrát..... Je zajímavé, co všechno je lidskej mozek schopen vymyslet... Nezbývá než uznale pokývat hlavou....(13.2.2012)

"Ten dělá (umí) to a ten zas tohle a všichni dohromady neděláme (uděláme) nic (moc)." Ne, tak zlé jako v populární Werichově písničce to nebude, každopádně se jedná o velmi originální naučný a poučný projekt, jakých je v současné době v našich televizích (a nejen v nich) zatraceně málo. Děkuji Discovery Channel.(4.5.2008)

Miluju tyhle seriály, které Vás zavedou někam třeba do továrny a od základu a až po hotový výrobek ukáží a odhalí tajemství výrobních postupů.Myslím že od tohoto dokumentárního seriálu se chytlo hodně lidí které točí podobná videa viz Jak se co dělá na streamu. Rozhodně tyhle věci mě baví sledovat a dál sledovat budu(22.7.2010)

Velmi zaujmavy serial. Vzdy som chcel vediet ako sa co vyraba, takze o par veciach uz mam jasno :) Je neuveritelne ako niekto vobec dokaze vymysliet zlozity mechanizmus na vyrobu zdanlivo jednoduchej veci. Je este neuveritelnejsie ako to vymyslene naozaj aj zostroji, odladi a spusti vyrobu. Samozrejme ze serial je hlavne o vyrobe, no niemenej zaujmave su vyrobne linky a rozne stroje.(6.2.2010)