poster

Jak se to dělá (TV seriál)

 • Kanada

  How It's Made

Dokumentární / Krátkometrážní

Kanada, 1999, 350x24 min

Režie:

Yan Savard

Kamera:

Yan Savard
 • Wishkah
  *****

  Přemýšleli jste někdy o tom jak se vyrábí hokejové brusle, brambůrky, burákové máslo, housle, pendlovky a spousta jiných věcí? Jestli jste jako já tak vás asi nikdy v životě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale věřte mi, že v momentě kdy zapnete televizi a uvidíte tam proces výroby všech možných věcí, tak nepřepnete dokud nebude konec. Naprosto vynikající seriál(16.6.2009)

 • mi-ib
  ****

  Člověk až žasne, jak se to dělá. Když vidím jak se ve velkém vyrábí třeba sirky, tak si řikám - sakra to se snad nemůže všechno spotřebovat, to to pak vyhazujou? Ale ukazuje se zde i ruční výroba, např. výroba hudebních nástrojů, koňů na kolotoče, atd. Určitě velmi zajímavý seriál, který Vám ukáže něco o čem jste neměli ani potuchy. PS: Doporučuji díl, v kterém se ukazuje, jak funguje líheň kuřat.(25.4.2009)

 • Borecz
  *****

  Tento seriál si nemůžu vynachválit. Viděl jsem skutečně mnoho dílů a žádný nebyl nebyl nezajímavý či dokonce nudný. Připadá mi, že tento seriál je ještě o něco lepší než "How Do They Do It?" a pravidelně se těším na nabytí nových znalostí :) Člověk je kolikrát překvapen, jak komplikovaný vrobní proces se skrývá za zdánlivě všedními a úplně obyčejnými věcmi.(7.7.2009)

 • esopesokeso
  *****

  Nech svätý Peter otvorí bránu ľudom, čo stali za vnik tohto seriálu.Ked som bol malý, tak som fantazíroval, že vo voľnom čase budem chodiť po fabrikách a zisťovať ako sa čo robí, ale pri týchto dokumentoch som dospel :) Seriál sám o sebe nenaučí, ale určite rozšíri vaše obzory.Napríklad som sa snažil vyrobiť podľa tohto seriálu sklenený pomaľovaný tanier....dal som odrezaný štvorec skla na formu, s takým špeciálným práškom som narobil farby, namaľoval som si slniečko dúhu...vložil som to potom do kaliacej pece (na nože) a tamtararáááá vytiahol som tanier... :)...teda ehmm..niečo také...slniečko bolo ementalovité a dúha pripomínala rozbitý Stalingrad...a tanier bol krehký.Po pár dňoch sa nedopatrením rozbil :( Jak se to dělá, cz dabing(26.1.2013)

 • grerar
  ****

  Tak dobrý, no :) dozvíte se spoustu věcí, problém je, že s navyšujícím počtem dílů se postupy začínají poněkud opakovat. Ale přesto v každé částí každého dílu v první sérii najdete něco překvapujícího (díly v první sérii mají pět částí). Problém se trošku začíná rýsovat u dalších sérií, kde je stopáž věnována třem věcem, z nichž už vás překvapí zhruba jedna... Ale tak aspoň, že tak. 4*(16.3.2011)