Reklama

Reklama

Jak se to dělá

(seriál)
  • Kanada How It's Made
Dokumentární / Krátkometrážní
Kanada, 1999, 350x24 min

Režie:

Yan Savard

Scénář:

Mark David Perry

Kamera:

Yan Savard

Hrají:

Brooks T. Moore (vypravěč), Lynne Adams (vypravěč), John Kanzius, Iain Lee

Obsahy(1)

Přemýšleli jste někdy o tom, jak se vyrábí úplně obyčejné věci? Discovery Chanell Canada přinesl dokumentární seriál "Jak se to dělá", kde diváky zavedl do zákulisí výrobních procesů každodenních předmětů. Od hokejových puků a ručních pilek po letadla a mražené hranolky. Tento pořad divákům předvede zblízka, jak se tyto, na první pohled jednoduché věci, vyrábějí. Každý den nám slouží tisíce obyčejných věcí a nikdo se nikdy nezamyslí nad tím, jak byly vytvořeny. Například asfalt, hasičské helmy, zápalky nebo tetování. Série pořadů "Jak se to dělá" navštíví desítky výrobních linek, na kterých se hrubé materiály přeměňují na hotové výrobky přímo před našima očima. Seriál je o to zajímavější, že náměty na pořady jsou i přímo od diváků. (OscarH.)

(více)

Recenze (82)

Wishkah 

všechny recenze uživatele

Přemýšleli jste někdy o tom jak se vyrábí hokejové brusle, brambůrky, burákové máslo, housle, pendlovky a spousta jiných věcí? Jestli jste jako já tak vás asi nikdy v životě ani nenapadlo nad tím přemýšlet. Ale věřte mi, že v momentě kdy zapnete televizi a uvidíte tam proces výroby všech možných věcí, tak nepřepnete dokud nebude konec. Naprosto vynikající seriál ()

esopesokeso 

všechny recenze uživatele

Nech svätý Peter otvorí bránu ľudom, čo stali za vnik tohto seriálu.Ked som bol malý, tak som fantazíroval, že vo voľnom čase budem chodiť po fabrikách a zisťovať ako sa čo robí, ale pri týchto dokumentoch som dospel :) Seriál sám o sebe nenaučí, ale určite rozšíri vaše obzory.Napríklad som sa snažil vyrobiť podľa tohto seriálu sklenený pomaľovaný tanier....dal som odrezaný štvorec skla na formu, s takým špeciálným práškom som narobil farby, namaľoval som si slniečko dúhu...vložil som to potom do kaliacej pece (na nože) a tamtararáááá vytiahol som tanier... :)...teda ehmm..niečo také...slniečko bolo ementalovité a dúha pripomínala rozbitý Stalingrad...a tanier bol krehký.Po pár dňoch sa nedopatrením rozbil :( Jak se to dělá, cz dabing ()

Reklama

Sany33 

všechny recenze uživatele

Tento dokumentárny cyklus mám ja osobne veľmi rád a vždy keď na neho natrafím v TV si ho rád pozriem. Nehovoriac o tom, že ide už od môjho detstva dodnes. Tak ako sa inovujú výrobné procesy tak sa aj inovujú časti. Je celkom cool pozrieť si prvé epizódy v ktorých sa vyrábajú niektoré veci, ktoré sa už dnes ani len nevyrábajú. 95% ()

Desmi 

všechny recenze uživatele

Tenhle dokumentární cyklus mě vůbec nepřesvědčil o své potřebě a užitečnosti. Během jednoho dílu vám totiž představí tři různé výrobky a "snaží" se ukázat, jak se vyrábí. I když vlastně ne, většinou spíš jen jak fungují. Výsledkem je, že se toho moc nedozvíte a navíc ztratíte půl hodinku. Je to branné všechno dost zhruba. ()

vikino1 

všechny recenze uživatele

Dokument o tom jak se co vyrábí. Zatím jsem viděl jen pár dílů, ale to co vás zajímá vám vysvětlí do puntíku. Jedinej zápor bych viděl v tématech, který mě absolutně nezajímají. Jak se vyrábí lízátka, jak se dělají bubny prostě přeskakuji, za to jak vyrábí motor do auta, atomová bomba - jsem už viděl několikrát..... Je zajímavé, co všechno je lidskej mozek schopen vymyslet... Nezbývá než uznale pokývat hlavou.... ()

Galerie (37)

Reklama

Reklama