Sisyfos (festivalový název)

Animovaný / Krátkometrážní

Maďarsko, 1975, 3 min

Zoltán Bacsó

• Houdini

Oscar 1 nominace: Krátký animovaný film(11.11.2007)

Stanu se menším a ještě menším, až budu úplně nejmenším na celém světě.(25.7.2011)

Nezmyselná práca a človek ktorý mení proporcie svojho tela v rámci námahy, akú pri tlačený kameňa do kopca vytvára, nakreslené na spôsob kaligrafie... to je Sizyfos.(6.4.2011)

Zobrazení sisyfovské práce je hezké, zjevnou inspiraci dávnými řeckými bájemi tu lze taky spatřit, pro mě ale trošinku nudné a s ne tak údernou pointou.(15.6.2013)

Nádherná minimalistická animace... Možno zhlédnout zde: http://www.youtube.com/watch?v=hS6qBCTVUE8(30.4.2012)

Hezky nakreslený Sisyfos, tři minuty dřiny a konečně je poslední šutr až na vrcholku kopce. Kdyby se ten šutr svalil zpátky jako v té báji, dala bych ještě o hvězdičku víc. Tady jsem nějak nechytila pointu asi... 50%(18.9.2013)

Jak prosté, ale výborné - pomocí černých čar na bílém pozadí a velice trefným expresivním zvukem zobrazit s takovou naléhavostí urputnost sisyfovského nadlidského snažení. Občas to vypadá, jaky by postava praskla, explodovala pod tího balvanu, jenže pak se s úpěnlivou snahou doslova rve dál a dál, aniž bychom tušili konec jejího tělesného boje se vzdorujícím kamenem. Z animáku jde cítit úplně úžasně fyzično člověka a jeho pohyb těla a svalů při maximálním vypětí, které se zde téměř vymyká zákonům přírody. Ručím vám za to, že budete jeho extrémní námahu prožívat s ním.(10.3.2009)

Krátké, ale nesmírně intenzivní. Výborná minimalistická výtvarná stránka.(9.12.2010)