Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Akční
  • Animovaný

Recenze (1 989)

Mortal Kombat (2021)

Původní Mortal Kombat jsem neviděla, ale tuhle novinku jsem si nenechala ujít - hledala jsem totiž něco nenáročného. Toho se mi dostalo. Žádný zázrak se sice nekonal, ale na jedno podívání proč ne.

plakát

Hellboy 2: Zlatá armáda (2008)

Doháním resty, takže přišla řada na starého Hellboye. Nenáročná komiksová adaptace, spíše tedy fantasy, u níž jde cítit, že jí zatím schází propracovanost a sofistikovanost příběhu, na jaké jsme zvyklí třeba z dnešních Avengerů.

plakát

Ledové království II (2019)

Vcelku chytlavé písničky a konečně film s ne nijak závratně dlouhou stopáží, takže to docela uteklo. Postavy jsou sympatické, avšak příběh kvalit jedničky ani zdaleka nedosahuje...

Gentlemani (2019)

Od filmu s 86 procenty jsem čekala více. Jízdu podobnou prvním Dannyho parťákům nebo tak něco. Zpočátku jsem se ztrácela v postavách i ději, snímek v mých očích neplynul, takže ač se mi líbily různé vypravěčské vychytávky či herecké výkony, z celku odvařená nejsem.

Avengers: Endgame (2019)

Dlouho jsem váhala, jestli dám tři, nebo čtyři hvězdy. Film se zpočátku vlekl, postavy filozofovaly a řešily, co a jak, a já se v tom trochu ztrácela. Jednak proto, že už si moc nepamatuji, co přesně se odehrálo v minulých dílech, jednak proto, že se mi pletou i někteří hrdinové. Ale pak přišla akce, poslední půlhodina přinesla emoce, ve snímku se objevily vtipné narážky... Takže se nakonec kloním k hodnocení vyššímu.

plakát

Croodsovi: Nový věk (2020)

Jednička se mi kdysi celkem líbila, u dvojky jsem se párkrát zasmála, to ne že ne. Byly tam originální nápady, ale jinak je to film, který kolem mě jen tak proplul a za pár týdnů už si ho nebudu ani pamatovat...

Ad Astra (2019)

Filozofická sci-fi mi nevadí a i v posledních letech se jich několik povedlo, ale Ad Astra mezi ně bohužel v mých očích patřit nebude. Bylo to totiž pozvolné a rozvleklé až moc - a místy proto nudné, což nezachránil ani Brad Pitt.

plakát

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Nevím, proč jsem Spider-Mana: Paralelní světy tak dlouho odkládala. Kdybych měla film popsat jedním slovem, bylo by to slovo cool. Moc se mi líbil netradiční příběh, mělo to vtip, švih, spád a nápady a hlavně úžasnou grafickou stránku doplněnou spoustou vychytávek, kdy to člověku nejednou připadalo, že se dívá na stránku papírového komiksu. Ve světě blockbusterů z tohoto prostředí se zajisté jedná o zjevení a osvěžení.

plakát

Doktor Spánek od Stephena Kinga (2019)

Viděla jsem tříhodinový director's cut. A upřímně, smysl takto dlouhých filmů obecně moc nechápu a podobné stopáže mě předem iritují. Zde se to, co na začátku vypadalo hodně slibně a působilo, že jde ve šlépějích skvělého klasického Osvícení, nakonec rozplizlo a ztratilo dech. Škoda.

Psí poslání 2 (2019)

Pohodový rodinný film, který ale kvalit jedničky, jež mě dokázala i rozbrečet, bohužel nedosahuje. Hlavní hrdinka však byla sympatická a pejsci roztomilí.