Kiwi!

Krátkometrážní / Animovaný
USA, 2006, 3 min

Režie:

Dony Permedi

Nelietavé kiwi ťahá za sebou na lane s veľkou námahou strom, ktorý chce pripevniť o útes. Keď tak urobí, je už na útese dosť stromov na to, aby si mohlo splniť svoj veľký sen. (curunir)

Snapphanar

Tento opravdu krátký snímek se možná neblýskl svou grafikou a propracovaností, jeho největší předností je bezesporu ta myšlenka... Pro malého kiwiho byl celoživotní sen létat a tak si ho splnil i za cenu života. ()

Lubos_Hurych

Nejde o to jak vypadá animace. Vždyť jeden člověk nemůže udělat žádnou zázračnou animaci jako v celovečerních filmech. Jde o námět a převedení tohoto námětu na papír a později do tohoto krátkého filmečku. A to je výborné. Nejedna slza mně na konci ukápla, ale ve skutečnosti je konec zajímavý tím, že je poměrně otevřený. My jen můžeme předpovídat co se stalo po konci. I přes hudbu, která by mohla být o něco lepší, je to za plný počet hvězd. :-) ► 90% ◆ 9/10 ◆ 5* ◄ ()

Wintery

Jednohubka s velmi ostrou pointou, kde se reálný svět mění v ten, o kterém sníme, aby se ovšem nakonec opět srazil s tvrdou realitou. ()