I Am Omega

Andrea Rennard

Kostýmy:

Alex Yves
  • Mr.47

Ke shlédnutí téhle "perly" jsem se odhodlal jen proto, že si hlavní roli záhrala někdejší hvězda akčních filmů Mark Dacascos a já tudíž čekal, že by mohl ještě něco málo předvést. Hovno, hovno, slavnej soude! Prvních 45 min. filmu je věnováno magoření hlavního hrdiny, jeho bloumání pustinou a rozmisťování náloží. V duchu jsem říkal: "Dobře, tvůrci se pokusili uchopit zombie horor trošku jinak než je zvykem". Jenže ona se tu akce naneštěstí objeví. No, akce je možná silný slovo. Ono totiž jde o občasné zastřelení zomboně gumovým samopalem, máchnutí mačetou nebo naprosto idiotsky nasnímanej kop. Choreograf bojových scén, který by tuhle hrůzu možná pozvedl z bahna, ttu pro jistotu není :-D Filmu v závěru srazí vaz směšný výbuch celého města z kterého v nabušený káře odjíždí naši dva hrdinové. Doteď mě vrtá hlavou, kde na jeho zapůjčení vůbec vzali peníze :-D(18.3.2010)

• Ampi

I am Omega a I am Virgin jsou oba drobnými filmovými parazity na popularitě Já legenda. U obou jde o poctivě o jednu hvězdičku. A dokonce jsem váhal nad hvězdičkami dvěmi. Někdy zcela výjimečně hodnocení měním. U I am Omega je to na produkt firmy Asylum až dost. Což znamená nic moc děj, spousta nelogičnosti a vzhled nakažených. Na druhou stranu je kladem jakž tak postapo atmosféra a kondice Marka Dacascose.(25.5.2017)

Mne tento film sa velmi podobal na I AM LEGEND vo vsetkom, takze sa pribeh nesie v podobnom duchu. Ani tento pokus o stvarnenie postapokalyptickeho sveta v buducnosti nebol zle mysleny a celkovo ma to aj dost bavilo a ani ma to nenudilo. Stvarnenie masiek a znicenej scenerie okolia boli o nieco horsie ako v I AM LEGEND, ale v tom su len peniaze. Keby producenti ziskali viac penazi na tento film, tak urcite by aj vyzeral lepsie ako ackovy I AM LEGEND. Tento film viac oplyva aj akcnymi scenami, ako zmieneny film co tu spominam. Takze tu je aj to moje plus oproti jeho konkurentovi,,he he. Inac mimochodom sa mi aj obal dvd velmi pozdava a vydaril sa im:)(22.5.2011)

• Lateef

Tak tohle by snad natočili i janek85 se Spinosaurem. Největší problém jsou samozřejmě finance, resp. jejich nedostatek. Nicméně úvod není zase tak špatný, Dacascos žije sám v improvizovaném domě, chráněném elektronickým zařízením. Svoji fyzičku si udržuje capoeristickými prostocviky, čas od času sejme mačetou nebo samopalem chrčícího zombijáka a postupně rozmisťuje po městě časované bomby. Věřte mi nebo ne, ale první třetina filmu obsahuje náznaky atmosféry, i Dacascosovy pokusy o skutečné herectví. Jenže pak to přijde. Seriálové prostorové přemisťování se, logické chyby, nevhodná hudba, hrozné kulisy. Šílená béčkovitost z filmu čouhá tak odporně, jako Vetřelec z Kaneova těla. Akce se omezuje na výstřely z plastové zbraně, občasný švih mačetou a je tu jedna sekvence s nunchaky, bohužel blbě sestříhaná. Tragický děj. Jednolitý kamerový filtr. Závěrečný výbuch připomíná efekty z mentáloviny Varan vs Kobra. Jak jsem říkal, tohle by natočil každý, až Griff Furst (režisér) uvidí I Am Legend, osobně si vypíchne oči a sežere je... A Mark Dacascos?? Ten prý už dva týdny mlátí hlavou do zdi, brečí a řve: I Am Bitch, I Am Bitch...(15.11.2007)

Klidně mě zavrhněte a pohrdejte mnou ale mně se to líbilo více než Já, legenda se kterou to tu hodně lidí srovnává a celkem právem. Daky dokazuje, že je stále v dobré formě a kosí nakažené jako na běžícím pásu. Vyvíjející se vztah Rencharda a Brianny mě bavil a přál jsem jim aby ruku v ruce dokráčeli až na konec filmu. Jinak film je napínavej ani chvilku mě nenudil, masky byly povedené a některé scény skoro až mrazivé ( Daky s mačetou VS velkej zrůďák v podzemí) . Představitelka Brianny se mi vážně líbila a i hlavní mizera roli zvládl. Místy vtipné momenty (hledání auta) trochu odlehčily atmosféru a pak se jelo dál. Vím že budu v menšině ale je mi to fuk já se prostě parádně bavil.(31.3.2014)