Labyrint

Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

• cariada

Pokus o český horor, když už nic tak se musí ocenit aspoň ta snaha. Hlavně první půlhodina mě děsně nebavila, a měl jsem co dělat to dokoukat. Dosta mě vadilo to neustále časové přesouvání děje, kdy to působí dost chaoticky. Pak v podzemí už to docela jde, sice se postavy chovají tak akorát na pár facek. Pointa průměrná. Ps ani Lucka to moc nezachránila, moc jí to tu nesluší.(3.6.2013)

• joehot

Achich ouvej. Když už se někdo konečně pustí do zajímavého, u nás netradičního projektu, proč to musí dopadnout takhle? Vždyť námět by možná nebyl úplně zlý, jen se do něho pustit z jiné strany. Absence dobrých scénářů, to je to, co naši kinematografii v současnosti trápí - Labyrint má scénář, který bych označením "blbý" de facto pochválil. Herci nejsou tak teatrálně přehnaní jako jinde, přesto jim do filmových výkonů hodně chybí. Ostatně, zhanit by se dal každý aspekt filmu.(12.1.2012)

• dr.horrible

Zlé po všetkých stránkach.Pán Houska má o slove horor divnú predstavu.Vlastne ani nemá zmysel písať čo presne mi vadilo, pretože tu skrátka nefunguje nič a od odpadu film delí asi len Tomáš Kučera a fakt, že po technickej stránke je od jeho výtvorov (filmami to nazývať nebudem) Labyrint predsa len o triedu vyššie. Ale nudou som skoro umrel.10% a žáner zasa raz dostal peknú nakladačku.Slovenský horor sa ešte len rozbieha a zatiaľ zakopnúť nestihol.Ten český už má od padania mnohonásobné fraktúry a z žumpy ho podľa všetkého dokážu vytiahnuť už iba amatéri.Konkrétne Roman Vojkůvka(16.5.2013)

• Tom Hardy

Hrozně bych tvůrcům přál lepší známku. Snaha je znát. Ale scénář si někam odskočil. Co je naplat slušné využití pražských kulis, poměrně „živé“ postavy, použitelný soundtrack a přijatelné dialogy, když A nevede B, B nevede k C a vůbec má děj až fascinující množství mezer a nedodělků. Už dlouho sem neviděl takovou „pointu bez pointy“. Bože, nažeň do českých filmových luků a hájů schopné dramaturgy. Bez nich to prostě nepůjde…(12.1.2012)

Lucko, zaskóruj za svého Plekance, když se poslední dobou se svými výkon tak nějak ztratil v labyrintu (produktivity). A Lucka bez hokejky, ale vybavená kamerou a znalostmi podzemních chodeb staré Prahy, zabodovala jako obrýlená reportérka Renata. V téhle manželské powerplay Lucka snaživě obstřelovala branku a nějaký ten puk zapadl do hororové branky. Přehrát hororového diváka, anebo dokonce ho snad porazit, se však hrstce českých hororů dlouhodobě nedaří. Nepodařilo se to "Poslednímu výkřiku" a výrazného úspěchu se nedočkal ani tenhle kousek, ale přesto jde o to lepší z hororového ranku. Nejdříve se objeví velký kámen vytažený ze sklepa, poté začnou tajemně mizet osoby a něco málo se dozvídáme o minulosti podzemních prostor. S přenesením do působivé spleti podzemních chodeb si film dává na čas. Pak se však film zlomí do působivého psycho-horůrku, ve kterém dojde na nějaké to překvapení s poněkud zvláštní pointou. A já to beru. Snaživost vítězí nad efektností. Působivost především druhé poloviny snímku nad zručnou řemeslností, které Tomáš Houška nedosáhl, ale já to čekal prostě mnohem horší, téměř nedívatelné. To se nestalo. Lucka a spol. hráli sympaticky. Product placement nerušil. Labyrint mě nečekaně pohltil svojí nekompromisní razancí. Není důvod film strhat namyšleností a předsudky zdejších uživatelů, kteří nedají sebemenší šanci ani prostor. 60%(19.5.2013)

• - Lucie Vondráčková při natáčení filmu zhubla o 5 kg. (LEGACY)

• - Lucie Vondráčková natáčení okomentovala slovy: "Hysterické záchvaty byly velice snadné, zvlášť když je místo make-upu použita hlína, po které jsme šlapali". [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Natáčení začalo 11. července 2008 v 6.00 hodin ráno a mělo by trvat do 10. srpna 2008. (Blaster33)