Labyrint

Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

• Tom Hardy

Hrozně bych tvůrcům přál lepší známku. Snaha je znát. Ale scénář si někam odskočil. Co je naplat slušné využití pražských kulis, poměrně „živé“ postavy, použitelný soundtrack a přijatelné dialogy, když A nevede B, B nevede k C a vůbec má děj až fascinující množství mezer a nedodělků. Už dlouho sem neviděl takovou „pointu bez pointy“. Bože, nažeň do českých filmových luků a hájů schopné dramaturgy. Bez nich to prostě nepůjde… Celá recenze zde.(12.1.2012)

• mosnak

Nejluxusnější flimová záležitost za uplynulý rok pochází z České republiky. Lucie Vondráčková ve své životní roli, hraje ve filmu, který je plný záhad, napětí, mysteriózních situací a vynikajících hereckých výkonů. "Tohle je můj sklep, můj materiál...!" jak říká Lucinka během tohoto úžasného filmu. Tak jo Luci, klidně si ten sklep (chodby) nechej a s tím materiálem si třeba vy... oko! Tvoje hysterická estráda v těch chodbách byla vrcholem hereckého umění! Paráda za 0%!(15.5.2013)

• dopitak

Inu, čekejte od toho asi takovou logiku, jako do díry ve kterým nevidím dno pustit mix betonu... V Alze bych si nic nekoupil. Zaměstnanci tam chodí do práce pozdě, místo práce dělaj houby a na klienty zvysoka kašlou, protože tohle přeci nemají zapotřebí a tak je nejlíp s tím seknout :-) Neumím si představit verzi, kterou splácali původně před tím, než to začali rok po roku odkládat. Protože i takhle je to hrůza. Sice jsme viděli v posledních dvou letech několik horších českých filmů, ale zase tak moc jich nebylo, asi dva. Celý je to křečovitý jak Lucka Čočková. Záběry světel ve tmě fungují, ale záběry světel na blízko po zdi vůbec, a to tvůrci zjevně nepochopili. Je to jako kdyby se pokoušeli o Strachovu Ztracenou bránu, ale se scénářem na půl stránky. Jediný pozitivum spatřuju v postavě Kiary, jejíž představitelka Mary Coronado dovolila kameře vlízt k ní do sprchy. Milé dvě vteřiny.(12.6.2013)

• kaylin

„Labyrint“ je hezký pokus, ale prostě u toho pokusu zůstává. Nemám pocit, že by tenhle film dělal člověk, který má ponětí o tom, jak natočit horor. Prostě měl nápad, který se mu líbil, možnost dostat se do zajímavých lokalit, kde by mohl natáčet, a tak se do toho pustil. Proč ne. Český hororový trh je malý, mohlo by zaujmout v podstatě cokoli. Jenže lidé mají povědomí o tom, jak by měl vypadat kvalitní hororový film. Tohle není ten případ.(7.5.2014)

• =woody=

Hezký všední večer. Taaak tohle se nepovedlo.. Dvě hvězdičky uděluji za snahu. Jako pokus mladých nadšenců to beru, jako seriózní film nikoliv. Možná by dopadl o poznání lépe, kdyby tvůrci svěřili scénář do rukou někomu, kdo už někdy nějaký psal. Tenhle má spoustu děr a chyb. Když už to pozná i laik, jako jsem já, není to dobré. Vlastně jediné, co ve filmu funguje, jsou kupodivu dialogy - se kterými má konkurence často potíž. To by stačilo pro televizní konverzačku, ale tady jsou slova přirozených herců malou protiváhou špatného...špatného zbytku.. Mějte se filmově, Woo.(26.1.2012)

• - Lucie Vondráčková potvrdila účast ihned po přečtení scénáře. (Bauer)

• - Při natáčení ve Znojemském podzemí se zranil kameraman Martin Matiášek a musel být operován. (Blaster33)

• - Nápisy, které filmaři napsali ve Znojemském podzemí na stěny, byly k vidění na prohlídkové trase "adrenalinová trasa č. 1" i dva roky po uvedení filmu. (wirtr)