Labyrint

Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

"Je tam úplně jiná hudba, než jsem chtěl já, kde je asi 10 minut záběrů, které jsem v tom filmu nechtěl a pořád nechci a kde chybí pár záběrů, které bych tam chtěl, ale které jsme nedotočili ani v dotáčce." tvrdí o verzi, která prolétla kiny režisér Tomáš Houška. Hlavně díky článku, který jsem ani tak o samotném filmu, jako patáliích a problémech jeho vzniku a distribuce, psal (aniž bych film viděl) pro šesté číslo časopisu Howard a který si můžete přečíst zde: http://www.eraserhead.estranky.cz/clanky/clanky/v-labyrintu-ceskeho-horroru.html, můžu říci, že jsem nakonec čekal něco mnohem horšího. Ten film místy docela zápolí s atmosférou, někdy se mu ale povede krásně obejmout a navnadit. Má živelné postavy, žádné statické figuríny roboticky se pohybující a hovořící jak a kam rejža ukáže. A ano, patřím k hereckému (nikoliv zpěváckému) fanklubu Lucky Vondráčkové a za tohle má u mě další bod k dobru. Má to skvělou hudbu. Vadilo mi, že se film hodně dlouho rozjíždí? Ani ne, vadilo mi spíše to, že končí hodně rychle. Musím však říci, že po tom, co jsem o filmu od samotného Houšky vyslechl, z toho nakonec přeci jen dokázali zázračně sestříhat koukatelný a na české poměry i relativně zajímavý film. Upřímně řečeno, radši si pustím znovu tohle, než další hřebejkovinu nebo tuctově-nudnou a nezáživnou vieweghovskou adaptaci.(15.8.2013)

• cariada

Pokus o český horor, když už nic tak se musí ocenit aspoň ta snaha. Hlavně první půlhodina mě děsně nebavila, a měl jsem co dělat to dokoukat. Dosta mě vadilo to neustále časové přesouvání děje, kdy to působí dost chaoticky. Pak v podzemí už to docela jde, sice se postavy chovají tak akorát na pár facek. Pointa průměrná. Ps ani Lucka to moc nezachránila, moc jí to tu nesluší.(3.6.2013)

CITÁT - Tady se ztratila spousta lidí, mělo by se to někomu nahlásit.......... Na tento snímek jsem se velmi těšil. Koupil jsem dvd a.....nechtěl ho pustit. Začal jsem se bát. Nakonec jsem to překonal a podíval se. A dojem. No, je to dobré. Labyrint chodeb pod Prahou umožňoval sem tam nějakou tu lekačku, ale je vidět, že tvůrci nechtěli spadnout do laciného hororu a drží se té mysteriózní části příběhu. Dokonce i baterie koupené v Alza.cz vydrží až do samého konce. Lucie Vondráčková je dobrá zpěvačka, hezká žena, má příjemný hlas a role Renaty ji sedla a je vidět, že i bavila. Z příběhu se tak díky ní stal hezký Český mysteri polodokument o jedné pražské záhadě. CITÁT - To nedělejte, možná tam jsou lidi.........(30.6.2013)

Těšil sem se až tenhle film uvidím, ale stále sem čekal, že mě zklame. Opak je pravdou. I když se to tu začíná pomalu zvrhávat v odpadové orgie, tak podle mě je tenhle film to lepší, z tohoto žánru, co se u nás v poslední době vyprodukovalo. Minimálně celý ten námět má velký potenciál. Ano...scénář tam trochu ujíždí a někdy ujíždí až moc, ale pořád se to drží atmosfericky na stejné vlně. V druhé polovině filmu, kdy se dostáváme do Pražského podzemí se sem tam i objeví tísnivá atmosféra chodeb.Soundtrack by se mohl vyrovnat leckterému filmu ze zahraničí a ta kamera jak by smet. Roztřesená kamera není v českých vodách moc používaná technika a tady se výborně hodila. Film mě vůbec nezklamal, spíš mě mrzí to hodnocení, které je tady. Myslím, že jakmile je někde párkrát odpad a pár negativních komentářů, film je odkázín k záhubě, zvlášť, když je ještě z České Republiky. No nedá se nic dělat. Pro mě příjemné překvapení s celkem slušným obsazením, sem tam děravým scénářem, ale celkem velkým potenciálem.(14.5.2013)

• rakovnik

Když začnu neobvykle od konce, tak pokus o horrorový thriller dopadl vskutku po česku, kdy pointa byla tak pitomoučká, až se člověk musí smát a říkat si, že tohle jsme fakt my. Stejně jako ostatní, musím konstatovat, že scénář je největší slabina tohoto filmu. Scény se střídají, aniž by do sebe nějak zapadaly, chvílemi jsem nevěděl, kde a proč to jsme. Druhou největší slabinou bylo obsazení nesympatickými herci. Jediným vyčnívajícím nad ostatní byl Jan Zadražil, i když připouštím, že Lucie Vonráčková mi tentokrát ani moc nevadila. Scény ze "středověkých" (pečlivě vybetonovaných) katakomb měly konečně tu správnou atmosféru, ale musím skončit tak, jak jsem začal. Jakýkoli pokus o horror zabíjí naprosto hloupoučký scénář, kdy logika zabloudila v katakombách ještě dříve, než do nich vlezly postavy filmu.(2.7.2013)

• - Lucie Vondráčková potvrdila účast ihned po přečtení scénáře. (Bauer)

• - Lucie Vondráčková při natáčení filmu zhubla o 5 kg. (LEGACY)

• - Během produkce filmu se objevil problém s návrhem plakátů. Původně přišel producent filmu s plakátem, se kterým nesouhlasil distributor, a to kvůli krvi, kterou měla Lucie Vondráčková rozmazanou na tváři. Výsledný plakát tak byl kompromisem. (Wade)