Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ambiciózní Renata točí reportáž o mystice v současné době, navštěvuje rituály satanistů a náhoda ji nakonec zavede k legendě o dávných chodbách v podzemí staré Prahy. V domě, jehož sklepení by mohlo být bránou do tajemného labyrintu, se začnou ztrácet lidé. Jakoby se v podzemí pod domem cosi probudilo k životu. Pověst o středověkých katakombách a další stopy o ní vtáhnou do děje i mladého historika a Renatina bývalého přítele (Jan Zadražil), experta na statiku sklepů (Martin Zbrožek) a Renatinu exotickou spolubydlící Kiaru (Mary Coronado). Pod sklepem domu opravdu objeví další skryté chodby a v honbě za senzačním objevem se je na vlastní pěst rozhodnou prozkoumat. Romantické dobrodružství trvá ale jen chvíli. Nekonečný a nepřehledný Labyrint chodeb bez konce budí hrůzu a skupině brzy nezbývá než zoufale volat o pomoc a začít bojovat o holý život. Teprve v podzemí se navíc ukáže, že každý ze „ztracených“má své důvody, proč se tam vydal. Je nebezpečnější nepřesná mapa nebo jedno dávné tajemství? Co se v Labyrintu skrývá? Je jisté, že odpovědí se nedožijí všichni. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (5)

Trailer

Recenze (110)

Tom_Lachtan 

všechny recenze uživatele

Za mě za dvě, ač rád bych více dal a kdybych měl ohodnotit první polovinu, tak dám určitě hodnocení vyšší, ono, scénář je tam sice stále debilní, ale snaha přináší mnohem víc ovoce, v druhé sklepní polovině vynikne jalovost scénáře o to víc... A přitom technicky je to hodně dobré a třebas roztřesená kamera se hodí a v českém počinu je to věc nevídaná, osvěžení je i zajímavá hudební složka, dokonce i ti herci občas hrají a někteří z nich dokonce dobře (kdo by to byl do takového ansámblu řekl). Bohužel všechno podráží scénář, který krom základní příběhové kostry blbne i v dialozích (pár frází zazní pětkrát během pěti minut a pak je už neuslyšíte), některé snahy o nadávky bez nadávek působily docela směšně a obyčejné "do prdele", nebo "kurva" by vyznělo lépe, stejně tak u vtipů (které jsou občas dobré, zjevují se v první části) by slušelo ubrat na infantilitě a spíš se snažit zapracovat víc černého humoru a sebeironie. Některé postavy by slušelo škrtnout komplet - to rádoby goth metalové sdružení kanálních filosofů mělo být co?.... Přesto věřím, že tvůrci mají potenciál a pokud jin někdo předhodí dobrý scénář a dramaturgii, může vzniknout hodně dobrej film, protože i tady se jim místy podařilo navodit slušnou atmosféru, kéž by se čt pustila do nějakého vhodného projektu... Jo ... A je to příšerně předvídatelný... "... A která se stala obětí žido bolševicko zednářského spolku illuminátů a díky tomu prosublimovala tímto sklepem do úplně jiné dimenze! " PS: product placement docela viditelný, vpravdě nechutný, ale agentura pro studium v zahraničí pobavila (jestli tam teda šlo o PP) (o=´ ()

Bloody13 

všechny recenze uživatele

Na český poměry není Labyrint vyloženě ptákovinou. Postavy žijou a jejich některá jednání se dají pochopit. Chyba vězí v tom, že než s hrdiny vlezete do spletitých chodeb podzemního labyrintu, trvá to skoro hodinu. V té se musíte přebrodit přes horu nezáživných dialogů o původu titulního místa, nebo přes kratičké flashforwardy, které naznačují, že v podzemí půjde o kejhák. V téhle závěrečné třetině se konečně objeví náznak atmosféry, za což můžeme poděkovat lehké paranoii a citelné stísněnosti. Pointa je už ale vážně pitomoučká a podtrhává bezradnost scénáře, který v bludišti katakomb sám zabloudil. ()

Reklama

-bad-mad-wolf- odpad!

všechny recenze uživatele

Mírumilovný vzkaz všem militantním nadšencům, kteří tu zpoza závoje X-hvězdičkového hodnocení kopou do druhých, že se přece musí ocenit ta snaha natočit něco v tuzemsku neotřelého: NE, NEMUSÍ. Dobrý hodnocení dostávaj dobrý filmy. Když pojedu na olympiádu a hodim oštěpem dvacet metrů, taky mi nedaj medaili jen za to, že jsem se snažil. Kapiš? Tečka. Přesto podobným projektům fandim a přeju do příště co nejvíce zdaru. FILM: Po všech stránkách naprosto iracionální "nahororovělý" paskvil, jehož ohlodaný obsah se pramálo zabývá logikou dění, zručnějším vyprávěním nebo odůvodňováním existence postav v příběhu. Závěr hloupoučký. ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Hrozně bych tvůrcům přál lepší známku. Snaha je znát. Ale scénář si někam odskočil. Co je naplat slušné využití pražských kulis, poměrně „živé“ postavy, použitelný soundtrack a přijatelné dialogy, když A nevede B, B nevede k C a vůbec má děj až fascinující množství mezer a nedodělků. Už dlouho sem neviděl takovou „pointu bez pointy“. Bože, nažeň do českých filmových luků a hájů schopné dramaturgy. Bez nich to prostě nepůjde… ()

dr.horrible odpad!

všechny recenze uživatele

Zlé po všetkých stránkach. Pán Houska má o slove horor divnú predstavu. Vlastne ani nemá zmysel písať, čo presne mi vadilo, pretože tu skrátka nefunguje nič, a od odpadu film delí asi len Tomáš Kučera a fakt, že po technickej stránke je od jeho výtvorov (filmami to nazývať nebudem) Labyrint predsa len o triedu vyššie. Ale nudou som skoro umrel. 10% a žáner zasa raz dostal peknú nakladačku. Slovenský horor sa ešte len rozbieha a zatiaľ zakopnúť nestihol. Ten český už má od padania mnohonásobné fraktúry a z žumpy ho podľa všetkého dokážu vytiahnuť už iba amatéri. Konkrétne Roman Vojkůvka. ()

Galerie (15)

Zajímavosti (9)

  • Lucie Vondráčková při natáčení filmu zhubla o 5 kg. (LEGACY)
  • Celkem byly čtyři verze scénáře. (Bauer)
  • Natáčení začalo 11. července 2008 v 6.00 hodin ráno a mělo by trvat do 10. srpna 2008. (Blaster33)

Reklama

Reklama