Labyrint

Labyrinth

Thriller / Mysteriózní / Horor

Česko, 2012, 93 min

• dr.horrible

Zlé po všetkých stránkach. Pán Houska má o slove horor divnú predstavu. Vlastne ani nemá zmysel písať, čo presne mi vadilo, pretože tu skrátka nefunguje nič, a od odpadu film delí asi len Tomáš Kučera a fakt, že po technickej stránke je od jeho výtvorov (filmami to nazývať nebudem) Labyrint predsa len o triedu vyššie. Ale nudou som skoro umrel. 10% a žáner zasa raz dostal peknú nakladačku. Slovenský horor sa ešte len rozbieha a zatiaľ zakopnúť nestihol. Ten český už má od padania mnohonásobné fraktúry a z žumpy ho podľa všetkého dokážu vytiahnuť už iba amatéri. Konkrétne Roman Vojkůvka.(16.5.2013)

• SOLOM.

Ještě předtím než jsem si Labyrint pustil, jsem o něm přečetl pár recenzí a článků, takže vím, že sám autor Tomáš Houška nebyl (není) s konečnou podobou svého filmu příliš spokojený a snažil se to obhajovat tím, že okolo natáčení se museli potýkat se spoustou nepříjemností. Od rozpočtu, přes několik střihů a škrkání scénáře – z čehož taky vyplynulo to, že finální podoba nemá zrovna moc poživatelnou podobu (dle mnoha ohlasů na internetu) – nedopadlo to sice katastrofálně, ale nešlo přehlédnout, že místy je to neskutečně chaotické, nelogické a svým způsobem i nezáživné. S čímž musím bohužel po náběhu závěrečných titulek jen souhlasit. Jenomže tohle popravdě většinu diváků moc nezajímá. Zvláště utratí-li peníze za DVD a nakonec se jim dostane jakéhosi „polotovaru“, který se navíc rozjede až ve své druhé polovině a to ještě dost vlažným tempem. Do té doby totiž musíme překousnout hromadu nepříliš záživných dialogů a kecání o něčem mystickém – na což se všichni těší nejvíce, ale musíme si na to počkat celou hodinu. Děvčata v podprsenkách a kalhotkách to moc nezachrání, ani když nejpěknější na place ukáže své přednosti (tedy alespoň část z nich) ve sprše. Naštěstí se to vstupem do podzemí alespoň částečně zlepší. Klaustrofobická atmosféra tu dostane konečně šanci pozvednout jinak nepříliš záživnému ději trochu celkový kredit, dočkáme se několika úmrtí a dokonce i ta chaotická kamera a střih měla své kouzlo. Jenomže i zde dojde k několika nelogickým situacím, u kterých si jen s povzdechem řekneme – cože nám to chtěl vlastně tvůrce říci? Ty úpravy ve scénáři se ukázaly býti hodně citelné a podle toho to i nakonec dopadlo. 40%(26.9.2018)

• Tom Hardy

Hrozně bych tvůrcům přál lepší známku. Snaha je znát. Ale scénář si někam odskočil. Co je naplat slušné využití pražských kulis, poměrně „živé“ postavy, použitelný soundtrack a přijatelné dialogy, když A nevede B, B nevede k C a vůbec má děj až fascinující množství mezer a nedodělků. Už dlouho sem neviděl takovou „pointu bez pointy“. Bože, nažeň do českých filmových luků a hájů schopné dramaturgy. Bez nich to prostě nepůjde…(12.1.2012)

• ecceHOMMO

Námet to asi zlý nebol, ale utopil sa v zlom scenári, kamere a šialenom strihu. Aj by som Lucke doporučil vyberať si lepšie scenáre, ale hold keď sa v našich ( česko - slovenských) končinách dostane ponuka na hlavnú rolu, asi sa to automaticky berie....príležitosti moc nie je. Toto proste bolo mnohokrát nelogické, blbé a zmetené.(12.5.2013)

• kaylin

„Labyrint“ je hezký pokus, ale prostě u toho pokusu zůstává. Nemám pocit, že by tenhle film dělal člověk, který má ponětí o tom, jak natočit horor. Prostě měl nápad, který se mu líbil, možnost dostat se do zajímavých lokalit, kde by mohl natáčet, a tak se do toho pustil. Proč ne. Český hororový trh je malý, mohlo by zaujmout v podstatě cokoli. Jenže lidé mají povědomí o tom, jak by měl vypadat kvalitní hororový film. Tohle není ten případ.(7.5.2014)

• - Lucie Vondráčková natáčení okomentovala slovy: "Hysterické záchvaty byly velice snadné, zvlášť když je místo make-upu použita hlína, po které jsme šlapali". [Zdroj: Cinema] (Terva)

• - Nápisy, které filmaři napsali ve Znojemském podzemí na stěny, byly k vidění na prohlídkové trase "adrenalinová trasa č. 1" i dva roky po uvedení filmu. (wirtr)

• - Lucie Vondráčková potvrdila účast ihned po přečtení scénáře. (Bauer)