Bezhlavý jezdec

Sedm studentů to bere zkratkou na party a naneštěstí skončí ve Wormwoodu, kde je začne jednoho po druhém pronásledovat duch bezhlavého jezdce. (Filmbox)

SOLOM.

Při sledování tohoto snímku si budeme dámy a pánové připadat jako na přehlídce okopírovaných scén z jiných filmů a zároveň zde můžeme shlédnout i spoustu nejrůznějšího žánrového klišé, břidkého humoru a podprůměrných hereckých výkonů. Nic z toho mi však nezabránilo, abych si tento film neužil až do konce, protože něco takového se jen tak nevidí. Atmosféra filmu má velmi kolísavé základy, kdy některá místa skutečně voní hororovou příchutí a napětí by se dalo ‘‘krájet‘‘, aby se zase jako lusknutím prstu z toho všeho stala nudná záležitost. Výrazně tomu však dopomáhal hudební doprovod, který byl místy opravdu zajímavý. Na své si zde přijdou i milovníci pěkných aut a historických pušek. Všechny tyto doplňky nám měli dát zapomenout na neoriginalitu svého chlebodárce, což se jim však rozhodně nepovedlo. Na druhou stranu musím zase pochválit docela kreativní vykrádačku vraždících scén, které mě ale kupodivu nevadili vůbec ba naopak. Alespoň další věc kterou musím pochválit. Přestože speciální efekty u nich použité nepatří k žádným zázrakům, tak jde rozhodně o příjemné zpestření jinak dost podprůměrného filmu. ()

MM_Ramone

Legenda o vraždiacom bezhlavom prízraku je v zámorí hodne populárna. Ja som sa s týmto strašidelným príbehom prvý krat bližšie zoznámil v roku 1999 prostredníctvom snímku "Ospalá diera", ktorý natočil Tim Burton. Čo sa týka filmovej kvality, tak jeho verziu ťažko niekto prekoná. Tvorcovia titulu "Bezhlavý jazdec" to pojali v úplne inom štýle. Dej situovali do súčastnosti. Keď som videl, že to produkuje spoločnosť Nu Image čakal som, že to bude balancovať na hrane odpadu. No ale ku podivu to nebolo až také špatné. ** ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 8/10 Hudba 7/10 Efekty 8/10/// +docela sympatičtí herci, postavy se chovají celkem rozumně, triky, dobře zpracované prostředí -slabší atmosféra, bát se asi opravdu nebudete/// Takhle nějak jsem si zhruba představoval film o bezhlavém jezdci, který si svůj handicap vybíjí na mladých teenagerech. Takže se vlastně jedná o klasickou vyvražďovačku, kde postupně bude parta kamarádů strácet hlavy nad situací do které se dostali. Sic se najde pár nedostaků v jednání této skupinky, ale nejde o žádnou tragédii. Naopak v rámci žánru si vedli obstojně. Snad jen závěrečný souboj s Bezhlavým byl směšněj, ale jinak bych tento film určitě nezatracoval./// Celkem 75%/// ()

kingik

Tahle teenage vyvražďovačka nedisponuje ničím výjimečným. Sice nešetří krví a brutalitou, ale nějaká opravdu dobrá napínavá scéna se zde nenajde. Herecké obsazení není dvakrát sympatické. Na rozdíl od jiných teenage hororů tomuhle dílku chybí styl a moc vážně se opravdu brát nedá. Podle mého názoru zcela podprůměrný horor. ()

corpsy

Už keď som po úvodnom historickom prológu zbadal dodávku obklopenú bandou klišiodných mladistvých, vedel som ktorá bije. Prečo tam musí byť stále DODÁVKA?! No nič, ku samotnému filmu - každý teda vieme o čo pôjde, ak sa na začiatku filmu zjaví DODÁVKA, vzhľadom k názvu pôjde o nadprirodzený slasher, to jest bude sa tu sekať jedna radosť, krvička nám potečie jedna báseň a celková tuposť tu má deň otvorených dverí. Nemal som s tým problém, je to podradná hororová b-movie zábava, jedna z tých lepších ktorá sa vo východoeurópskom Hollywoode ( Rumunsko ) točila. ()