Černá díra (TV film)

Ellen Fine

Scénografie:

Yuda Acco
  • Kiki-Jiki

Tady je hodnocení velice náročné. Film je dementní, o tom žádná, takže kliknout na odpad! je lákavé. Ovšem svou demenci nezastírá, hrdě se k ní hlásí v Obsahu, který je v podstatě převyprávěním celého děje. Po jeho přečtení nemůže být žádný divák překvapen trapností filmu. A právě ta trapnost byla místy zábavná, což Černou díru odlišuje od filmů, kterým dávám odpad!. Na druhou stranu musím uznat, že zábavnosti jiných filmů "žánru" sebeparodizující sci-fi nedosahuje, třeba takové Jádro je prostě lepší. Takže hodnotím jednou hvězdičkou s doporučením: Chcete-li se pobavit, místo puštění filmu si přečtěte dva nejdelší komentáře tady. U těch se zasmějete určitě a nestrávíte tím tolik času.(21.11.2010)

• Trifi

Tak jako ten Trisisův mě dlouho žádný comment nepobavil :)) A to vlastně jenom převyprávěl děj "filmu", to mluví za vše... Co k tomu dodat... Snad jen to, že jako fanoušek astrofyziky jsem u tohohle filmu blinkala, se stydím... :(( ----- Plus: 90 minut možnost dělat něco jiného než sledovat tenhle "film", možnost brát tenhle "film" jako nepovedenou komedii --- Mínus: Scénář, scénář, scénář, scénář (ten se musí napsat několikrát...), režie, herecké výkony, hudba, střih, ehm... ------ Recept: 50% naivita, 50% stupidita ------ Hodnocení: 0%(4.2.2009)

• JFL

"Pojďme se podívat Pánu Bohu pod pokličku." Nádherně nesmyslný film varující před vědou, coby zhoubou lidstva. Díky zoufalému českému dabingu bylo občas veselo i v jinak nudných dialogových pasážích. Nicméně samotný koncept o tom, jak vědci (nikoli nerozvážní, zlotřilí nebo šílení, ale prostě jen vědci, neboť už to samotné je synonymem zla) jako následek pokusu s urychlovačem částic vytvoří černou díru, ze které vyleze kvantový bubák, je prostě úchvatný. Tradiční schéma o hrdinství obyčejného jednotlivce, který nakonec zachrání Zemi, je tentokrát ozvláštněno jednak tím, že ústřední hrdina - roztržitý vědec, z něhož se po rozvodu stala troska - vypadá jako hubenější verze Kevina Smithe, ale také vpravdě netradičním řešením milostného trojúhelníku. Navzdory očekávání hrdinova bývalka neumírá při mnoha příležitostech během postupující destrukce světa, ale prostě ve finále jen nechá jejich dceru, aby se přidala k otci s jeho kolegyní, která je do něj zamilovaná. Příznačně nesmyslnosti a schematičnosti snímku se tvůrci nikterak nezabývají tím, co vlastně jeden den aktivní černá díra napáchala a co po ní vlastně zůstalo. Ostatně, kdo by se tím zabýval ve chvíli happy endu?(25.11.2012)

• Antaeus

Dej v skratke: Pokus. V laboratóriu. Zlyhanie. Vznik čiernej diery. V pivnici onoho laboratória (prečo by vznikla v miestnosti pokusu, to je predsa nelogické, že?). Umiestnenie laboratória: centrum preľudnenej metropoly (jasné, nie? Kam inam by vláda postavila urýchľovač častíc, pravda?). Bytosť: z inej galaxie. Požierajúca elektrinu. Riešenie: hoďme na to celé atóm, ten vyrieši všetky problémy. Civili-necivili, mesto-nemesto. Ale miestami som sa aj zabavil. Bolo to onými neskutočnými dialógmi. Príklad: na poznámku "Tie veci sú prepojené!" prišla absolútne nečakaná odpoveď:"Nie sú oddelené!" Brilantná logika dvoch vedc.. ehm.. ľudí v bielych plášťoch. Alebo:"Kde je (nejakémeno)?" Odpoveď:"Nevidela som ho. Ale nevyzeral dobre." Nekomentujem rozpočet ani triky, ide predsa len o dielo, ktorého primárnym cieľom je vyplniť čas čakania na ďalšiu reklamu. Dobojoval som to, pretože som čakal, či to bude taká blbosť, ako som predpokladal. A na moje počudovanie, neostal som sklamaný! Bola. A aby som nezabudol: vedel si, že aj keď čierna diera ma gravitačné pole tak silné, že pohltí aj svetlo a absolútne nič z nej neunikne, tak napriek tomu velice veselo svetielkuje a hrmí? No tak až doteraz ani ja nie..(11.5.2014)

• TroiMae

Měl jsem film po (levé) ruce, tak jsem si načetl stránku o něm, jestli má cenu ho vidět… a koukám, že si stačí přečíst Obsah a komentář od Trisise a zážitek je to dostatečný :) vážně… a tolik ušetřeného času… A to jsem si myslel, že je pohodlnější dívat se na film, než přečíst původní knihu... a nyní jsem osvícen, že to ve výjimečných případech je i obráceně :))(16.6.2012)

• - Scény odohrávajúce sa v dome patriacom Elizabeth (Jennifer Lyn Quackenbush) and Kayley (Julia Sinks) a taktiež aj scény z Erikovho (Judd Nelson) bytu boli nafilmované v tom istom dome. (beso74)