Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ve výzkumném středisku poblíž St. Louis proběhne sporný experiment na urychlovači částic a vznikne miniaturní černá díra, která do sebe nasává vše kolem sebe a pomalu roste. Navíc z ní vstoupí do našeho světa démonická bytost skládající se z čisté energie a začne se pídit po potravě. Energie, kterou načerpá, rozšiřuje černou díru. Nastávající katastrofě, která hrozí postupně pohltit celou naši planetu (a přilehlý vesmír), čelí skupinka vědců v čele s půvabnou dr. Shannen, dr. Ericem Brycem a osvíceným generálem Rykerem. Postupně zjistí, jak závažné katastrofě čelí a odhalí vazbu mezi kvantovým démonem a černou dírou. Démon unikne z ústavu a vydá se hledat bohatší zásoby energie - přímo do St. Louis. Černá díra vstřebá institut a pomalu následuje démona do města. Vědci rozmluví gen. Rykerovi použití atomové bomby, ta by jen posloužila jako ideální zdroj energie a černá díra by se naprosto vymkla možné kontrole. Černá díra pustoší městské dominanty a směřuje k hlavní elektrárně. Probíhá evakuace obyvatelstva (včetně rozvedené rodiny dr. Bryce) a velení přebírá nadřízený generál Tate, který chce za každou cenu použít jaderné zbraně. Vědci s Rykerem se ještě pokusí zajmout energetickou bytost a vhodit ji zpět do černé díry, která by se tím mohla zablokovat, ale když akce skončí fiaskem, prezident vydá souhlas se svržením bomby a odstartují letadla. Dr. Bryce udělá poslední zoufalý pokus - naláká démona na auto s akumulátorem a s ním pak zajede až k černé díře. Démon je vcucnut do singularity, ta se uzavře, generál odvolá jaderný útok na St. Louis a všichni se radují. Přežije i dr. Bryce a může se objímat střídavě s dcerou z rozvedeného manželství a dr. Shannon. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (18)

Kiki-Jiki 

všechny recenze uživatele

Tady je hodnocení velice náročné. Film je dementní, o tom žádná, takže kliknout na odpad! je lákavé. Ovšem svou demenci nezastírá, hrdě se k ní hlásí v Obsahu, který je v podstatě převyprávěním celého děje. Po jeho přečtení nemůže být žádný divák překvapen trapností filmu. A právě ta trapnost byla místy zábavná, což Černou díru odlišuje od filmů, kterým dávám odpad!. Na druhou stranu musím uznat, že zábavnosti jiných filmů "žánru" sebeparodizující sci-fi nedosahuje, třeba takové Jádro je prostě lepší. Takže hodnotím jednou hvězdičkou s doporučením: Chcete-li se pobavit, místo puštění filmu si přečtěte dva nejdelší komentáře tady. U těch se zasmějete určitě a nestrávíte tím tolik času. ()

Trifi odpad!

všechny recenze uživatele

Tak jako ten Trisisův mě dlouho žádný comment nepobavil :)) A to vlastně jenom převyprávěl děj "filmu", to mluví za vše... Co k tomu dodat... Snad jen to, že jako fanoušek astrofyziky jsem u tohohle filmu blinkala, se stydím... :(( ----- Plus: 90 minut možnost dělat něco jiného než sledovat tenhle "film", možnost brát tenhle "film" jako nepovedenou komedii --- Mínus: Scénář, scénář, scénář, scénář (ten se musí napsat několikrát...), režie, herecké výkony, hudba, střih, ehm... ------ Recept: 50% naivita, 50% stupidita ------ Hodnocení: 0% ()

Reklama

Antaeus 

všechny recenze uživatele

Dej v skratke: Pokus. V laboratóriu. Zlyhanie. Vznik čiernej diery. V pivnici onoho laboratória (prečo by vznikla v miestnosti pokusu, to je predsa nelogické, že?). Umiestnenie laboratória: centrum preľudnenej metropoly (jasné, nie? Kam inam by vláda postavila urýchľovač častíc, pravda?). Bytosť: z inej galaxie. Požierajúca elektrinu. Riešenie: hoďme na to celé atóm, ten vyrieši všetky problémy. Civili-necivili, mesto-nemesto. Ale miestami som sa aj zabavil. Bolo to onými neskutočnými dialógmi. Príklad: na poznámku "Tie veci sú prepojené!" prišla absolútne nečakaná odpoveď:"Nie sú oddelené!" Brilantná logika dvoch vedc.. ehm.. ľudí v bielych plášťoch. Alebo:"Kde je (nejakémeno)?" Odpoveď:"Nevidela som ho. Ale nevyzeral dobre." Nekomentujem rozpočet ani triky, ide predsa len o dielo, ktorého primárnym cieľom je vyplniť čas čakania na ďalšiu reklamu. Dobojoval som to, pretože som čakal, či to bude taká blbosť, ako som predpokladal. A na moje počudovanie, neostal som sklamaný! Bola. A aby som nezabudol: vedel si, že aj keď čierna diera ma gravitačné pole tak silné, že pohltí aj svetlo a absolútne nič z nej neunikne, tak napriek tomu velice veselo svetielkuje a hrmí? No tak až doteraz ani ja nie.. ()

JFL 

všechny recenze uživatele

"Pojďme se podívat Pánu Bohu pod pokličku." Nádherně nesmyslný film varující před vědou, coby zhoubou lidstva. Díky zoufalému českému dabingu bylo občas veselo i v jinak nudných dialogových pasážích. Nicméně samotný koncept o tom, jak vědci (nikoli nerozvážní, zlotřilí nebo šílení, ale prostě jen vědci, neboť už to samotné je synonymem zla) jako následek pokusu s urychlovačem částic vytvoří černou díru, ze které vyleze kvantový bubák, je prostě úchvatný. Tradiční schéma o hrdinství obyčejného jednotlivce, který nakonec zachrání Zemi, je tentokrát ozvláštněno jednak tím, že ústřední hrdina - roztržitý vědec, z něhož se po rozvodu stala troska - vypadá jako hubenější verze Kevina Smithe, ale také vpravdě netradičním řešením milostného trojúhelníku. Navzdory očekávání hrdinova bývalka neumírá při mnoha příležitostech během postupující destrukce světa, ale prostě ve finále jen nechá jejich dceru, aby se přidala k otci s jeho kolegyní, která je do něj zamilovaná. Příznačně nesmyslnosti a schematičnosti snímku se tvůrci nikterak nezabývají tím, co vlastně jeden den aktivní černá díra napáchala a co po ní vlastně zůstalo. Ostatně, kdo by se tím zabýval ve chvíli happy endu? ()

TroiMae

všechny recenze uživatele

Měl jsem film po (levé) ruce, tak jsem si načetl stránku o něm, jestli má cenu ho vidět… a koukám, že si stačí přečíst Obsah a komentář od Trisise a zážitek je to dostatečný :) vážně… a tolik ušetřeného času… A to jsem si myslel, že je pohodlnější dívat se na film, než přečíst původní knihu... a nyní jsem osvícen, že to ve výjimečných případech je i obráceně :)) ()

Galerie (3)

Zajímavosti (1)

  • Scény odohrávajúce sa v dome patriacom Elizabeth (Jennifer Lyn Quackenbush) and Kayley (Julia Sinks) a taktiež aj scény z Erikovho (Judd Nelson) bytu boli nafilmované v tom istom dome. (beso74)

Reklama

Reklama