Milionové Vánoce

Christmas in Wonderland

Miliónové Vianoce

Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2007, 95 min

Náhodou pekný vianočný film, ktorý poteší najmä tých najmladších. Berie si to z každého filmu trošku a z toho všetkého vyšla, pekná, rodinná a úplne neškodná komédia. Už som to raz tu písal, že by sa nemalo hodnotiť z našich pocitov, lebo nám to môže prísť trošku trápne a klišé, ale práve tak to má byť, aby sa to páčilo deťom, aby si z toho zobrali ponaučenie a verili v Santa Clausa o tom to celé je. A pravdaže, že tí ktorí nemajú radi vianoce, alebo im vianočné filmy prekážajú, alebo sú už veľmi ,, múdri´´ a veľmi nároční tak dajú odpad resp. jednu hviezdičku. Asi si mýlite pojmi s dojmami, tento film si zaslúži aspoň 70%. Patrick Swayze budeš nám chýbať.(27.12.2009)

• Lovely.Bones

2. letošní adventní film je teda velká hrůza. Nesympatické obsazení, klišoidní zápletky, charakterové modely a hrůzné herecké výkony. Tohle si budu představovat, jako ten nejtriviálnější, necharismatický vánoční škvár, který který si akorát honí slávu na (už tak dost) zprofanovaném svátku Vánoc. Nepoštět ani v nouzi a jenoznačně, ani dětem ;-) Ikdyž, za Carmen tam jednu tuhvězdičku dám. Sorry, ale je tu opravdu tak moc špatná, až to na mě něco zanechalo...(2.12.2015)

Tento film je moja obrovská srdcovka. Keď som si čítal hodnotenia užívateľov, ktorí dávali odpady som bol trochu sklamaný, že ľuďom sa to nepáčilo. Pochopiteľne rešpektujem ich názory, ale naozaj ja a tento film sme si prirástli k srdcu. Patrick Swazey a jeden z jeho posledných filmov, naopak Chris Kattan a jeden z jeho prvých filmov. Umelecká hodnota naozaj za veľa nestojí, ale keď som tento film pozeral prvýkrát - na Štedrý večer (bohužiaľ už po smrti hereckej ikony P. Swazeyho) som bol dojatý a neľutoval som vianočnú voľbu. Keď som ho pozeral v lete, tak mi pripomenul časy Vianoc. Každopádne tento film mi veľmi pripomenul Sám doma a ja som jeho nadšencom. Ale musím byť trochu aj kritický, film je na motív filmu "Sám doma, stratený na letisku", len je to na inom mieste - v nákupnom centre. Každopádne v slovenskom dabingu tomu dodal skvelú atmosféru pán, ktorého si veľmi vážim - D. Szabó a aj to mi spríjemnilo atmosféru a preto dávam s čistým svedomím ****. No tak nie s úplne čistým :) ..., rozhodoval som sa medzi *** a ****, ale keďže to je moja srdcovka ... tak budem štedrý,(1.2.2013)

• Sabrewulf

Žádné milionové Vánoce, ale miliontá varianta na rodinné štěstí, tátu, který je sice nezaměstnaný, ale nakonec získá práci, děti, které se nebojí a ví si rady a v neposlední řadě hloupé zloděje - otloukánky (příčí se mi i Sám doma, aby bylo jasno). Prototyp amerických rodinných komedií, ze kterých je mi úplně na zvracení.(25.12.2013)

Vánoční film, kde příliš té vánoční atmosféry není, což ale zase tolik nevadí. Předně byl určitě zajímavý nápad umístit děj tohoto filmu do nákupního střediska, kde je kupodivu na Štědrý den docela živo. Druhý zajímavý nápad bylo objevování se Santa Clause v různých podobách během celého filmu, což filmu dodalo na zajímavosti a jakési zvláštní magičnosti. A nakonec samozřejmě oceňuji i nápad, že dvě malé děti najdou tašku s penězma a rozhodnou se koupit si všechno, co chtějí. Když se tohle všechno smíchá dohromady a přidá se k tomu neschopný velitel kanadské jízdní policie, neschopní zločinci a láska na první pohled mezi dvěma teenagery, tak je tu docela zajímavá rodinná komedie odehrávající se na pozadí Vánoc. Já osobně jsem s výsledkem docela spokojený, ale bohužel se nemohu nějak zbait dojmu, že to zase není tak dokonalý film, k tomu přece jen ještě notný kus chybí a když to porovnám s některými filmy, kde se srovnání přímo nabízí, jako např. s filmem Policajt ze sámošky (také se to odehrává v nákupáku), Rolničky kam se podíváš (nakupování na Štědrý den) nebo Malí rošťáci (v hlavní roli děti, které si mohou dělat téměř co chtějí, když jsou na Štědrý den na letišti zrušeny všechny lety), tak film Milionové Vánoce bohužel v porovnání se všemi těmito filmy vyznívá o něco hůře. Zkrátka tohle je taková mírně nadprůměrná rodinná komedie, která někoho zaujme více, někoho méně, a já jí uděluji lepší tři hvězdy.(14.9.2010)

• - Postavu Mary Saundersovou ztvárnili hned dvě herečky, a to dvojčata Zoe Schlagel a Amy Schlagel. (metal.storm)

• - Nákupné centrum, kde sa odohráva príbeh, sa volá West Edmonton Mall. Situované je v Edmontone v štáte Alberta v Kanade. (RatBoj)