Reklama

Reklama

Přestěhovali se do nového města, nemají přátele ani peníze. To nevypadá na vydařené Vánoce. Pro Saundersovy se letošní Vánoce nevyvíjejí dobře. Museli se přestěhovat z Los Angeles do kanadského Edmontonu, takže nejstarší Danny, dvanáctiletý Brian i šestiletá Mary přišli o všechny přátele, ale navíc otec Wayne přišel o práci a matka Judy uvízla v Los Angeles na letišti kvůli předvánočnímu návalu. Waynea tak čeká noční můra všech mužů. Musí sebrat děti a vyrazit s nimi na nákupy do nejvelkolepějšího obchodního centra ve městě a možná i na světě, i když si nemůže dovolit moc utrácet. Zatímco se snaží zorientovat v bludišti obchodů a návalu zákazníků, nadšená Mary si pod dohledem bratrů vystojí frontu k Santovi, jemuž se na klíně svěří s přáním mít pro tatínka milion dolarů, aby se nemusel trápit. Zdá se, že na Santu zapůsobila, protože o chvíli později před ní přistane velká taška plná peněz. Zatímco nejstarší Danny se seznámí s atraktivní blondýnkou a snaží se na ni zapůsobit, Brian s Mary se vrhnou do nákupů. Netuší, že taška, patřící Leovi a Sheldonovi Cardozovým, je plná falešných stodolarovek, které mají předat bezohlednému šéfovi, a že je bratři, kterým taška spadla z ochozu, viděli a okamžitě se pustili po jejich stopách. Jenže chytit mazané a vynalézavé děti není snadné. (TV Nova)

(více)

Recenze (52)

JohnMiller odpad!

všechny recenze uživatele

Patrick Swayze hrabe z posledného, Preston Lacy sa hodí akurát tak do Jackassu a Tim Curry má to najlepšie už tiež dávno za sebou. Táto kravina má všetky vady TV vianočných filmov. Je to trápne, je to naivné ale lacné, takže v komerčnej televízií som to videl ešte 3 týždne pred Vianocami. V robote cez dlhú obedovú prestávku. ()

jenik71 

všechny recenze uživatele

Vánoční nákupy tří sourozenců a jejich otce (P.Swayze) se během chvilky mění v honičku s trojicí lumpů. Ti svou nemotorností přijdou o tašku, která je plná falešných peněz a která se dostane do rukou dětem. Obří nákupní centrum v Edmontonu tak zažívá nefalšovaný předvánoční shon a souboj o falešný milión... Čistě z pohledu dospělého člověka bych dal **, ale jako dítě (kterým je film určen především) by mě tato komedie pravděpodobně bavila víc. Průměr je tedy *** a to je také moje hodnocení. ()

Reklama

freddy 

všechny recenze uživatele

Vánoční film, kde příliš té vánoční atmosféry není, což ale zase tolik nevadí. Předně byl určitě zajímavý nápad umístit děj tohoto filmu do nákupního střediska, kde je kupodivu na Štědrý den docela živo. Druhý zajímavý nápad bylo objevování se Santa Clause v různých podobách během celého filmu, což filmu dodalo na zajímavosti a jakési zvláštní magičnosti. A nakonec samozřejmě oceňuji i nápad, že dvě malé děti najdou tašku s penězma a rozhodnou se koupit si všechno, co chtějí. Když se tohle všechno smíchá dohromady a přidá se k tomu neschopný velitel kanadské jízdní policie, neschopní zločinci a láska na první pohled mezi dvěma teenagery, tak je tu docela zajímavá rodinná komedie odehrávající se na pozadí Vánoc. Já osobně jsem s výsledkem docela spokojený, ale bohužel se nemohu nějak zbait dojmu, že to zase není tak dokonalý film, k tomu přece jen ještě notný kus chybí a když to porovnám s některými filmy, kde se srovnání přímo nabízí, jako např. s filmem Policajt ze sámošky (také se to odehrává v nákupáku), Rolničky kam se podíváš (nakupování na Štědrý den) nebo Malí rošťáci (v hlavní roli děti, které si mohou dělat téměř co chtějí, když jsou na Štědrý den na letišti zrušeny všechny lety), tak film Milionové Vánoce bohužel v porovnání se všemi těmito filmy vyznívá o něco hůře. Zkrátka tohle je taková mírně nadprůměrná rodinná komedie, která někoho zaujme více, někoho méně, a já jí uděluji lepší tři hvězdy. ()

waltosin 

všechny recenze uživatele

Teda čekal jsem od tohoto filmu víc ale byla to jenom nuda, nuda, nuda! Pořád tam jsou jenom ty blbí děcka, dva troubové a navoněná dámička. Patrick Swayze se tam objeví jenom na začátku a na konci. Dávám akorát jednu za tu pěknou holku(ne tu malou blbku) a zesnulého Patricka Swayzeho, jinak to byl úplně zbytečnej film! :( ()

Sabrewulf odpad!

všechny recenze uživatele

Žádné milionové Vánoce, ale miliontá varianta na rodinné štěstí, tátu, který je sice nezaměstnaný, ale nakonec získá práci, děti, které se nebojí a ví si rady a v neposlední řadě hloupé zloděje - otloukánky (příčí se mi i Sám doma, aby bylo jasno). Prototyp amerických rodinných komedií, ze kterých je mi úplně na zvracení. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (3)

  • Postavu Mary Saundersovou ztvárnili hned dvě herečky, a to dvojčata Zoe Schlagel a Amy Schlagel. (metal.storm)
  • Nákupné centrum, kde sa odohráva príbeh, sa volá West Edmonton Mall. Situované je v Edmontone v štáte Alberta v Kanade. (RatBoj)

Reklama

Reklama