Přestěhovali se do nového města, nemají přátele ani peníze. To nevypadá na vydařené Vánoce. Pro Saundersovy se letošní Vánoce nevyvíjejí dobře. Museli se přestěhovat z Los Angeles do kanadského Edmontonu, takže nejstarší Danny, dvanáctiletý Brian i šestiletá Mary přišli o všechny přátele, ale navíc otec Wayne přišel o práci a matka Judy uvízla v Los Angeles na letišti kvůli předvánočnímu návalu. Waynea tak čeká noční můra všech mužů. Musí sebrat děti a vyrazit s nimi na nákupy do nejvelkolepějšího obchodního centra ve městě a možná i na světě, i když si nemůže dovolit moc utrácet. Zatímco se snaží zorientovat v bludišti obchodů a návalu zákazníků, nadšená Mary si pod dohledem bratrů vystojí frontu k Santovi, jemuž se na klíně svěří s přáním mít pro tatínka milion dolarů, aby se nemusel trápit. Zdá se, že na Santu zapůsobila, protože o chvíli později před ní přistane velká taška plná peněz. Zatímco nejstarší Danny se seznámí s atraktivní blondýnkou a snaží se na ni zapůsobit, Brian s Mary se vrhnou do nákupů. Netuší, že taška, patřící Leovi a Sheldonovi Cardozovým, je plná falešných stodolarovek, které mají předat bezohlednému šéfovi, a že je bratři, kterým taška spadla z ochozu, viděli a okamžitě se pustili po jejich stopách. Jenže chytit mazané a vynalézavé děti není snadné. (TV Nova)

ViktorEl

Náhodou pekný vianočný film, ktorý poteší najmä tých najmladších. Berie si to z každého filmu trošku a z toho všetkého vyšla, pekná, rodinná a úplne neškodná komédia. Už som to raz tu písal, že by sa nemalo hodnotiť z našich pocitov, lebo nám to môže prísť trošku trápne a klišé, ale práve tak to má byť, aby sa to páčilo deťom, aby si z toho zobrali ponaučenie a verili v Santa Clausa o tom to celé je. A pravdaže, že tí ktorí nemajú radi vianoce, alebo im vianočné filmy prekážajú, alebo sú už veľmi ,, múdri´´ a veľmi nároční tak dajú odpad resp. jednu hviezdičku. Asi si mýlite pojmi s dojmami, tento film si zaslúži aspoň 70%. Patrick Swayze budeš nám chýbať. ()

R4D0

Nebolo to zlé pekný dobrý polo-Vianočný film ktorý mi vytváral Vianočnú atmosféru už terz pred Vianocami na začiatku mi trošku pokazila náladu parta (na svoje pomery) dosť rozmaznaných výkalov ktorý boli chudobný ale napriek tomu posielali Santa Claus-ovi e-mail-y hrali na vreckovej PSP konzole hry opravovali motorku a k tomu chceli pod stromček x-box,v priebehu filmu sa deti tak povediac uvedomili a ako film naberal akčnejší nádych deti boli úplne pokojné (nešlo to tak aj na začiatku?),scenár bol pomerne zvládnutý celkovo film na mňa pôsobil pozitívnym dojmom čiže silné štyri. ()

Bblondie

Takový slabší Sám doma...myslím, že husarské kousky dětí jsou zábavné vždy, ať už více, či méně, Patricka Swayzeho jsem viděla zase z trochu jiné stránky a neskutečně hloupá Carmen Electra mě ani nebavila, spíš mě vytáčela...Není to snímek, který by něčím vybočoval z řady, je to jedna z průměrných rodinných komedií, která ve vánočním čase celkem potěší. ()

Sabrewulf odpad!

Žádné milionové Vánoce, ale miliontá varianta na rodinné štěstí, tátu, který je sice nezaměstnaný, ale nakonec získá práci, děti, které se nebojí a ví si rady a v neposlední řadě hloupé zloděje - otloukánky (příčí se mi i Sám doma, aby bylo jasno). Prototyp amerických rodinných komedií, ze kterých je mi úplně na zvracení. ()

chrispe

Viděno náhodou. Trojice dětí - krajně nesympatická. Fakt. Taťka (prostě Swayze) sympatický, ale nemá moc prostoru. Hlavní padouši + Carmen... jsem na rozpacích, ale asi fajn. Pohled na severní pól -> to jako vážně!? Sic dávám jen jednu hvězdičku, musím uznat, že jsem to čekala mnohem mnohem horší, když jsem to loni přeskakovala s tím, že se na to dívat fakt nebudu, protože je to předem odsouzený k odpadu. ()

• Nákupné centrum, kde sa odohráva príbeh, sa volá West Edmonton Mall. Situované je v Edmontone v štáte Alberta v Kanade. (RatBoj)
  • Postavu Mary Saundersovou ztvárnili hned dvě herečky, a to dvojčata Zoe Schlagel a Amy Schlagel. (metal.storm)