Milionové Vánoce

Miliónové Vianoce

Komedie / Rodinný

USA / Kanada, 2007, 95 min

• Lovely.Bones

2. letošní adventní film je teda velká hrůza. Nesympatické obsazení, klišoidní zápletky, charakterové modely a hrůzné herecké výkony. Tohle si budu představovat, jako ten nejtriviálnější, necharismatický vánoční škvár, který který si akorát honí slávu na (už tak dost) zprofanovaném svátku Vánoc. Nepoštět ani v nouzi a jenoznačně, ani dětem ;-) Ikdyž, za Carmen tam jednu tuhvězdičku dám. Sorry, ale je tu opravdu tak moc špatná, až to na mě něco zanechalo...(2.12.2015)

Vánoční nákupy tří sourozenců a jejich otce (P.Swayze) se během chvilky mění v honičku s trojicí lumpů. Ti svou nemotorností přijdou o tašku, která je plná falešných peněz a která se dostane do rukou dětem. Obří nákupní centrum v Edmontonu tak zažívá nefalšovaný předvánoční shon a souboj o falešný milión... Čistě z pohledu dospělého člověka bych dal **, ale jako dítě (kterým je film určen především) by mě tato komedie pravděpodobně bavila víc. Průměr je tedy *** a to je také moje hodnocení.(25.12.2009)

• JohnMiller

Patrick Swayze hrabe z posledného, Preston Lacy sa hodí akurát tak do Jackassu a Tim Curry má to najlepšie už tiež dávno za sebou. Táto kravina má všetky vady TV vianočných filmov. Je to trápne, je to naivné ale lacné, takže v komerčnej televízií som to videl ešte 3 týždne pred Vianocami. V robote cez dlhú obedovú prestávku.(3.12.2016)

Tento film je moja obrovská srdcovka. Keď som si čítal hodnotenia užívateľov, ktorí dávali odpady som bol trochu sklamaný, že ľuďom sa to nepáčilo. Pochopiteľne rešpektujem ich názory, ale naozaj ja a tento film sme si prirástli k srdcu. Patrick Swazey a jeden z jeho posledných filmov, naopak Chris Kattan a jeden z jeho prvých filmov. Umelecká hodnota naozaj za veľa nestojí, ale keď som tento film pozeral prvýkrát - na Štedrý večer (bohužiaľ už po smrti hereckej ikony P. Swazeyho) som bol dojatý a neľutoval som vianočnú voľbu. Keď som ho pozeral v lete, tak mi pripomenul časy Vianoc. Každopádne tento film mi veľmi pripomenul Sám doma a ja som jeho nadšencom. Ale musím byť trochu aj kritický, film je na motív filmu "Sám doma, stratený na letisku", len je to na inom mieste - v nákupnom centre. Každopádne v slovenskom dabingu tomu dodal skvelú atmosféru pán, ktorého si veľmi vážim - D. Szabó a aj to mi spríjemnilo atmosféru a preto dávam s čistým svedomím ****. No tak nie s úplne čistým :) ..., rozhodoval som sa medzi *** a ****, ale keďže to je moja srdcovka ... tak budem štedrý,(1.2.2013)

• dobytek

Největší potenciál tohoto filmu se ukrýval v kozách Carmen Electry. Ten ale zůstal naprosto nevyužitej. Je to fakt smutnej pohled, když člověk sleduje někdejší idoly, jako byla božská Carmen a Patrick Swayze (tady záleží na pohlaví a sexuální orientaci, kdo byl pro vás idolem), jak se ztrapňujou v takový sračce. Čumět na "roztomilý" fakany a čekat, jakou udělaj hroznou legraci, to fakt neni nic pro mě. Hvězdičku dávám opravdu jen za Carmen Electru, která má pořád, co nabídnout a za nebožtíka Swayzeho. Toho je mi vážně líto, že krátce před smrtí vzal roli v takový kravině. Mimochodem ten dezolát, co hrál staršího syna Patricka Swayzeho, vypadal jak ukrajinec. Tomu už chyběla akorát lopata a bunda z koženky.(28.8.2010)

• - Nákupné centrum, kde sa odohráva príbeh, sa volá West Edmonton Mall. Situované je v Edmontone v štáte Alberta v Kanade. (RatBoj)

• - Postavu Mary Saundersovou ztvárnili hned dvě herečky, a to dvojčata Zoe Schlagel a Amy Schlagel. (metal.storm)