foto

Cameron Bright

  • nar. 26.1.1993 (24 let)
    British Columbia, Kanada
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Celým jménem Cameron Douglas Bright se narodil ve Victorii, Britská Kolumbie, Canada (prostřední jméno má po svém dědovi). Bright má jizvu na obočí, ke které přišel, když se honil s bratrem v růžích. Od roku 1998 žije v Nanaimo, Britská Kolumbie s matkou Annou, starším bratrem Brycem (komerční herec), svými dvěma psy a kočkou. Jeho rodiče jsou rozvedení od roku 1995. Nemá žádnou oblíbenou skupinu, ale posluchá hlavně klasiku, jazz, oldies a rock. Jeho nejoblíbenějším filmem je Zachraňte vojína Ryana.

Jeho herecká kariéra odstartovala reklamou pro firmu Telus, později se objevil jako host v televizním seriálu Cesta vzhůru. Postupně se objevoval v několika menších rolích televizních filmů, kde dostal přezdívku “Cameron Crigger“ díky svým dřívějším rolím (např. v roce 2000 televizním filmem Let soba, epizoda Night Visions).

Poté si zahrál ve filmu Osudový dotek. Brightova první významější role však přišla až s hororem Godsend, kde si zahrál po boku Roberta De Nira. Jeho další film byl Zrození, kde hraje desetiletého chlapce, který tvrdí, že je znovuzrozením zesnulého manžela jedné ženy (Nicole Kidman). Kvůli dvěma scénám se na Brighta zaměřilo hodně médií. V jedné se s Nicole Kidman líbá a v druhé se spolu koupou. V roce 2006 se také ukázal v jedné v epizod Stargate SG-1 s názvem The Fourth Horseman, kde hrál Orlina. V této epizodě si zahrál romantickou scénu s Amandou Tappingovou.

Bright byl druhá volba pro roli Klause ve filmu Řada nešťastných příhod. Místo toho si v roce 2006 zahrál v několika Hollywoodských filmech, jako například Děkujeme, že kouříte; Ultraviolet; akční triller Zběsilý útěk a X-Men: Poslední vzdor, kde si zahrál mutanta, který má v sobě látky, které z mutanta vysajou všechny zvláštní schopnosti.

Martin "marcek" Pölzer

Herecká filmografie

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace