Tahle loupež se skutečně podařila. Bez jakéhokoli respektu nastoupili do vojenské základny Camp Pendleton, ukradli tam přes čtyři miliony dolarů a nakonec se jim podařilo uniknout uneseným nákladním letadlem. A přesto nakonec přišly potíže - jeden člen komanda, Bert, se rozhodl podrazit všechny ostatní a vprostřed útěku vyskočil s padákem a především s celým lupem kdesi nad floridskými kukuřičnými poli. Že by ztrestání jednoho odpadlíka nemělo být pro takové profíky kdovíjakým problémem? Inu, nemělo, kdyby se ale Bert rozhodl vyskočit kdekoli jinde. Jenže tohle místo je jiné. Zvláštní. Nelidské. A ožívají tam běsy z těch nejhorších snů ztělesněné do postav vraždících polních strašáků, kteří neznají smilování. Proč? Jak? To všechno jsou otázky navíc, protože na téhle farmě v zemi nikoho nepřicházejí odpovědi. Zde se jen umírá. Syrový a vynikající atmosférou ve stylu Romerovy Noci oživlých mrtvol prosycený horor natočil v roce 1988 americký režisér kubánského původu William Wesley. (oficiální text distributora)

hladass

Výborné béčko, které nadchne především klasickou osmdesátkovou atmosférou a na tu dobu i slušnou porcí brutality... Rozřezaná těla, sekaní hlav, rukou, ničeho se tenhle kus nebojí a neuhýbá cudně kamerou... Což je jen dobře... Strašáci jsou perfektní, určitě dokáží mnoho kusů i vyděsit, mě osobně trochu štvaly jejich nadpřirozené schopnosti, to si tvůrci mohli odpustit... Každopádně, horory se strašáky mám rád a tenhle patří mezi ty lepší... ()

gumli

Nie najhorší horror,ktorého dej sa odohráva len v noci.A na veľkom kukuričnom poli plnom oživlých strašiakov.Hodne tajuplné a strašidelné miesto.Lupiči sú ozbrojený ako sa patrí,ale aj tak im to nepomôže.Strašiaci sú podľa mňa bezchybný,dosť desivý a spolu spolupracujú.Pravidla žiadne,lupiči chcú len svoj lup a prežiť,nič viac ich nezaujíma.A strašiaci sú živý a priateľský veru nie sú.Film je bez akéhokoľvek humoru.Ale prečo sa to tak stalo sa nedá dozvedieť.Je tam aj nejaká stará chatrč,aj obraz na stene s nejakými chlapmi,aj trocha podivnej náboženskej symboliky.Možno je to nejaké podobenstvo o chamtivosti,alebo také niečo.Ale celkom dobrý film,a to je to hlavné. ()

Karamanlis

Mne sa Scarecrows náramne páčili. Vždy som mal radšej horory, v ktorých zlu čelí ozbrojená bojaschopná skupinka než partia bezbranných teenagerov, idúcich ako ovce tupo na porážku a toto kritérium Scarecrows spĺňa. Zatuchlý nočný zapadákov má parádnu atmosféru, zabijácke hlášky zlodejskej bandy pôsobia v tomto ponurom prostredí dosť desivo a najväčší potenciál sa ukrýva v strašiakoch, ktorí sú vskutku svojskými hororovými kreatúrami a miestami z nich veru ide hrôza. Strašiaci sú skrátka hororom každým coulom a trochu sa divím, že si v 80. rokoch nevyslúžili väčšiu pozornosť divákov, nedočkali sa ďalších pokračovaní (aj z omnoho slabších hororov sa stali série) a prakticky upadli do zabudnutia... ()

Astaroth12

Ten začiatok mi prišiel troška smiešne nedomyslený. Časť filmu sa odohrávala v noci a hlavne v alebo pri kukuričnom poli a v ňom sa skrýva niečo čo je silno smrtiace. Tak atmosférou to tu bolo presýtené. A k tomu nehorázne škaredí, ale preto pôsobivý strašiaci. V pár momentoch to vyzeralo, že pozerám zombie horor. Príbeh nebol ničím výnimočný a ešte s c-čkovými hercami. .Ako to začalo nezáživne, každou ďalšou scénou sa to menilo na atmosfercko temný a krvavý filmík. Ale 5* nemôžem aj tak dať, lebo nie celý film ma bavil, ale aj tak veľká spokojnosť. Jednoznačne jeden z najlepších filmov o strašiakoch a zato že som ho mohol vidieť vďačím Bloodymu13, ktorý mi ho doporučil, ďakujem. ()

Yoshitsune

Skoro to bylo na pět hvězdiček a o to větší škoda, že to nevyšlo. Nevyšlo to hlavně z důvodů, že byť herci mi byli sympatický, tak o postavách sem se skoro nic nedozvěděl. A to je škoda, protože ve filmu sou náznaky toho, že postavy asi původně měli nějakou hloubku, ale pak se asi škrtalo a přetáčelo, což má za následek, další plochý postavy. Na druhou stranu, délka filmu je krátká a furt se něco děje a postavy si i relativně brzo uvědomí, že proti nim nestojí žádný lidský protivník, ale něco mnohem horšího, tak se na to kouká samo. A že je opravdu na co koukat, farma a kukuřičné pole, má tísnivou atmosféru a strašáci sou opravdu děsivý. Sakra být to delší o dvacet minut, dát postavám hloubku a ještě více umocnit napětí na farmě, tak bych byl spokojenější, takhle aspoň silnější čtyři hvězdičky. ()

• Snímek soutěžil na Mezinárodním filmovém festivalu Fantasy Film v kategorii nejlepší film. (Terva)
  • Film bol natočený už v roku 1984. Natáčanie trvalo 24 dní a prebiehalo neďaleko mesta Davie na Floride. Po dokončení bol film predaný produkčnej spoločnosti Manson International Pictures, avšak tá o 7 mesiacov zbankrotovala. Film sa tak vďaka producentovi Cami Winikoffovi dostal do distribúcie až o 4 roky neskôr a zarobil celkom 3 milióny dolárov, oproti pôvodnému rozpočtu 425 tisíc. (Jello Biafra)