Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad)

Komedie

Česko, 1993, 39 min

Účinkují:

Vladimír Menšík

Jak říká moje mamka: "Nejlepší Silvestry byly vždycky s Vladimírem Menšíkem." A já nemohu jinak, než s ní souhlasit. Když se dopustím toho nevkusu a pokusím se ho vůbec nějakým způsobem porovnat s nováckou alternativu plné podivné chásky vystupujících bavičů (i když jsou vyjímky), tou velkolepou show tak moc vychvalovanou už od dob ředitele Železného, tak Pan Komik je tak vysoko, že Novu schovávající se v trávě nemůže ani spatřiti. Tento geniální vypravěč nemá dosud konkurenci, která by stála za řeč.(7.11.2008)

Vladimíra Menšíka jsem zažil při živém vystoupení v Kulturním domě ve Velkém Beranově. Choval se podobně jako v televizi: nenuceně vyprávěl, bavil, ochotně se podepisoval (několika tahy vykouzlil svou vlastní karikaturu). Vladimír Menšik byl dokonalým spojením výtečného herce a zároveň baviče. Navíc se dokázal přizpůsobit i jako spoluhráč. Jeho silvestrovská vyprávění na LP bývala vděčným vánočním dárkem. Za všechny historky připomenu třeba vománkové víno. Zajímavý komentář: suicide.(31.12.2009)

Skvělá zábava s nesmrtelným Vladimírem Menšíkem. Škoda, že takoví jako on se už nerodí. Jeho odchod v r.1988 předeznamenal brzký nástup nových časů a nové generace komiků, která si toto označení povětšinou nezaslouží. Já mám u tohoto střihového filmu, na který se dá dívat znovu a znovu, s hodnocením jasno.(6.12.2008)

Vladimír Menšík patří mezi mé nejoblíbenější herce vůbec a tak určitě nepřekvapí, když řeknu že se mi jeho humoristický pořad líbil. Sledoval jsem jej prakticky každý rok (stejně jako podobný pořad s Miroslavem Donutilem, i když již nevím, jak se jmenoval). Silvestry mám někde dokonce nahrané na VHS a když tak nad tím přemýšlím, nejspíš si je půjdu znovu pustit.(27.12.2007)

Tohle je prostě silvestrovská klasika. Ukázka mimořádného vypravěčského talentu Vladimíra Menšíka, který se v těchto pořadech cítil jako ryba ve vodě. Myslím si, že tuto laťku už těžko někdy někdo překoná. Zčásti je to způsobeno tím, že v době svého vzniku bylo toto vyprávění zcela výjimečným počinem a stala se z něj doslova legenda.(20.4.2013)