Silvestry Vladimíra Menšíka (TV pořad)

Komedie

Česko, 1993, 39 min

Vladimír Menšík patří mezi mé nejoblíbenější herce vůbec a tak určitě nepřekvapí, když řeknu že se mi jeho humoristický pořad líbil. Sledoval jsem jej prakticky každý rok (stejně jako podobný pořad s Miroslavem Donutilem, i když již nevím, jak se jmenoval). Silvestry mám někde dokonce nahrané na VHS a když tak nad tím přemýšlím, nejspíš si je půjdu znovu pustit.(27.12.2007)

Vladimíra Menšíka jsem zažil při živém vystoupení v Kulturním domě ve Velkém Beranově. Choval se podobně jako v televizi: nenuceně vyprávěl, bavil, ochotně se podepisoval (několika tahy vykouzlil svou vlastní karikaturu). Vladimír Menšik byl dokonalým spojením výtečného herce a zároveň baviče. Navíc se dokázal přizpůsobit i jako spoluhráč. Jeho silvestrovská vyprávění na LP bývala vděčným vánočním dárkem. Za všechny historky připomenu třeba vománkové víno. Zajímavý komentář: suicide.(31.12.2009)

Není nad to si posloechnout historky tohoto osobitého, kypernějšího moraváka, který svým hereckým umem dokázal z každého filmu udělat poklad, tím dalším v české historii byl už snad jen Rudolf Hrušinský.(13.7.2011)

Milý a laskavý humor jednoho z největších českých komiků všech dob. Menšíkova humoru si cením hlavně proto, že nebyl nikdy agresivní. Byl to dokonalý lidový vypravěč, co mi přirostl k srdci.(4.9.2012)

• Hejtmy

A vám to jako přijde vtipný? No mně určitě ne. Není to narozdíl od současné zábavné tvorby trapný, ale vtipný to taky není. Škoda, protože jinak jako herce mám Menšíka rád, ale tyhle silvestry asi holt nejsou pro mě... 40%(31.12.2008)