Gabriel - Anděl pomsty

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiální text distributora)

Saimon

Pul bodu za snahu a za napad. Jinak odpad jako vysity....Skoda,ze se k nemu Gabriel nakonci nepripojil,sel bych snad i o hvezdu vyse..ale takhle? Pfff... ()

Hellknight12

Nedávno pozreté snáď po 10 rokoch. Keď som to videl prvý krát tak sa mi to veľmi páčilo ale teraz už až tak nie. Film má dobrý základ, ktorý je bohužiaľ zlé spracovaný. Herecké výkony sú podpriemerné. Jediná dobrá vec na tomto filme je hudba. A. Whitfiel sa snaží ako vie ale ani on to bohužiaľ kôli zle napísané mu scenáru nedáva. Celý film je noc čo mi síce neprekáža kôli téme filmu ale čo mi vadí je, že celý film prší takto to vyzerá, že sa celý príbeh odohral počas jednej noci. Charakteristika postáv sa rovná bodu mrazu. Pri dĺžke filmu 109 min je na môj vkus málo akcie. Niekto si očividne pomýlil žáner. Toto určite nie je horor, nie je tam gore, nie je to slasher nie je tam ani lacný jumpscare sú tam síce archaniely ale s hororom to nemá nič spoločné. Celkové hodnotenie za mňa je 40% ()

Raven_PWL

Myšlenka filmu a déj samotný je výborný, to zpracování už trochu pokulhává. Jestli někďo čeká bitvu dobra se zlem jako bitvu kde se střilí a bojuje s meči tak tento film pro něj nebude. ()

Miro_CZ

Námět filmu super, zpracování nic moc :( Film mě bavil svojí myšlenkou, ale bohužel mi dojem kazily špatně natočené scény. Maskéři si občas nedali zrovna záležet a speciální efekty taky nic moc. Každopádně jsem se nenudil a to je hlavní :) ()

Cortesz odpad!

Ani jsem to nedokoukal. Nic mě na tom vůbec nechytlo prostě všechno na mě působilo jao by to bylo natočeno jako levný erotický film a to ještě odfláklej. Pochybuji o tom, že bych to ještě někdy dokoukal. ()

Quendi

Příběh docela zajímavý, hlavní hrdina taky dobrý, vizualizace ucházející. Jen jako celek to bylo víceméně nudné a za srdce nechytlavé. Připadalo mi to trochu jako dlouhý videoklip. A to je ještě štěstí, že zrovna tyhle andělské/démonské příběhy žeru, protože jinak by to bylo za dvě hvězdičky. ()

fordhont

Byl jsem zvědavý na zajímavý mytologický námět archandělů, avšak k mysterióznu má tento film daleko. Dialogy jsou opravdu naivní, herci umělí a atmosféra nepracuje jak by měla. Ke kladům patří akorát zajímavá kamera a zajímavě použitá hudba s prvky rocku. ()

Pitryx odpad!

Tak tomu kdo tohle vymyslel, bych to povinně pouštěl stále dokolečka až by zblbnul. Dlouho by to netrvalo. Samé kecy a kecy a když konečně dojde k akci, která už mne mimochodem nezajímala, je to ve tmě a sem tam něco blikne. Naštěstí jsem na tuto krávovinu koukal jen jedním okem a to už po deseti minutách a dělal si svoje. Jediné co ve filmu snad stálo za to, byla atmosféra, zapříčiněná nedostatkem osvětlovačů :-)) Přesto všechno je tam hezká hudba. Jenže to na nějaké vyšší hodnocení nestačí. 201303319000/10554/10816 ()

soviczka

Z úcty k Andymu jedna hvězda... Totálně promrhaný potenciál. Příběh asi tak na pět minut roztažený téměř do dvou hodin. Ti, kteří nemají žádné povědomí o archandělech a jejich osudech, si museli připadat jako Alenka po pádu do králičí nory. ()

xdarebak

Musím nesouhlasit s názory většiny. Podle mého názoru je tento film nádherný. Ať efekty, muzikou, námětem, či hereckými efekty. Opravdu mě zaujalo i téma boje dobra proti zlu, které v tomto snímku bylo pojato na vyšší úrovni. Opravdu, tento film má u mě pět hvězdiček. ()

bobin odpad!

Stále je noc , stále prší a valí se mraky . Stále se tu plouží neurčité postavy , které spolu bezdůvodně zápasí . Nevíte proč se tak děje a vůbec ,co se vlastně děje a proč jsou dialogy tak tupě schizofrenní . Tohle že má být mystika ? ()

l.bejk

Pokud se přenesete pře Staré kytarysty s 60 let,kteří hrají padlá anděli tak to možná budete spokojeni,scénář není špátný stačilo by lepší zpracování. ()

The_God

Film, od kterého jsem čekal mnohem víc. Akceptuji, že je to béčko, ale dodnes nevím, jestli je to drama, akční nebo co. Od každého druhu si bere něco, ale nikdy nic nedotáhne do konce. Po zhlédnutí jsem měl pocit zbytečně stráveného času, během kterého jsem se mohl víc bavit. Například škrábáním brambor. ()

jukyn

Solidní tři hvězdicky, celkově je zde již vše zmíněno...příběh není extra složitý, ale herecké výkony, konec a scénář vše vyzdvihuje...pro mě osobně milé překvapení a nebýt zprzněných rádoby drahých akčních scén, dám o hvězdu více ()