Gabriel - Anděl pomsty

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiální text distributora)

Martazoe

Celkově mi to přijde jako dobrá slátanina všeho možného a nemožného. Jelikož mě ale baví filmy o andělech a démonech a líbí se mi i ta gotická atmosféra, tak dávám tři hvězdičky. ()

MsKatherine

Za mě velice rozporuplný film... Toto téma mám ráda, takže první polovina filmu pro mě byla čisté utrpení - rozhodně bych některé scény zkrátila, některé úplně vyřadila, některé dialogy bych přepsala... Dokonce jsem si zahrávala s myšlenkou, že bych film vypnula. Potom se ale přehoupla cca polovina filmu a celý příběh dostal úplně jinou jiskru. Do hry se přidala troška emocí, napětí se zvedlo, hrdina ochutnal trošku toho "padoušského kousku". Měla jsem chvíli dojem, že z hrozné první poloviny se stala ještě horší a mnooohem kýčovitější druhá polovina, ale - díky bohu - nebylo tomu tak. Kýčovitost vymizela spolu s předvídavostí. To, co jsem předpokládala, že se na 100% musí stát, se pokazilo, když se začalo hromadně umírat ještě před poslední "bitvou". Ta samotná mě dostala nejvíc. Ani ne tak efekty nebo akčností (našla bych spoustu lépe zpracovaných filmů), ale právě onou nepředvídatelností. Chvíli jsem byla přesvědčená, že hrdina Gabriel umře. Pak jsem byla zase přesvědčená, že se zlý Michael obrátí zpět. Pak jsem došla k závěru, že oba umřou a film skončí bez závěru. A nakonec jsem došla k přesvědčení, že bude velký happy end a Gabriel se v záplavě světla vrátí zpět a všechno skončí krásně. Bohu díky - film mě překvapil. A i přes ten otřesný začátek - poslední půlhodina, kdy jsem seděla nalepená na obrazovce, mě přesvědčila, že dostane víc hvězdiček, než jsem zamýšlela. A poslední myšlenka filmu mě v tom utvrdila. Za mě 4* :) ()

leafroller

Minimalistický komixový příběh na pozadí křesťanské mytologie plný karikatur, které jsou až příliš podobné skutečnosti. Myšlenkou pekla, ráje a očistce se v životě jednou zabýval asi každý. Varianta, že náš život probíhá v očistci a svým jednáním sami rozhodneme, kam poputujeme, až skončí, je mi asi nejbližší. Stejně jako trochu batmanovské téma, že být jen hodný dnes prostě nestačí a je potřeba bojovat se zlem. Našel jsem si tam toho prostě spoustu. ()