Gabriel - Anděl pomsty

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiální text distributora)

PetkaW.

Pro mě šlo o film s velmi atraktivním námětem, který mě prostě zaujal. Neměla jsem s ničím nějaký závažnější problém. Ano, odrazil se tu na několika místech slabší rozpočet, ale i tak je film slušnou podívanou, která má atmosféru, zajímavou dokreslující hudbu a hlavně Andyho Whitfielda, který film zdvihá ještě výš. Jediné, co mi chybělo, byly propracovanější charaktery a celkově vztahy mezi postavami a jejich historie. S tím by byl Gabriel mnohem přehlednější a stravitelnější. Občas se člověk trochu ztrácí, ale i tak si zaslouží tři *. ()

Holubicqa

Nerozumím tomu slabému hodnocení tady. Není to sice žádný pětihvězdičkový zázrak, ale má to své kouzlo. Zajímavé znázornění očistce a Andy? Ten je božský. Rozhodně doporučuji všem, kdo mají rádi temnější filmy s nepředvídatelným koncem. ()

TERRORDROME

O filme som predtým nepočul, ale podľa názvu som to tipoval na jednu z tých zabudnuteľných lacných záležitostí čo sa snažia dať klasickým témam moderný šmrnc pomocou nepríliš presvedčivých digitálnych efektov a odporných farebných filtrov. A nečuduj sa svete, ono to tak aj bolo. Ale zasa treba povedať že samotný námet nie je zlý, hneď na úvod sa mi páčilo ako Archanjel Gabriel letí psychedelickým vesmírnym priestorom a nakoniec dopadne na zem. Tá je pod nadvládou tmy, všetci anjeli na misii podľahli depresii, v lepšom prípade vedú vývarovňu pre bezdomovcov, v horšom sa z nich stali feťáci a ochlastovia bez ilúzií. To je fajn, akurát nikto z tvorcov netušil čo s tým, respektíve ich vízie nepresiahli rámec nekonečného a nekonečne stupídneho drístania o povahe sveta-dobra-zla-poslania a občasných slabomyseľných akčných scén, ktoré by tak strašne chceli byť cool, až sú úplne smiešne. Anjeli sa dokážu zrýchlene pohybovať, takže ich súboje potom vyzerajú často ako keby ich choreografiu robil Charlie Chaplin začiatkom storočia. Už len chýbalo aby po sebe začali hádzať torty. Úplne najviac ma dostalo keď Gabriel vystrelil ranu z brokovnice a potom rýchloposuvom prebehol okolo spomalene letiacich brokov k démonovi ktorý držal rukojemníčku a vytrhol mu ju, takže ranu schytal špatoš. To bolo tak úžasne imbecilné, že som musel vstať z kresla a tlieskať. Inak, démoni boli tiež smiešny a hlavne ten hlavný, ktorý zrejme súčasne vedľa točil reklamu na nejaký brutálne vymakaný šampón s tým svojim impozantne nalešteným három. Nuž, dopozeral som to a ani zosnulý Spartakus Andy Whitfield v hlavnej role ma nepresvedčil že archanjel Gabriel s dvoma búchačkami v dlhom plášti nie je proste sprostosť. Ústredný nápad zaujímavý, avšak spracovanie naozaj veľmi, veľmi, nekonečne veľmi zlééé. ()

conery1

" Vidím mŕtvy svet s vládou padlých anjelov a zdá sa, že ľuďom sa to páči. V podstate sú s tým náramne spokojní. Je ale na nás ukázať im, že sa dá žiť inak." ()

wampire23

Chcel som dať viac ale nešlo to. Snažil som sa odhliadať od nízkeho rozpočtu, ktorý sa tvorcovia snažili využiť naplno, ale vizuál nie je všetko. Príbeh s biblickým námetom, ktorý si požičiava mená anjelov a rozpráva nám miliónkrát videný a počutý boj svetla s temnotou nemá veľmi čo nové ponúknuť. topí sa v klišoidnosti a záverečný twist môže zaskočiť iba málokoho. Herci sú nevýrazní a hlavnej postave chýba uveriteľnosť. Akčné scény síce nie sú najhoršie, ale do príbehu tak akosi nepatria. Takže hodnotenie také, aké si právom zaslúži. 40%. ()

Mat21

7 archandělů a 7 padlých démonů bojuje v očistci o duši každého člověka, která nepřipadla peklu či nebi. Očistec ztělesněný jako město však svírá temnota, zlo a násilí. Padlí andělé krutě vládnou městu, archandělé jsou mrtvi, zlomeni bez svých sil či se schovávají před temnotou. Gabriel, jako poslední z archandělů přichází s vírou ve svém srdci a odhodláním přivést do města opět světlo. ● Ve filmu vizuální podoba několikrát předčila dějovou výpravnost, která je snad na úplném minimu. Nezapomenutelný střih, pohledy kamer, všudypřítomná temnota halící tváře do stínů a zážitek z něčeho nového a originálního na filmovém plátně však vše dohánějí. Jen by Amitiel nemusela mít tak křivou hubu a až do dnešního dne jsem se chybně domníval, že všichni andělé jsou blonďáci. ║4.1.2009║ ()

HuanCraven

Je hloupé, když člověk u akčního filmu usíná. Čekal bych víc andělování, víc bojů, méně povídání a míň předvídatelnosti a "klasického amerického filmu". Co se tedy povedlo, je prostředí a vizuálno. Mno řekl bych, že pokud by se tvůrci z tohoto poučili, mohli by příště stvořit dobrý film. ()

Hopkins

Nevím o co se režiser pokoušel ale očividně mu to nevyšlo. Musím souhlasit s většinou příspěvků , ten film je chaotický , nepřehledný, no prostě děs a běs. ()

Kolssteyn

Noir comics film o lásce a beznaději andělů, který je vizuálně vybroušený jak diamant, ...jen mu chybí obsah, na který se nějak pozapomnělo. ()

Hapretor

Pro mě příjemně překvapující film na večerní uspání s melodramatickým přednesem Písma svatého, o kterém jsem si myslel, že bude totální blbost ... byla, ale zábavná. V rámci podobných počinů s pochybným obsahem, který hraničí s brainwashingem ála "Probuďte se!" či přidejte se k nám - "Scientologická misie", ne nudné, ne blbé a ne neposlouchatelné. Lákadlem budiž Andy Whitfield, který mě zaujal v Spartacus:Blood and sand, kde hrál víc než dobře. Jen ten konec mohl být jiný. Byl takový nijaký. Ani happy end, ani bad end, prostě mystic end, to sem nepobral. Jinak ok. - Dyť ty přestřelky (v nadsázce) byly skoro (fakt skoro) jako v Desperadu. ()

BeranSon odpad!

Už v prvních minutách filmu je vidět úroveň kvality, naprostý trapas přijde ve chvíli když tam začne ten chlap při úvodních titulkách padat. Potom je to hrůza.....no škoda mluvit. 0/10 ()

merigieren

paldej anděl přišel zachránit svý ožralý kámoše, kterým se nepovedlo zničit zlo a pak za přiblblých keců a milostného blouznění záporáky jednoduše zabije. bez emocí, vtipu, světla, ono se to celý odehrává v noci a děsně to nudí... ()

darkreider

Tak tento mix všetkého možného sa nepodaril. Všetci sa snažia vyzerať goticky cool a nikoho nese*ie, že dialógy stoja za starú belu(súdim podľa českej verzie, originál je možno lepší). Akčnosti to teda moc nepobralo, ale keď teda príde k svištaniu guliek, až nechutne moc mi to pripomína iné akčné trháky. Príliš veľká inšpirácia cudzím perím nie je zdravá a keď už, tak by som to poprosil obaliť do znesiteľnejšieho deja. ()

Ziggy Zagg

Kdyby si dal někdo trošku větší práci se scénářem, a přidal něco navíc, byl by to celkem zajímavý film. Ztvárnění temného města se mi velmi líbilo. K tomu zajímavý a neokoukaní herci. Ale ten slaboduchý děj ... ()

asfalt

Obrázky sú síce pekné, no príbeh veľmi nezaujme a navyše tomu chýba duša. Je to príliš suché a plytké. ()

kersten odpad!

Tak toto bol absolútne zlý film. To že všetko celé bolo pochmúrne, čierne...to mi až tak nevadilo, ale zlý nesympatický herci, hlúpy nezmyselný dej, ktorý nemal hlavu ani pätu tak to mi už dosť vadilo. Ani sa nedal dopozerať.... a snažila som sa.. ()