Gabriel - Anděl pomsty

Dříve bylo v nebi hned sedm archandělů. Dříve. Dnes už v něm ale zůstal pouze jediný. Ten nejsilnější - archanděl Gabriel. A i jeho brzy čeká odchod z nadýchaných obláčků do pozemského světa. Pouze on totiž může zastavit pandemii zkázy a válku o duše, kterou mezi lidmi rozpoutal padlý anděl smrti Samael, nejtemnější z temných. Gabriel ale ví, že postavit se takovému soupeři bez pomoci by bylo naprosté šílenství. Jeho jedinou šancí je proto naleznout poražené archanděly, znovu vnést do jejich života světlo a sjednotit je do legie dobra, jež se postaví zlu v konečné bitvě všech bitev. A až stane nebe proti peklu, nebude už návratu zpět. Hlavní roli v ponurém, k Matrixu, Vráně či k Equilibriu se hlásícímu mystickému akčnímu thrilleru debutujícího australského režiséra Shanea Abbesse ztělesnil pohledný Andy Whitfield. (oficiální text distributora)

Zelda knihkupec

Téma bylo pěkné anděl hledající svoje kámoše na zkažené Zemi.Zbracování by mohlo být lepší takže za dvě hvězdy. No a hvězdička navíc za režisérský debut. SUM: celkem zábavné. ()

brasek

Snímok nemá žiadny potenciál, žiadne atmosferické exteriéry a dizajn, to len divák hľadá v tom nemožnom niečo pozitívne. Absolútna nuda, nezáživnosť a troška tajomstva ktoré ako tak diváka drží pri obrazovke. ()

GASTON73

Doplnění informací: Shane Abbess (Scénář), Matt Hylton Todd (Scénář), Shane Abbess (Produkce), Kristy Vernon (Produkce), Anna Cridland (Produkce), Victor Lam (Scénografie), Lisa Walpole (Kostýmy), Sean O'Reilly (Zvuk), Simona Kubingerova (Masky), Karla Novack (Masky), ()

Jardys88

Popravdě nápad to byl dobrý ale to zpracování..no nevim nevim...takové netradiční...hodně pruhledný příběh..akční scény sem tam dobré ale většina o ničem...hrozná choreografie bojů..otřesná.... ()

numan

Celé to na mě působí jako děsně dlouhý videoklip k nějaké rockové srajdě. Rádoby hlubokomyslné dialogy a pompézní kecy, které jsou ovšem úplně prázdné, stupidní děj na úrovni počítačové hry o vyvražďování andělů pro mladší dorostence. To, že tu všichni nosí barevné čočky, nepůsobí efektně, ale komicky. Jedna hvězdička za potetovanýho šulínka Gabriela, kterej přežije i "akční" situaci, ve který skončí jako ražniči. Nechtěná komedie. ()

Naranyan

Jééjku, tak to byla fakt slabota. No upřímně musím říct, že po hodnocení na čsfd a lehkém nakouknutí do komentářů jsem čekal ubíjející nudu, která se nakonec naštěstí až tak nekonala. Některé scény byly opravdu docela efektní a tak za snahu australské produkce v jejich rozhodně stížených podmínkách oproti Hollywoodu udílím 2 minihvězdičky :). ()

Mr.Lordi

Kam ten svět spěje? Do kelu... Ano, film je přesycený kecy typu bůh to bůh ono, ale já hodnotím i ostatní prvky - svět pod vládou Temnoty byl vypodobněný skvěle, celkově k tomuto filmu mám velmi kladný vztah, proto hodnotím krásnými 65% ()

martinexa odpad!

To je tak, když člověk nemůže usnout a kouká po nocích na televizi. Tohle pro mě bylo fakt hrozné a ten konec tomu ještě dal korunu. Moje poznámka, že je tento film neskutečná kravina se opakovala v čím dál tím menších intervalech. Nedívejte se na to pokud máte vkus. ()

AArrxen

Vynikající akční dark fantasy, za kterou se Abbess snad nemusí tak stydět, jak zde všichni píší. Jednoduchý scénář a příběh založený na věčném souboji Dobra a Zla, nic, z čeho by mozkové buňky zrovna praskaly z přebytku přemýšlení, jeden z těch filmíků, u kterého si sednete, hodíte nohy nahoru a necháte se unést skvělou atmosférou příběhu odvíjející se městu ještě zkaženějšímu než Batmanovský Gotham. Velmi chytlavé zpracování dobrých andělů. kteří se vydali špatnou cestou, a ještě lepší těch temných. Co osoba, to jeden mini-boss za záchranou lidstva. Dobrá práce, dobrý film. ()

Poblius odpad!

Ani nevím jak tu hrůzu popsat. Je to něco mezi Šifrou mistra Leonarda a Pulp fiction. Dialogy plné nesmyslných kidů ,kterým scénárista rozuměl asi tolik jako zvratky rozumějí jadernému reaktoru. Jedno je ale jisté, moje televize nebyla už dlouho poctěna takovou nehynoucí sračkou a já doufám (ač marně) ,že už se to víckrát nestane ()

Triano

Čekal jsem mnohem víc...Ačkoliv se mi líbila hlavní postava scénař byl prostě špatny.. a jak je scénář špatný žádný herec to neopraví :-( ()

mirecl

Tento film sprevádza veľmi zvláštna atmosféra. Pre mňa je to tajomno, ale to znie príliš romanticky a dobrodružne. Nedá sa to však vystihnúť inak mojim myslením. Tma nie je len metafora, je to realita, v ktorej žijeme. Nevedomí, nevediac odkiaľ sme prišli a kam ideme - a či sa vôbec budeme na niečo z toho celého pamätať... Metafora je snáď len to, že aj "archanjeli" môžu podľahnúť svojmu egu - konkrétne v tomto filme túžbe po "slobode". Môžu stratiť v zlom svete vieru a chcieť byť nezávislí od Univerza, čo sa z reálneho pohľadu javí ako nemožné, keď je pravda, že "Ja som vesmír a vesmír je mnou", alebo "Ja som Vedomie, Vedomie je mnou",....atď. (viď: keď už nie Východné učenia tak aspoň teórie kvantovej fyziky). Verím, že mnoho ľudí nemôže pochopiť posolstvo tohto filmu a nemôže vnímať pravdu, ktorú sa film pokúša divákovi posunúť. Každý vníma totiž len na svojej úrovni chápania. Tak ako hlavný hrdina "počul", tak bežný človek "nepočuje". Ovšem mimozmyslové vnímanie tzv. Tretie oko, Tretie ucho,...to je realita aj u pozemských smrteľných ľudí, ktorí vedia pracovať so svojou energiu, vedia ju zbierať a venujú sa hlbšie duchovnu. Posledné myšlienky filmového archanjela Gabriela to celé zhŕňajú (dole klobúk pred tvorcami filmu) a ešte stále mi znejú v mysli: "Pád je posledná vec, ktorú anjel cíti, jeden vzdialený hlas znie v mojej hlave, ale vôbec prvýkrát je to Môj vlastný. Odpusť mi." Stávanie sa celistvým (pád, ...môj Vlastný) a uvedomenie mnohokrát nechtiac ostatným cítiacim tvorom ubližujúcej ľudskej nedokonalosti (odpusť mi). Pripomína mi to i hawajskú metódu publikovanú i u nás, ktorá hovorí, že svet, vesmír si vytvárame sami. Je to len obsahom naplnené vedomie, ktoré je inak prázdne. Takže ostatní sú našou projekciou, preto len my im môžeme pomôcť, hlavne tým, ktorí našu pomoc potrebujú, a to tak že ich (naše nedokonalé vyprojikované časti) liečime. Prijímame ich v sebe. Liečime vlastne seba. A nie je to nová myšlienka kvantovej fyziky, veď v Indii už dávno vedia, že všetko je "len" mája. Je to Všetko, a súčasne "len" živá predstava. Film veľmi zrozumiteľne hovorí o tom ("čo ani anjeli nevedia"), že je to tu o učení. Po vyššiu úroveň vedomia a bytia, t.j. ešte bytostnejšie Ja, si vraj aj vyššie entity musia prísť naspäť na Zem (tam "kam sa aj anjeli boja vstúpiť"), kde podstúpia ďalšie náročné lekcie. Tu to nie je totiž bezproblémové ako "tam hore". Avšak mimo nášho časopriestoru sa existujúce bytosti tiež zrejme vyvíjajú, t.z. že potom ani archanjeli nezostávajú pravdepodobne celú "večnosť" v tejto pozícii. Keď sme všetci v tejto realite v prvopočiatku a na konci času Jedným, tak potom naozaj platí, že tu pracujú na sebe - učia sa ďalej, ale súčasne pomáhajú prácou na sebe aj iným. Každý túži po šťastí, preto bojuje a dozrieva - najrýchlejšie sa mení pod tlakom. Preto tu existujú utrpenie, osamelosť, bolesť, bezútešnosť a iné javy vyvolávajúce ťažké emócie, cez ktoré sa chceme rýchlo preniesť, lebo blaženosť je našou prirodzenosťou. Z toho dôvodu sme asi vyvrhnutí sem, aby sme sa rýchlejšie menili v túžbe po svojom prirodzenom stave. Pochopíme nielen to kto sme, ale aj to, čo je podstatné a čo nie, za cenu prechodného utrpenia. Za cenu Pádu: t.j. zrodenia, potom tomu, čo nazývame "život" a nakoniec smrti - konca tejto formy bytia. Vtedy sa zriekneme toho, čo nemá zmysel a ideme vyššie, ovšem len za predpokladu, že zvíťazíme sami nad sebou, ako Gabriel, ktorý nepodľahol pokušeniu pomýleného Michaela. Vtedy uvidíme silné svetlo, a to ako projekciu nášho vnútra (viď: Tibetská kniha mŕtvych). Ako Gabriel pri odchode z tejto formy bytia. Jeho svetlo, čoby svetlo pomocníka - archanjela, však svietilo aj pre "ostatných". Osvietenie, dozrievanie, stávanie sa celistvým,... je určite dlhodobý proces, možno naozaj aj na niekoľko životov (pádov). Ale snáď stojí zato. () (méně) (více)

marco.uk odpad!

Neviem, co je to dnes za den, ale druhy film z dvoch oznacujem ako odpad. Naozaj som nemal silu to dopozerat do konca. No statocne som to potiahol do hodiny. Namet nie je zly a celkom som sa na tento film tesil, ale sklamanie je obrovske. Hercov asi pozbierali z ulice (asi bezdomovci) a cez biely den som pri tomto filme ospalejsi, ako o polnoci. Uverte mi, je mnozstvo inych a lepsich sposobov, ako stravit cas. A aj ked nebudete robit nic iba stat a divat sa z okna, aj tak to bude lepsie straveny cas, ako pri tomto filme... ()

Thommy91

Film, který mě po prvním shlédnutí naprosto uchvátil. Po druhé už jsem si jen říkal "co to sakra je?". Film, který měl obrovský potenciál byl zkažený tupou amatérskou režií a pokulhávajícím dějem se slabými diaolgy. Hlavní postava celou dobu směřuje k likvidaci hlavního protivníka a když ho nemůže porazit, tak ho ukecá...to už je trochu moc ()

+sfinx+

Vyjma posledního zápasu jsem byl moc spokojen. Postavy akce i příběh se podařil. Jen ty hrdinské kecy na konci a napravení záporáka v pár sekundách byly zbytečné. ()

Vampira

Popiska k filmu zněla zajímavě, ale výsledek je takový nijaký. Nevadilo by mi, že to vypadá jako další neoriginální béčko, ale to nejdůležitější - totiž příběh mě nějak nechytl. Možná je to nějaké opravdu mystické moudro, ale mě to přišlo jako blbost a ještě podaná ne zrovna působivým způsobem. Bylo by to na 1 *, ale za Andyho dávám i druhou. ()