poster

Ztraceni v Pekingu

 • Čína

  Ping guo

 • USA

  Lost in Beijing

Drama

Čína, 2007, 112 min

Režie:

Yu Li

Scénář:

Fang Li, Yu Li

Kamera:

Yu Wang
 • eraserhead666
  ****

  Kdy já jsem naposledy viděl nějaký čínský film? Zpočátku usouložené vztahově sociální drama se zajímavě pojatými charaktery. Zápletka lehce komická, ovšem s ne zcela humornými a příjemnými následky. Herecky zajímavé. Obzváště šéfova manželka si mě okamžitě omotala kolem prstu. Milá kamera a velmi příjemná hudba. Zajímavé je, jak to háže dost jiné světlo na čínskou všední realitu, než by se dalo očekávat a boří to naše středoevropské představy. Ale na druhou stranu... kdo by očekával, že to bude jinak. Asi není divu, že se v Číně tenhle film na plátnech a obrazovkách zrovna neohřál. Poučení filmu je jasné - za všechno může chlast! A chlapi jsou hrozní idioti.(3.5.2014)

 • zette
  ***

  Na cinsky film velmi odvazne tema. Clovek ma tendenci za to pridat jednu hvezdicku. U korejskych ci japonskych filmu bych vsak to mnozstvi sexu presel a tak hodnoceni ponecham skromne. Zabery z Pekingu zaujmou vzdy, film ma dobrou atmosferu a par dobrych hlasek. Film jsem bohuzel videl v TV a cesky dabing filmu hodne uskodil.(17.3.2012)

 • Ceres
  *****

  Tak tohle je perfektní čínské drama, které je postaveno na skvělých výkonech, skvělou zápletkou a trochou toho sexu:-) Naprosto výborně je vystavěna atmosféra tohoto snímku díky občasné roztřepané kameře a hudební linkou. Občasné skvělé přechody jako např. přechod zachycující Peking před porodem Ping Guo a skvělý "end credits". Nemám co vytknout a tleskám, tohle je výborné drama.(22.3.2011)

 • Jurcekk
  ****

  Nepripadá mi to také jednoduché.... toto nie je film o tom ako sú ludia pre peniaze urobiť čokolvek. Sme zmätení, neistí, slabí ... Oceán života rozbúrený, máme čo robiť aby sme sa udržali na palube...Život není peříčko Nakoniec najsympatickejšia postava je hlavný padouch... Na čínu veľmi erotické... A Elaine Jin veľmi sexy. Toto je dobrý film.(24.10.2010)

 • Radek.SCH
  ***

  Moc ze současné Číny (nepočítám tam HG) jsem toho doteď neviděl, jelikož se tam teď točí jen filmy typu Jackie Chan a Jet Li, nebo výprané historické velkofilmy. Něco, co by se zabývalo současnou Čínou se na ČSFD málokdy objeví. Lost in Beijing, ale strašně nudí (obzvlášť ke konci to bylo moc), jediné co zůstává je stísněný pocit, nasranost a beznaděj. - 60 %(23.7.2011)