Carl Fredricksen je bývalý prodavač pouťových balónků, který je nucen se vystěhovat z domu, který společně se svou zesnulou manželkou Ellie postavili. Místo odchodu do domova důchodců se ale odhodlá k činu. Ke střeše svého domu přiváže tisíce balónků, vystoupá s domem k nebi a vydá se do Jižní Ameriky, jak to kdysi dávno slíbil své ženě. Na cestu se s ním ale vydává ještě jeden nechtěný cestovatel, o jehož přítomnosti Carl nemá ani tušení. Je to osmiletý chlapec Russell, který se ocitl na jeho zápraží právě v okamžiku, kdy se dům vznesl k nebi. Starého muže a malého chlapce na společné cestě do Jižní Ameriky čekají úžasná dobrodružství, na která nikdy nezapomenou. (TV Nova)

Feuer

Nemám slov ,možno najkrajšia rozprávka od Pixaru . Dedko ani nevzlietol a už som bol úplne dojatý. Trochu to stráca ku koncu ,ale koniec je prekásny ,aj keď jednoduchý ()

patamach

Na tento film jsme se vydali spíše kvůli 3D zážitku než samotnému příběhu. Nakonec jsme ale byli doslova ohromeni obojím. Nedokážu říci, čím byl film tak výjimečný, ale z kina jsem odcházeli naprosto nadšení:) Film je nabyt vším, co divák potřebuje - příběh, smích, smutek, strach, nostalgie, poenta, skvělá hudba, překvapení, 3D zážitek,... Každý si tady najde to, co zrovna potřebuje - ať je mu šest, dvacet nebo padesát. Takže nezbývá než dopo...Veverkááááááááá...ručit ()

Vendy.

Rodinný filmík, neumlátíte se smíchy, ale máte pusu většinou jako rohlík. Příjemný, animace super (což ted sice není žádná novinka, přesto si zaslouží vyzdvihnout), ve 3D vás samozřejmě, ať chcete nebo ne, pohltí a budete lítat mezi těmi obláčky a balonky, jako v létacím snu. ()

qwxyz

Konečně, po delší době, animovaný film jak má být. Film je minimálně o třídu lepší( než u nás propagovaná) Doba ledová 3(nic proti ní). Příběh je místy až dojemný, přičemž filmu nechybí vtip a dobrodružná akce. Neříkám, že by film něšlo ještě třeba povýšit, ale nejen dětskému publiku rozhodně nic nechybí. Up tak v klidu do kapsy strčí i Auta, Sřeka 3., první i druhou Dobu ledovou, Madagascar apod. 90% ()

hitchco

Pixar mne opět nezklamal. Vzhůru do oblak je opravdu krásný a chvílemi až dojemný příběh, který obsahuje vše, co divák může chtít. Dle mého názoru je tento film určen spíše staršímu divákovi, ale děti jistě také pobaví. Je zaměřen na lidské hodnoty a celou tu atmosféru filmu jen dokresluje úžasná hudba. Doufám, že film získá oskara, protože takových animovaných filmů, jako tento, který není jen ztřeštěnou komedií pro děti je opravdu pomálu. Člověk se hned trochu zamyslí nad životem :) ()

Simonix

Celkem náhodou, jsem se dostal tento víkend k tomuto filmu, který sama velká Mirka Spáčilová ohodnotila velice slušně a jak světa filmu znalý vědí, toto se moc často nestává. Up Vás dojme a zároveň pohladí na duši svým námětem, kterým není nic jiného než život sám. Za jediný zápor by někteří mohli pokládat to, že to není tak moc film pro děti jako tomu bylo doposud u tohoto žánru. Jako příklad uvedu situaci ze sálu, kdy se asi tak sedmiletý chlapeček po půl hodině filmu ptal své maminky, kdy už to konečně začne… jen podotýkám, že do té doby jsem se já osobně výborně bavil. Animace se nesnaží o autentičnost, ač by se mohlo zdát, že film s podobným námětem musí být realistický. Není tomu tak a je to více než dobře. Vřele doporučuji ()

bozskydave

dal bych 3 pokud jdete na normální a 4 hvězdičky pokud na 3D projekci. Jinak úvod dojemný a vtipný. Zbytek filmu lehce ujetý. Hláška "Hele Veverka!" byla 3x vtipná, ale pak už ne. K českému dabingu nemůžu nic vytknout ()

SteeveN

Výborný film! Pixar pokračuje ve spanilé jízdě a po Ratouille a VALL-E přidává další velmi povedený snímek. Vtipné, originální a úžasně zpracované. ()

J.Bonnie

Určitě to znáte. Chystáte se na film, a tak si předtím přečtete všemožné recenze a samozřejmě kouknete na csfd a potom na film odcházíte s jistotou, že se prostě budete bavit už od dveří do kina. Up je dobrej film a určitě pobaví nehledě na věkovou kategorii. Nicméně jsem od něho po všech těch chvalozpěvech čekala trošku víc. Hejno zákeřných mluvících psů na mě už bylo opravdu moc, ačkoli dabing Pavla Lišky byl samozřejmě úžasný. Kdyby scénársti nedohnali k takovému extrému "akční" zápletku se staříkem léta v džungli honícím "špačka", užila bych si film asi víc. Nakonec mi z tohoto filmu zůstalo jen pár hlášek (špaček, čokoška, tenisák...:)) a v podstatě nic víc. ()

lumi1

táto rozprávka sa dala pozrieť... Začiatok bol smutný, no aj tak ako "rozprávkový film" za to stál.... No pred koncom som sa už trošku začínala nudiť ()

karmalat

Kouzelná podívaná u níž zapomenete, že je pouze animovaným filmem. Poplatné americkým klišé, nicméně závan pozitivity, který z filmu jde, byl dokázal smést i nejednu skeptickou středoevropskou duši. Určitě dobrá podívaná, ale ne pro děti. Dospělí si v ní najdou vše, co je potřeba. Doporučuji jako lék na podzimní chmurné počasí. Nejdříve sauna, pak masáž a nakonec tento film a alespoň na 1 den máte pocit, že se vše podaří a můžete vše dokázat. Film je určitě nadprůměr. ()

bibik

Tak tentokrát sa chlapci z Pixaru vytiahli.Nádherna animácia,ktorá nás sprevádza celým filmom,je doslova očarujúca.Keď si k tomu pridáme nezvyčajný príbeh,dobrodružstvo sa može začať.Dvaja úplne odlišný hrdinovia,nie veľa vedlajších postáv,ale príbeh si stým celkom vystačí.Musím priznať,že pánovi Fredricsenovi a malému Russelovi som držal palce ako máloktorému kreslenému hrdinovi predtým. ()

schebman.m

Prostě úžasný....jako takový Nemo byl "doják", ale když už, tak u něj brečely děti a až na konci, ale u tohoto filmu mi tekly slzy po prvních 10 minutách... Ale pochybuju, že tento film děti dokážou vůbec docenit, a hlavně pochopit...asi proto neměl takovou popularitu, jako třeba Auta apod. ()

parchant

Prvý krát u "pixarovky" ide u mňa hodnotenie takto hlboko pod 5 (i keď už u Wall-e-kológa a Cars to mali nahnuté). Stále je to ďalší veľký krok na poli animácie, kde sú jednoznačne ďaleko pred ostatnými konkurentmi. Ohliadnuc sa však späť, javí sa, že na svoj pomyselný vrchol už chlapci (pravdepodobne) vyliezli (The Incredibles, Finding Nemo). ()

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana

Festival Malé oči zve na Mijazakiho i Zemana