Vzhůru do oblak

Up

Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Pixar jede! Z posledních tří filmů je pro mne "Up" někde "in the middle". Ratatouille byl po všech stránkách vrcholem animovaného filmu vůbec. Zato WALL-E mne tvrdě zklamal. Vzhůru do oblak je příběhem starce, který si chtěl splnit svůj dětský sen. Přitom zažívá různá dobrodružství, při kterých pobaví nejen dětského diváka, ale i toho dospělého. Laskavý a nevtíravý humor je devizou, kterou postrádá film předchozí. Stejně tak závěr je pak přehlídkou akce, chtělo by se říci, obstarožní 3D animovaný James Bond.(7.7.2009)

Up je poměrně těžko zařaditelný film. To, že animáky Pixaru vždy dokázaly pobavit jak děti tak dospělé, je všeobecně známo. Up je ale tentokrát mnohem více určeno dospělému divákovi, který už v životě něco zažil. Ano, děti se budou bavit u scének s mluvícími psy a dalších humorných okamžiků, Up je ale spíše hořkou komedií, která v sobě skrývá mnoho životních pravd. Blíže než k pixarovským celovečerákům má k jejich kraťasům, zejména Geriho hra se vyloženě nabízí. Up rozhodně není polopatický, ba naopak a moc si nedovedu představit, jak tenhle film stráví děti, které prostě nemohou většinu scén pochopit. Film mě smetl už na samém začátku, dokázal mě několikrát rozplakat a i přes zvláštní mix mnoha žánrů nadchnout. Je to asi nejpodivnější pixarovský animák, ale tenhle posun k hloubavějšímu příběhu se mi rozhodně líbí.(17.8.2009)

Je to zábavný, má to zajímavý postavy, dobrej příběh i kvalitní animaci, jenže to jaksi nemá nic navíc, co by mě přímo dostalo. Nicméně ten přiblblej pták je fakt excelentní ptačí mozeček, ten byl srandovní za každých okolností, ať se dělo, co se dělo(31.10.2009)

Když se do filmu dostane protivnost starého dědy, roztomilost malého kluk a kouzelná Kevina, je na co koukat! Navíc v sále, kde jsem byla asi určitě nejstarší, byla taaak úžasná atmosféra. Jen na začátku druhé poloviny filmu začaly děti nějak podezřele lundat na záchod..bylo tam pár minut nudy.(23.4.2011)

Animák, který divákovy emoce ždíme se stejnou lehkostí, jako ta nejlepší hraná dramata. V momentech, kdy se tak děje, zvlášť zamrzí ta občasná příběhová jednoduchost, přímočarost, neoriginalita, která tomuto hořko-vtipnému skvostu propichuje balónky a táhne jej dolů. Ne nějak drasticky, ale dost na to, aby přišel o jednu hvězdičku... Jinak souhlasím s tím, že prvních 10 minut je asi to nejlepší, co jsem v animovaných filmech viděl.(5.9.2009)

• - Druhý animovaný film v historii, který byl nominován na Oscara v kategorii "Nejlepší film". Prvním byl Kráska a zvíře z roku 1991. (Sekmen)

• - Číslo soudní síně A113 odkazuje na číslo učebny na Kalifornské univerzitě, kterou tvůrci filmu navštěvovali. (Witta)

• - Před cukrárnou parkuje dodávka Pizza Planet, která se poprvé objevila ve filmu Příběh hraček a mihne se ve většině filmů od Pixaru. (Witta)