poster

Vzhůru do oblak

 • USA

  Up

 • Slovensko

  Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Jeanne
  ****

  Animovaný film, u nějž dospělí diváci slzí dojetím, zatímco děti se jen občas zasmějí jednodušším vtípkům. Jedná se o dojetí nad poměrně komplexním zobrazením cesty společným životem s milovanou osobou, vyrovnáváním se s nepřízní osudu a neuskutečněnými sny, smrtí partnera a především se stářím a nalézáním energie do dalšího života... Občasné jednodušší vtípky zařazené v jihoamerickém dobrodružství za záchranou přerostlého ptáka jsou pak tím, co snad alespoň trochu zaujme i dětské diváky, kteří hlubší rovinu sotva docení. Koho taky napadlo udělat důchodce hlavní postavou animovaného příběhu!? :)(29.9.2009)

 • Marigold
  *****

  Nemá cenu to okecávat: velké životní pravdy tu znovu nenajdete v jiné než velmi polopatické podobě, ale o to u Pixarů nejde. Tohle studio každým filmem zraje a oslňuje malé výpravnou akcí a velké schopností přivádět na plátno nestárnoucí dětské sny. Příběh Carla a jeho podivné družiny místy uchvátí emocemi (hlavně úvodní retrospektiva je božská) a místy pobaví první signální (pro někoho asi až příliš infantilně, ale budiž). Nelze popřít, že se opět jedná o kompilaci několika kraťasů, jejichž úroveň není zrovna stabilní, ale celkový dojem směřuje jednoznačně vzhůru do oblak.(12.8.2009)

 • Madison
  ***

  Problém spočíva v tom, že - na pár úžasne chytrých, vyzretých a emocionálnych segmentov - úvodné zhrnutie života hlavnej postavy je v rámci žánru vskutku znamenité - ide len o ďalšiu z rady animákov s priblblými vedľajšími ,,vtákoidnými a psoidnými" postavami, a to najmä v strede, čo poteší skutočne len tých najmenších. Chvíľami tvorcovia natáčali animák pre dospelých, pretože psychologické prežívanie hlavnej postavy je v niektorých pasážach perfektne vystihnuté, chvíľami som umierala od nudy. Je to pekné, ale na jedno pozretie rozhodne stačí.(23.12.2010)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Instantní americký (nebo z hlavního proudu, chcete-li) první dekády nového milénia, což je samo o sobě v mejch oploutvenejch očích mínus, neboť tento druh animace je poněkud nešťastný v tom, že postrádá svou vlastní duši a jako kdyby se z filmu vytrácela jakákoliv vizuální originalita. Navíc ani příběh nedopadl nějak extra skvěle, sice oceňuji, že dvě z hlavních postav jsou věku gerontího a kdyby byl film hraný, hrozil by reálný úhyn hlavního osazenstva na sešlost věkem, ale vše na mě působí jako samostatně funkční desetiminutovky, které se ale bídně spájí v jeden celek, navíc hlasové obsazení je nebývale nudné (hlavně u psa, který se svým zcela nezábavným hlasem zajišťuje finální průměrné hodnocení). Ne že by to nebylo zábavné (kdyby třebas měla úvodní sekvence samostatný závěr s nějakou pointou, byl by to jasný adept na krátkometrážního oscara®) nebo že by to postrádalo vtipy (veverky!) ale jako celek...(14.9.2014)

 • tron
  ****

  „To budem musieť aspoň miliónkrát prestupovať!“ Komentár obsahuje spoilery. O HORE som pred pozretím vedel len to, že v deji figuruje deduško, ktorý si k svojmu domu priviaže tisíce farebných balónikov (aké kúpite na jarmoku) a odletí v ústrety dobrodružstvám. Nevedel som nič o Južnej Amerike (to je v Amerike, ale v južnej), skautovi, stratenom a znova nájdenom dobrodruhovi, vzducholodi, psoch, obrovských vtákoch. Myslel som si, že celý dej sa bude odohrávať v dome, ako ZATHURA – VESMÍRNE DOBRODRUŽSVO, ale samozrejme lepšie, veď je to Pixar. Takže zvratmi a postavičkami rôznych živočíšnych druhov som bol príjemne zaskočený a dokonca som plakal už v prvej polhodine. Možno som čakal temnejší koniec (ale ten som čakal už pri MONSTERS, A.S.), ale i tak prevláda bez debaty spokojnosť. Blbé veveričky. P.S. K dabingu sa väčšinou nevyjadrujem, ale ak budete mať príležitosť medzi slovenským a českým, siahnite po českom, pretože Pavel Liška. V jeho podaní je „ukrýval som sa pod verandou páneček, ale potom som si uvedomil, ako ťa milujem“ niekde úplne inde, ako v sterilnej slovenskej verzii.(28.5.2011)

 • - Dug má narozeniny přesně v den, kdy se setká s Carlem. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Druhý animovaný film v historii, který byl nominován na Oscara v kategorii "Nejlepší film". Prvním byl Kráska a zvíře z roku 1991. (Sekmen)

 • - Na začiatku filmu je možné spoznať divadlo v akom sa odohrával krátky film Presto (2008). (LuiCJ)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace