Vzhůru do oblak

Up

Hore

Animovaný / Dobrodružný / Drama / Komedie / Rodinný

USA, 2009, 93 min

Když se řekne animák, moje očka se rozzáří, na rtech se vyloudí úsměv a Verunka se nemůže dočkat až se na obrazovce začnou hýbat ty barevné obrázky. To stále přežívající dítě ve mně se jen tak nevzdá a já se pomalu začínám bát, že až se jednou budu dívat na pohádky se svými dětmi, budu si to užívat více jak oni :o) Ale co, vždyť pohádka jako Vzhůru do oblak si to zaslouží. Pixar opět dokazuje, že má stále co nabídnout. Úchvatný sentimentální začátek se vystřídal s úchvatně praštěným dobrodružstvím a to celé zakončené akčně napjatým bojem, po kterém ale nesměla chybět dojemná ale miloučká tečka. Opět jsem dostala svou dávku emocí :o) Veverka!! P.S.Nevíte v jakém zverimexu bych mohla sehnat ten suprový obojek?(19.3.2010)

Vzhůru do oblak, animák, kterým Pixar výrazně vybočil směrem, který již naznačil ve Wall-em. Tatam je bezelstná radost a nevinnost, sálající z některých nedávných děl (Rattatouille, Auta)... Vzhůru do oblak je velkolepé, spektakulární dobrodružství, klasicky Verneovsky naivní, přesto ale ne tak nevinné a bezelstné... O to ale napínavější, natřískané emocemi a spoustou vrcholných momentů... A že je k tomu všemu ještě animované? To už je jen lahodná třešínka na delikátním dortu. Dortů se šlehačkovými oblaky, náplní z dětských snů a ověšeného barevnými balónky...(6.9.2009)

slabota, slabota. uz ani ta animace neni tak waaaaau, proste pixar si porad jede tu svou stejnou radoby dokonale animovanou, ale ostatni studia je valcuji v humoru, napeti, zazivnosti a pribehu. spousta patetickych a naivnich momentu, neprijemne postavy a banda coklu. pripadal jsem si jak na prehlidce ze skolky. a co je jeste horsi, ze nektere veci decka vubec nemaji sanci pochopit. proto si polozme jednoduchou otazku, kam vlastne pixar miri? mozna tak do TOP nejvydelecnejsich filmu roku. ale to malo kdy jde ruku v ruce s kvalitou. tecka.(10.11.2009)

"Blbé veverky!" Velké dobrodružství, v němž se trochu ztrácejí malé, ale důležité emoce. Nejsilnější část, příběh jednoho života, film otevírá, a úplný závěr je oproti ní poněkud mdlý. Rozmlsán prudce vzestupnou kvalitou předchozích pixarovek (Auta, Ratatouille, Vall-I), musím tentokrát se smutkem v prstech napsat, že Vzhůru do oblak je jenom vysoce nadprůměrnou akční komedií o životě, dětech a rodičích (jenom nevím, jestli divačky akceptují mateřskou rovinu vyprávění, přítomnou díky samici smyšleného ptáka). 85% Apendix: Vyplatí se vidět ve 3D. Zajímavé komentáře: POMO, Cervenak, ifa(21.8.2009)

„To budem musieť aspoň miliónkrát prestupovať!“ Komentár obsahuje spoilery. O HORE som pred pozretím vedel len to, že v deji figuruje deduško, ktorý si k svojmu domu priviaže tisíce farebných balónikov (aké kúpite na jarmoku) a odletí v ústrety dobrodružstvám. Nevedel som nič o Južnej Amerike (to je v Amerike, ale v južnej), skautovi, stratenom a znova nájdenom dobrodruhovi, vzducholodi, psoch, obrovských vtákoch. Myslel som si, že celý dej sa bude odohrávať v dome, ako ZATHURA – VESMÍRNE DOBRODRUŽSVO, ale samozrejme lepšie, veď je to Pixar. Takže zvratmi a postavičkami rôznych živočíšnych druhov som bol príjemne zaskočený a dokonca som plakal už v prvej polhodine. Možno som čakal temnejší koniec (ale ten som čakal už pri MONSTERS, A.S.), ale i tak prevláda bez debaty spokojnosť. Blbé veveričky. P.S. K dabingu sa väčšinou nevyjadrujem, ale ak budete mať príležitosť medzi slovenským a českým, siahnite po českom, pretože Pavel Liška. V jeho podaní je „ukrýval som sa pod verandou páneček, ale potom som si uvedomil, ako ťa milujem“ niekde úplne inde, ako v sterilnej slovenskej verzii.(28.5.2011)

• - Carl, keď najviac obdivoval Charlesa Muntza, mal okolo 7-8 rokov a Charles mal okolo 20-30. Keď sa vydal k Rajským vodopádom mal 78. Keď sa Carl stretol s Charlesom, tak Charles nebol o nič starší ako Carl. (pugs)

• - V některých kinech byl před filmem vysílán krátkometrážní film Partly Cloudy (2009). (HellFire)

• - Pete Docter, režisér snímku, namluvil z větší části postavu Russela. (Zdroj: ČSFD.cz)