poster

Poustevna, das ist Paradies!

 • anglický

  A Town Called Hermitage

  (festivalový název)

Dokumentární

Česko, 2007, 74 min

Scénář:

Ondřej Provazník
(další profese)

Externí recenze k filmu (3)

 • Filmweb.cz (Stanislav Šulc) ***

  "Původem žurnalistům Douškovi a Provazníkovi se totiž téma (a tedy i snímek) nepodařilo dotáhnout do nějakého finiše, vynikající téma se jim rozsypalo pod rukama. Jako by filmu chyběla pointa. Možná je trochu zbytečné na něčem takovém lpět, ale ačkoli se snímek od počátku profiluje jako zpráva o…" (více)

 • Premiere.cz (Pavel Němec) ***

  "Přiznám se, že i mně se z filmu chtělo párkrát utéct. Ne kvůli tísnivé atmosféře místa plného přervaných kořenů, ale ‚jen‘ kvůli hudebnímu doprovodu; nervózní elektronika zbytečně kazí jinak působivý film. Dokument o to silnější, že vám skoro nic neříká ‚na plnou hubu‘. Stojí za vidění, i když…" (více)

 • Tiscali.cz (Jan Jaroš)

  "Tvůrci dokumentu se svérázné protagonisty snaží v rámci možností podrobněji představit, přiblížit je jako obyčejní lidské bytosti, vymykající se obvyklým, mediálním klišé. Ani německý sexuální turista, jenž filmaře pozve do svého bytu, nakonec není zvrhlík, ale trochu smolařský chlápek, jenž své…"

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace