Perly (TV seriál)

Animovaný / Loutkový / Pohádka

Československo, 1978, 8-22 min

Předloha:

Božena Němcová (kniha), Karel Jaromír Erben (kniha), František Hrubín (kniha), Jindřich Šimon Baar (kniha)

František Mikeš

Komentáře uživatelů k TV seriálu (5)

Loutková animace na klasické motivy, příjemní vypravěči. Ocenila bych na i-vysílání komplet.(26.7.2017)

Poctivá animace. Scénář místy doplácí na krátkou minutáž.(12.7.2012)

Loutková dokonalost. Zatím jsem viděl Červenou karkulku a Perníkovou chaloupku:)(11.2.2012)

Hezký loutkový seriál, který může pustit stárnoucí a unavený táta s klidným svědomím své hyperaktivní nemocné dcerce. Každý díl svižně odvypráví jednu klasickou českou pohádku, u které nemusím trnout, že z lesní houštiny vyrazí neurotický Pikaču, zvířátka veřejně osočí z kretenismu a Červenou karkulku umlátí umělákem. Jasná sentimentální pětihvězda.(5.1.2012)

Nádherné klasické loutkové pohádky ... Teď u našich dětí převládají pohádky z minimaxu-jetixu ...... Konečně jsem našla klasiku -kterou sleduje i dvouletý špunt :-) S nadšením ...takže za 5 :-)(10.6.2010)