Jeff Dunham: Spark of Insanity

USA, 2007, 80 min

Jeff Dunham

Účinkují:

Jeff Dunham

Druhé vystoupení známého amerického břichomluvce Jeffa Dunhama, které vyšlo na DVD. Obsahuje osmdesát minut plných scének ve kterých kromě Jeffa vystupují jeho oblíbené postavičky Peanut, Walter, Jose Jalapeno, Achmed the Dead Terrorist a Melvin the Superhero. Značná část tohoto vystoupení je dostupná na serveru YouTube a je možné, že je budete znát, ale styl Jeffa Dunhama a jeho břichomluvecké kvality zaručují, že i po několikátém shlédnutí se zhluboka zasmějete. (Plague.)

ScarPoul

Ďalšie kultové dielko, ktoré nám predvázda kultového komika Jef f Dun Hama s jeho postavičkami. Oproti prvému filmu je tento lepši v tom že každá z jeho postavičiek je niečim výnimočná ako Achmed, ktorý je mŕtvy, Walter. ktorý je no walter sa až tak nezmenil ale preto ho máme tak radi takisto aj Peanuts a José jalapeno on the stick. tiež je tu Melvin the superhero. Každý výstup týchto postavičiek aj samotného jeffa je skvelý ale musím dať aj napriek tomu 4* a to už len s princípu a tiež preto lebo som tieto videá videl na youtube už dávnejšie a viem že keby som to videl celkovo ako teraz bolo by to za 5* ale na youtube som si každý výstup pozrel aspoň dvatsať krát a už to skrátka nebolo ono ale rozhodne je to kráľovská zábava a každému ju doporučujem. ()

Jardys88

Naprosto naprosto nepřekonatelné vystoupení. Tiše doufám že se jěště někdy dočkáme dalšího jeho vystoupení na DVD. Donutí vás řvát smíchy. Nejvíce se mi líbilo v tomto jeho vystoupení, že si dokázal udělat i velmi povedenou legraci z terorismu. Přesto jaká je amerika vcelku puritánská a o hodně tématech se nebaví, Jeff si z nich udělá srandu, přidá pár obscénních přirovnání a spoustu velmi ale velmi jadrných nadávek nejtěžšího kalibru. A kdo si nezamiluje aspoň Waltera, Josého nebo Peanuta není pro mne člověk. ()

Okara

Jednoho z nejlepších břichomluvců pod sluncem políbila múza a on dostal nápad, udělat si vlastní show. Nebylo to nic těžkého, stačil jeho um a pár postaviček na ruku. A ejhle, jeden z nejvtipnějších internetových pořadů je na světě. Parádně vybraný humor by salvy smíchu nejen v publiku vyvolal i sám o sobě, avšak v (mono)dialogu druhotných hrdinů a Jeffa vyvolává smích daleko větší, že se už nedá počítat na decibely, ale na počet vybrečených slz. Jedna postavička lepší než druhá, každá má něco do sebe, avšak i přes masovou celebritu Achmeda, já osobně jsem si nejvíce oblíbil Peanuta. Nejen díky atypicky komickému vzhledu, nebo vynikající formě, především zvuků, ale díky volbě sebekritického humoru, která už pomalu nese pečeť záruky pobavení. A i dnes po letech, kdy jsem měl možnost tuto dokonalou prezentaci lidského umění zhlédnout poprvé, kdykoli se na ni podívám znovu, opět si pobrečím. A smutkem to věru není. 80% ()

Marrty3

"Jiskra Šílenství" - Jeff Dunham. To je opravdu šílenství, protože Jeff Dunham je neuvěřitelný bavič. Prvních 15 minut baví publikum bez svých "pomocníků" a i tak je o zábavu pekelně dobře postaráno. Ale jakmile nastoupí na scénu Walter, Achmed the Dead Terroris, Melvin the Superhero a na závěr Peanut & Jose Jalapeňo on a stick, je obecenstvo bombardováno šílenými gagy. Walter, jako nepříjemný stařec, je výborná postavička, která si drží své osobité hodnoty. Dále mě velmi baví "Achmed" terorista, který sype jednu hlášku za druhou a nenávidí celý svět, je famózní. Ovšem pro mě je asi nejúžasnější postavičkou Peanut, neposedný fialový mužík, toho si pokaždé velmi užívám a myslím, že publikum i Jeff ho mají nejradši. 80 minut smíchy nejde ohodnotit jinak než 5***** ()

Dado

Achmed je jednoducho geniálny a zaňho samotného je to jasných 5*, kvôli ostatným postavám však musím ísť s hodnotením nadol. Nedá sa povedať, že by prevedením a humorom rapídne zaostávali za nezabudnuteľným mŕtvym teroristom, no mnohé žarty z "ich" úst jednoducho ľudia nežijúci za veľkou mlákou nemajú šancu pobaviť sa na nich tak, ako Američania, ktorí sú s podrobnosťami toho, na čo hlášky narážajú, poznajú predsa len lepšie. (85%) ()

• V komentáři na DVD Jeff Dunham popsal, že loutka Melvin the Superhero Guy má upravené obočí tak, že se každé pohybuje vůči sobě opačným směrem. (c.tucker)
  • Pozadí scény se během představení s každou loutkou mění. (c.tucker)