Jeff Dunham: Spark of Insanity

USA, 2007, 80 min

Jeff Dunham

Účinkují:

Jeff Dunham

Druhé vystoupení známého amerického břichomluvce Jeffa Dunhama, které vyšlo na DVD. Obsahuje osmdesát minut plných scének ve kterých kromě Jeffa vystupují jeho oblíbené postavičky Peanut, Walter, Jose Jalapeno, Achmed the Dead Terrorist a Melvin the Superhero. Značná část tohoto vystoupení je dostupná na serveru YouTube a je možné, že je budete znát, ale styl Jeffa Dunhama a jeho břichomluvecké kvality zaručují, že i po několikátém shlédnutí se zhluboka zasmějete. (Plague.)

Satan

Od dob Mr. Beana jsem se tak dlouho a nahlas nikdy nesmál. Dunham je vskutku prvotřídní komik, který vymyslel legendární postavičky a co je hlavní - vdechnul jim život! Modrý Prius, čivava a hlavně pětice bláznivých loutek. Žádná není nudná, žádná není trapná a vévodí jim nikdo jiný než mrtvý terorista Achmed. SILENCE! I KILL YOU! ()

Okara

Jednoho z nejlepších břichomluvců pod sluncem políbila múza a on dostal nápad, udělat si vlastní show. Nebylo to nic těžkého, stačil jeho um a pár postaviček na ruku. A ejhle, jeden z nejvtipnějších internetových pořadů je na světě. Parádně vybraný humor by salvy smíchu nejen v publiku vyvolal i sám o sobě, avšak v (mono)dialogu druhotných hrdinů a Jeffa vyvolává smích daleko větší, že se už nedá počítat na decibely, ale na počet vybrečených slz. Jedna postavička lepší než druhá, každá má něco do sebe, avšak i přes masovou celebritu Achmeda, já osobně jsem si nejvíce oblíbil Peanuta. Nejen díky atypicky komickému vzhledu, nebo vynikající formě, především zvuků, ale díky volbě sebekritického humoru, která už pomalu nese pečeť záruky pobavení. A i dnes po letech, kdy jsem měl možnost tuto dokonalou prezentaci lidského umění zhlédnout poprvé, kdykoli se na ni podívám znovu, opět si pobrečím. A smutkem to věru není. 80% ()

Kryšpín

úvod: K Jeffovi Dunhamovi jsem se dostal tak, že mi někdo poslal na youtube odkaz část břichomluveckého vystoupení s Achmedem. Skvěle jsem se během těch deseti minut pobavil. Jenže pak před Vánoci přišel vánoční Achmed a já se ho rozhodl přeložit (k vidění zde). Teprve potom jsem si všiml, že existuje více postaviček než Achmed a rozhodl jsem se přeložit i zbytek (kompletní vystoupení naleznete v mém profilu na youtube). // komentář: Jeff Dunham patří k tomu nejlepšímu k stand-up comedy co jsem kdy viděl. Při sledování jsem opravdu prskal smíchy každou minutu. To se opravdu dá nazvat umění. Nikdy si nepamatuji, že bych se více než hodinu v kuse něčemu tlemil. Většinou se jedná o narážky na Ameriku a její občany, ale i Evropan ten vtip pochopí. Jestli má Jeff v plánu každý rok vydávat na DVD své vystoupení, tak to bude vždycky moje nejočekávanější komedie roku. ()

salahadin

Můj komentář jakoby tu ani nebyl, protože napíšu asi to co 99% ostatních. Fakt nemůžu jinak, nenapadá mě jiný inteligentní, originální komentář, než: Achmed je king! Jeff Dunham vdechl život skvělým postavičkám, které samy o sobě jsou roztomilé, ale vidět je "jako živé", komunikující s Jeffem, to je nebezpečná kombinace. Bohužel u ostatních postaviček jsem se jen místy usmál, salvy smíchu jako u Achmeda se nekonaly. ()

H34D

Jeff Dunham zvládá břichomluvectví perfektně, ale fakt, že někdo něco dobře umí ještě zdaleka nestačí na způsobení diváckého orgasmu. Já se paradoxně nejvíc bavil během úvodního vyprávění o Jeffově rodině, psech a autu, ze samotných postaviček už mě dokázal rozesmát jen mrtvý terorista Achmed, zbytek (viz otravný, hyperaktivní Peanut) je možná slušný pro show na živo, ale pro zábavní DVD, ke kterému by se člověk jakože měl i po čase vrátit? Při nejlepším lehký nadprůměr... Klobouk dolů před schopnostmi Jeffa Dunhama, ale ve výsledku to zas taková "hlína" není. 6/10 ()

• Pozadí scény se během představení s každou loutkou mění. (c.tucker)
  • V komentáři na DVD Jeff Dunham popsal, že loutka Melvin the Superhero Guy má upravené obočí tak, že se každé pohybuje vůči sobě opačným směrem. (c.tucker)