Jeff Dunham: Spark of Insanity (TV pořad)

Komedie

USA, 2007, 80 min

Jeff Dunham

Účinkují:

Jeff Dunham

Je naozaj výborný. Výborne zvládnuté dialógy, postavy ako žívé, (u mňa vyhral Peanut). Obsahovo som sa poväčšinou tiež bavil výborne, dokáže si robiť srandu aj zo seba aj z američanov aj z aktuálnych medializovaných "problémov" vo svete. Niekedy sa mi to však tematicky zdalo byť hodne "na hrane", prípadne aj za a teda za obsah (nie formu) uberám jednu hviezdičku,(7.10.2009)

Ďalšie kultové dielko, ktoré nám predvázda kultového komika Jef f Dun Hama s jeho postavičkami. Oproti prvému filmu je tento lepši v tom že každá z jeho postavičiek je niečim výnimočná ako Achmed, ktorý je mŕtvy, Walter. ktorý je no walter sa až tak nezmenil ale preto ho máme tak radi takisto aj Peanuts a José jalapeno on the stick. tiež je tu Melvin the superhero. Každý výstup týchto postavičiek aj samotného jeffa je skvelý ale musím dať aj napriek tomu 4* a to už len s princípu a tiež preto lebo som tieto videá videl na youtube už dávnejšie a viem že keby som to videl celkovo ako teraz bolo by to za 5* ale na youtube som si každý výstup pozrel aspoň dvatsať krát a už to skrátka nebolo ono ale rozhodne je to kráľovská zábava a každému ju doporučujem.(17.5.2008)

I když se jedná o druhé vystoupení, tak jsem tohle viděl jako první. I když nejsem nějaký velký zastánce loutek či podobných vystoupení na nižší stupni, tak tohle si mě velice získalo. Nejde ani tak o břichomluvectví, ale o to, že Jeff Dunham dokáže vymyslet úplně úžasné situace, kdy se člověk směje od začátku do konce. Samozřejmě, co se člověku nejvíce vryje do paměti bude asi Achmedovo "I kill you!", Peanutovo "Je-F-F Dunhaaam..." nebo Waltrův cynismus.(3.2.2014)

úvod: K Jeffovi Dunhamovi jsem se dostal tak, že mi někdo poslal na youtube odkaz část břichomluveckého vystoupení s Achmedem. Skvěle jsem se během těch deseti minut pobavil. Jenže pak před Vánoci přišel vánoční Achmed a já se ho rozhodl přeložit (k vidění zde). Teprve potom jsem si všiml, že existuje více postaviček než Achmed a rozhodl jsem se přeložit i zbytek (kompletní vystoupení naleznete v mém profilu na youtube). // komentář: Jeff Dunham patří k tomu nejlepšímu k stand-up comedy co jsem kdy viděl. Při sledování jsem opravdu prskal smíchy každou minutu. To se opravdu dá nazvat umění. Nikdy si nepamatuji, že bych se více než hodinu v kuse něčemu tlemil. Většinou se jedná o narážky na Ameriku a její občany, ale i Evropan ten vtip pochopí. Jestli má Jeff v plánu každý rok vydávat na DVD své vystoupení, tak to bude vždycky moje nejočekávanější komedie roku.(27.7.2008)

Skvělý břichomluvec, úžasná invence a propracovanost charakterů loutek a neskutečný smysl pro improvizaci i humor. Ale přes populárního Achmeda mám rád Waltera. Hláška: Walter odpovídá na dotazy od diváků v sále: "Drahý Waltře, proč zvracím při čištění zubů a ne při orálním sexu se svým přítelem?" ... Walter:" Pravděpodobně bude její zubní kartáček větší....." ROFL!(12.6.2008)

• - Pozadí scény se během představení s každou loutkou mění. (c.tucker)

• - V komentáři na DVD Jeff Dunham popsal, že loutka Melvin the Superhero Guy má upravené obočí tak, že se každé pohybuje vůči sobě opačným směrem. (c.tucker)