Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Animovaný
  • Krátkometrážní
  • Akční

Recenze (437)

plakát

Gatekeeper (2016) 

Film je k vidění na YouTube a dokumentuje skutečný příběh muže, který zabránil 789 sebevraždám. Japonsko je bohužel známé tím, že patří mezi země s jeden s nejvyšším počtem sebevražd v zemích G7 a útesy Tōjinbō patří mezi nechvalně proslulé místa, kde lidé skáčou z útesu při západu Slunce (s 70 procentní úspěšností). A Yukio Shige zde byl 42 let policistou, který právě na konci své kariéry pracoval u těchto útesů a vyčerpávalo ho vylovování mrtvých těl z oceánu. Po odchodu do důchodu, místo aby se posadil a odpočíval, jak si zasloužil... tak se rozhodl, že bude každý den chodit na útesy a pomocí dalekohledu vyhlíží každého, kdo má podezřelé chování. Dokument rozhodně stojí za vidění.

plakát

Jáma (2003) 

Člověk se vždycky bojí, když jde o adaptaci jeho oblíbené knížky. Ale v případě tohoto filmu to nemohlo dopadnout lépe. Jako by se vaše představy zrealizovaly a vy tak měli pocit, že se můžete stát taky filmařem, protože to je přesně tak, jak jste si přáli. Ammaniti je mistr příběhů. Film, mě stejně jako kniha, vtáhl do studny slov dětského hrdiny, jehož příběh vzbuzuje strah i smích. Syrový a něžný příběh o krutosti světa.

plakát

Zmizení (2013) 

Atmosférický thriller, při kterém vám bude běhat mráz po zádech. Zoufalost z filmu Výkupné je posunuta na vyšší level a k tomu je přimíchán styl Zodiaca (aby ne, když v něm taky hrál Jake Gyllenhaal). Jedinou nevýhodou filmu je, že pozornější divák už od poloviny filmu začne dávat skládanku dohromady dřív, než hrdinové ve filmu a vy si v duchu říkáte: "Come on! Máš to přímo před očima."

plakát

Gravitace (2013) 

Dechberoucí vesmírná podívaná, která si hraje s tlakem ve vašem srdci a nenechá ho v klidu pumpovat. Nic tak bravurně natočeného jsem snad tento rok ještě neviděl a já se mohl kochat u toho druhu filmů, které stojí za návštěvu kina opakovaně.

plakát

Souhlasím s podmínkami (2013) 

Dokument, který se zabývá naším soukromím na internetu, nepřináší téměř nic nového, co bychom nevěděli. V této oblasti se neustále něco děje (dokument dokončil zrovna v době, když unikly data o projektu PRISM) a dokumentarista bohužel nejde moc do hloubky. Je to spíš delší upozornění, abyste si dávali bacha, co dáváte na internet a hlavně, abyste si vůbec nezakládali účet na Facebooku (a pokud ho tam už máte, tak smazáním účtu data nezmizí). Ještě, že tu naši ČSFD nezneužívají jiné firmy :)

plakát

Craigslist Joe (2012) 

Kluk se rozhodne využít jednu z největších online služeb na to, aby přežil celý měsíc mimo pohodlí svého domova a cestou potkává spoustu lidí, kteří mu pomáhají dostat se z místa na místo, někde přespat, získat práci atd. Joe se rozhodl navíc svou cestu zdokumenovat (kameramanem, kterého mimochodem také našel na Craiglistu) a podělit se o své zážitky. Cesta vskutku zajímavá, ale jinak je to jedno velké promo na službu Craiglist.

plakát

Kick-Ass 2 (2013) 

Ok, holka nám trošku vyspěla, tak ji dáme do světa puberťáků a k tomu přidáme trocha fekálního humoru. To je přece důvod, proč lidi chodí na sérii Scary Movie, ne? Omyl! První část ještě šla a byl jsem napnutý, jak to půjde dál. Ale když si svoji část filmu začala ukrajovat "evil" část, tak to šlo do kytek.

plakát

jOBS (2013) 

Mám podezření, že režisér Joshua Michael Stern je uživatel Microsoftu, jinak by takový příběh neprznil. Problémem je i fakt, že Steve Jobs měl tolik životních okamžiků, které si zaslouží svůj prostor. Takže pokud někdo chtěl natočil život Steva Jobse, tak ho natočí celej nebo se na to úplně vykašle.

plakát

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013) 

Guillermo, Guillermo, Guillermo... Kde jsou ty charismatické postavičky z filmů jako Faunův labyrint, kde jsou ty krásné vizuální bitvy jako v Hellboyovi, kde je ta temná atmosféra jako v Princovi bez království? Místo toho se snažíš o jakési čínské Transformers, kde mladej hrdina je bohužel nevýraznej a já o jeho postavě nevím téměř nic. Pohled na Rinko mi vždycky zvedne náladu, ale ta se tam taky vůbec nějak neprojeví. Kupodivu nejvíc mě bavil bláznivej vědec, kterej je schopnej udělat všechno proto, aby se z něj stal hrdina, ale jinak je posranej strachy až za ušima. Hvězdičky máš jen za jeho hlášky. Ta využitá klišé byla jen k smíchu, v tom špatném slova smyslu.

plakát

Trans (2013) 

Přiznám se, že se stydím za to, že dávám Boylovi tak nízké hodnocení. On vlastně neudělal nic špatného. To jen ten scénář je tak překombinovaný, že se vám v hlavě se začne budovat vlastní plán, jak byste to udělali. A nakonci jste zklamaní, že je to tak obyčejné vyústění, které mohlo být velkolepější a překvapivější. Místo aby šokoval překvapivými situacemi, tak šokuje násilím a sexem. Takových filmů tu už byly mraky a lepší.