Lidský štít

Itzik Albalak

Kostýmy:

Rakefet Levy
  • ScreamJay

A jéje, typický Dudikoff. Bez ladu a skladu poskládaná televizní slátanina stavící všechno na kropení vojáků z kalachů, na chytlavém prostředí blízkého východu a na dialozích, které příběhu sednou asi stejně jako vegetariánovi ovar. Michael prokazuje, že jeho herecké schopnosti jsou omezeny rozsahem pěstí a nohou. Stupidita protivníků je nevyčíslitelná, takže prakticky už dva, tři obrazy předem víte, co bude následovat. Kéž by byla ta předvídatelnost děje tím posledním mínusem Lidského štítu. I když se snaží umně razit si cestu zástupem akčních céček, chyby a kiksy přímo tlučou do očí. K duhu snad jen připočíst použití pyrotechnických nikoliv digitálních výbuchů, které by jistě ještě víc tenhle vrak posunuly ke dnu. Je tohle typický odpad? Ne, není! Tohle je jeho atypická varianta, která už ani jako běžný odpad nejde zrecyklovat a akorát vám otráví příjemný večer svým zápachem debility.(9.9.2004)

Profesionální vocas z povolání Majkl Dudlíkoff v jednom ze svých lepších kousků. Na to jaký tady má hodnocení jsem teda viděl i o dost horší spektákly s tímto rádoby akčním hrdinou samoukem. Tohle je, ale nicméně taková nenáročná béčková bejkárna na pohodový zabití jednoho nudnýho odpoledne, aneb lepšejší než drátem do oka víme? Takže jeden vězněnej Amík, jeden jeho nakrklej brácha a psychotickej, neschopnej, přehrávající, hlavní záporák. Akce po všech stránkách průměrná. Tak to máme docela zajímavej mix. Libo li?55%(20.11.2014)

• Big Bear

Tohle bylo nemlich to samé jak Žhavé výstřely avšak s jedním rozdílem. Zatímco tamto byla parodie, tady všechno tvůrci mysleli naprosto vážně... Celé je to dost strašné béčko odehrávající se kdesi v bubákově, podle spézetek aut snad dokonce opravdu v Iráku. Dudlíkov hraje zcela klasicky, tzn. že nehraje. Film nepostrádal i veselé momenty, to když Doughova milá je znásilněná chlípným Alim Dudllalim, který užil při ztékání hradeb i hrubé síly. A tak má Doughova milá na tváři nepěknou podlitinu. Na tom by u znásilnění asi nebylo nic divného, ale ona zprzněná má modřinu v každém záběru na jiné straně obličeje :-) ! Nejlepší ze všeho byl závěrečný výbuch továrny (ten v Arabele se ale našim povedl víc). Spoiler. na závěr bývá zvykem, že dojde na souboj klaďáka s padouchem. Je to vyvrcholení každého lepšího akčňáku. I tady k tomu dojde, smrt zlouna však byla zde natolik originální, že jsem kvůli tomu místo odpadu dal hvězdu. Majkl totiž Alíka poleje radioaktivním pomerančovým džusem, který nejen pálí v očích, ale je i hořlavý!!! No mazec. Jednu injekci inzulínu - do kosti samozřejmě. *(30.4.2015)

• D.Sleeper

Herecké umění "Majkla Dudlíkova" tentokrát přeci jen "překonala" absence taktické logiky - v takové "military akčňárně" si toho přeci jen nejde nevšimnout ;-) Ale komu to nevadí a jde se dívat jen na čistou akci po "Dudlíkovsku" , spojenou s romantikou prostší, než úsměv "diktátorova caparta" bez dudlíku, ten odejde uspokojen asi stejně, jako "capart" , když dostane originál sunar :) A vše ostatní, dudlík nevyjímaje, jde potom stranou...(19.7.2013)

• cheyene

Těžko říct, jestli je horší toto nebo Okovy moci, potvrzuje to jen to, že filmy M. Dudikoffa byly dobré jen do r. 1990 a po tomto roce už stojí za nic (kromě snad Neviditelného útočníka, což jde shlédnout), stejně jako většina akčňáků jiných herců (samozřejmě výjimka - Terminátor2,3;Cliffhanger, Nájemní vrazi a našlo by se jich víc)(15.1.2007)