Prešiel rok od smrti Kisaragi Miki, mladej japonskej modelky, ktorej sľubne sa rozvíjajúcu kariéru a život ukončil požiar. V malom prenajatom byte sa stretávajú piati fanúšikovia, ktorí sa spoznali vďaka internetovej stránke venovanej Miki. Spočiatku sa ich zoznamovanie a rozprávanie o Miki vyvíja dobre, no neskôr príde na pretras aj jej smrť. Polícia uzavrela prípad ako samovraždu, ale niekto z prítomných fanúšikov s tým nesúhlasí na základe vlastnoručne zozbieraných faktov. Nastáva búrlivá rozprava sprevádzaná hádkami a obvineniami. Bola to samovražda? Alebo je za jej smrť zodpovedný niekto iný? (nage)

Moiraine

Moje první setkání s japonským filmem. Už je to přes rok a pořád je to nejlepší japonský film, jaký jsem viděla. Sice tu je pomalejší rozjezd, ale od určitého okamžiku jsem všechny ty nečekané pointy a překvapení nestačila vstřebávat. I obecně můžu říct, že je to jeden z nejvtipnějších filmů, jaké jsem viděla. ()

boombang

Ačkoliv se mi moc nelíbil závěr filmu, tak musím Japonce pochválit za opravdu vymazlený scénář, pohráli si s ním fakt pěkně. Číst ho předtím, nevěřil bych, že lze natočit film o pětici hysterických a uřvaných chlapů, kteří jsou schopni pouhým dialogem posunout rekonstruovaný fikční děj každých pět minut někam úplně jinam. A venku celou tu dobu prší. ()

Dharmma

První část filmu je plná zvratů a nevědomosti jak to bude pokračovat. Následující rozuzlení doprovází nespočet zvratů a závěr také překvapil (pokud jste teda film nevypli předčasně). ()

TylerD.

Za poslední rok, dva je tohle snad první asijský film, kde cca souhlasím s hodnocením. Vše, co jsem poslední dobou viděl jsem hodnotil vždy o několik desítek níž. Má pocit, že tohle bude jeden z filmů, který mi v paměti dlouho zůstane a možná se i vrátím a hodnocení navýším. Dal bych ho výš hned ale první část byla utrpení (možná i tu později ocením) a konec byl zbytečný, ten neocením nikdy. Jestli film zapůsobil obrovskou originalitou znásobenou japanstvím, nebo obrovským množstvím zvratů a několika sinými momenty, nebo i zábavností, to nevím. 70 % ()