Uvězněni v čase

Héctor a jeho žena Clara se přestěhovali do nového venkovského domu. Jednoho večera Héctorův dalekohled zachytí v blízkém lesíku obraz nahé dívky. Když po tajemném přízraku začne pátrat, je napaden mužem, jehož obličej skrývá zakrvácený obvaz. Na smrt vyděšený nachází útočiště v tajemné budově, která stála v cestě jeho zběsilému útěku nočním lesem. Netuší, že vstoupil do míst, kde se tajně experimentuje s časem. Když se vrací domů, vidí na zahradě svoji ženu a v otevřeném okně... sám sebe. V časové smyčce, do které byl nedopatřením lapen, se roztáčí série katastrof, které budou mít pro jeho další život nedozírné následky. (oficiální text distributora)

darebacek

Opět španělský film, který se odlišuje od těch ostatních a má v sobě opět něco k zamyšlení. Připomíná mi to hrozně třetí díl Harryho Pottera, což mi asi na tom vadí, protože jako kdyby se to pokusili udělat podle toho, protože film je mladšího data než Vězeň z Azkabanu. 80 % ()

Cechyno4

Pro španělské horory mám i já slabost. Los Cronocrímenes je příjemně sledovanou záležitostí. A to určitě alespoň hodinu filmu. Tento film je zároveň dle mého nejlepším spracováním na téma cestování v čase. Los Cronocrímenes však nenabízí moc toho pravého hororového a to možná trochu škodí. Ke konci filmu působí dosti roztahaně a místy i chaoticky. Avšak konec filmu nabízí zajímavé překvapení. Rozhodně nadprůměr, i když jsem viděl i lepší kousky. ()

Dr.Jane

Mistrovský kousek. Nacpat divákovi předem pointu do mordy a stejně ho udržet půl druhé hodiny v napětí? K neuvěření. Film mě naprosto a opakovaně pohltil. Zkoukla jsem ho horem dolem (ať žije pauza) a nenašla jedinou nelogickou škvírečku. Takhle si představuju dokonalost. Možná to bude chtít po zhlédnutí tužku a papír, ale dáte to:-) ()

elanista1

Opat film pri ktorom treba zapojit nejake mozgove zavity, milovnici jednoduchych filmov by sa tomuto mali vyhnut. Ale komu sa chce rozmyslat, tak bude s filmom spokojny, je prehladny, a co sa tyka deja tak je bezchybny, logicky dokonaly, aspon ja som nezbadal vyrazne diery. V niektorych momentoch predvidatelny, ale inokedy zas prekvapivy. Filmova lahodka, aj ked Triangle sa mi pacil este o trochu viac. ()

PamelaJJK

Přes vlažný úvod, kdy jsem se rozhodoval jestli mám koukat dál, nebo zmáčknout tlačítko stop, to bylo nakonec parádní cestování časem a jsem rád, že jsem nezvolil druhou možnost. Nízký rozpočet a jistý amatérismus jsou sice znát až do závěrečných titulků, ale film má atmosféru a i přes obtížnou látku, kterou cestování v čase je, má logiku a smysl a u titulků jsem zjistil, že jsem se vlastně náramně bavil. A o tom to je. Nejsem nějakým skalním fandou španělské kinematografie, ale tahle španělská časová smyčka mě pěkně lapila a já jsem se vlastně rád nechal spoutat. I když jsem se prvních (asi) 15 až 20 minut vzpouzel. ()

toomm

Osobně mi časová smyčka nepřišla překombinovaná, spíše naopak logická a snadno pochopitelná, což bývá v problematice cestování časem často problém. Tvůrci se rozhodli zanedbat časový paradox, ale je celkem jedno kterou teorii použijete pokud to dává smysl. Problém filmu je tedy úplně někde jinde a to sice dialogy. Naprosto prázdné, neduchaplné a naprosto nepochopitelné, což je ostatně i chování hlavního hrdiny. Ne, že bych nebyl z nejrůznějších hororů (slasherů apod.) zvyklý na nelogické chování postav, obvykle mi vůbec nevadí, jenže tady bylo naprosto otravné, až mi film chvílemi připadal protivný. Trošku škoda. 50% ()

guma

Velmi dobrý film o paradoxu cestování v čase. Ke konci to působí až komicky, ale smysl to neztrácí. 50% ()

Taron

Miluju filmy o cestování v čase a tady bylo toto téma chyceno za správný konec. Celý je to tak absurdní a vlastně celá zápletka je postavená čistě na paradoxech, ale přesto všechno dává smysl. Škoda jenom toho, že je dost věcí často předvídatelných a pak už člověk jenom kouká na to, co je mu jasný, že se stane. To filmu strašně moc ubírá, ale za zhlídnutí rozhodně stojí. ()

Bbbulanek

Prvních 40 minut filmu si říkáte "Vím asi, kam to povede (podle názvu a popisu filmu), ale nějak to nedává vůbec smysl". Ono se to tak strašně táhne a vy vůbec nevíte, kam tím režisér míří. Navíc hlavní hrdina je takový..ne zrovna úplně milý na pohled. Zkrátka sledujete divné situace, které ale nejsou vůbec strašidelné, ani to není napínavé. Jenže najednou zhruba ve 45. minutě si začnete říkat "aha!!" a najednou vás film donutí zůstat přimáčknutý na obrazovce a už začnete spekulovat, o co tam půjde, co se stane, proč se stalo to a ono - a dojde vám, že ten divný pomalý začátek filmu tam zkrátka musel být. Jak se blíží závěr filmu, napětí i zoufalost se stupňuje a pak přijde onen závěr, který váš rozdrtí. Neubráníte se následné diskuzi, jak by se to dalo udělat jinak, co by se stalo, kdyby se hl. hrdina zachoval jinak, jestli vůbec existovala cesta ven. A ono zjistíte, že vlastně nebyla. A je to trpké, je to zlé. Nicméně o filmu se mi hned tu noc zdálo. Proto zvyšuju z původně 2 hvězdiček a následných 3 hvězdiček na hvězdy 4. 70% ()

baclajean

Toľko mätočných situácií a tak skvelé prepracovanie, až človek vyjde z kina a obzerá sa okolo seba premýšľajúc, čo je vlastne skutočné. ()

Iswet

Film, který mi hodně roztočil má zrezavělá kolečka v hlavě:-) Zhruba do poloviny se to dalo sledovat úplně s přehledem. Takový konec by mě ani ve snu nenapadl. Scénáristi si s tím museli pěkně pohrát, aby vymysleli takovou zápletku s rozluštěním. Nakonec z toho byla velmi příjemná podívaná, na kterou se někdy mrknu znova, abych to pochopila stoprocentně ;-) ()

djcremo

Filmy o cestovaní časom mám rád, ale tento na mňa pôsobil nudne, bez náboja a zamotával sa sám do seba. Ľahko predvídateľný, so slabými hereckými výkonmi hodných televíznych filmov. Ono ten námet nie je zlý, lenže tu zlyháva všetko ostatné, ako scénar, tak aj réžia. Film na mňa pôsobil tak sucho a plytko. ()

Dr.Abe

Náběh filmu záhadnej a rychlej. Rozhedně to nebylo špatný. Líbilo se mi jak Hector postupně sbíral modřiny a rány a vše se mu pomalu hroutilo. Samozřejmně jisté prvky předpovídatelnosti se dali odhadnout a jinak celkově zajímavá podívaná. ()