Gutterballs

• Kanada Le Bowling de l'horreur
všechny plakáty
Komedie / Horor / Sportovní
Kanada, 2008, 94 min

Polnoc, populárna kolkáreň, dve súperiace mládežnícke skupiny vedené Stevom a Samom a ich pomaly, ale isto gradujúca vzájomná nevraživosť.
Agresívni tínedžeri sa postupne cez slovné napádania a hádky dopracovali až k surovému znásilneniu jednej z hráčok. A len tak mimochodom, na scéne sa objavuje maskovaný vrah, ktorý rozsieva smrť všade okolo seba, bez ohľadu na to, kto ku komu patrí... (beso74)

sedm.1

Ryan Nicholson je zřejmě týpek, který se s ničím moc nesere a má to rád fakt dost krvavě a brutálně. A já nadšení těchto většinou amatérských nadšenců, filmařů, vítám, maximálně oceňuji a je tak i jasné, že jsem pak i k všem těm jejich neortodoxním projektům daleko více shovívavější, než k těm profesionálně pojatým a vážně braným filmovým počinům. A Gutterballs je toho jasným důkazem. Nicholson nikdy nebude prvotřídním tvůrcem, na jehož filmy se budou stát fronty. Bude tvůrcem, kde v první řadě půjde o explicitní nahotu, nekompromisní násilí a co nejdrsnější masakrování. Bude tvůrcem, v jehož filmech budou hrát jen třetiřadí herci a herečky, vypouštějící z úst takové sračky, že se nebudou diváci ani stačit divit, kam lze až v hlouposti a naivnosti dialogů a mnoha scén zajít. Tvůrcem, kde zápletka bude sloužit jen jako berlička pro zobrazení těch jeho nejšílenějších a nejmorbidnějších nápadů, kde se jen řeže, trhá, střílí a červené barvivo přetejká ven z obrazovky. A tím vším Gutterballs je. Primitivní, špatně zahraná a scénaristicky sračkovitá otupělost, u které ovšem každý nadšenec krvavých cákanců bude vážně dost spokojen a co do kvality gore efektů dokonce až uspokojen :-). ()

Eraserhead

Při sledování jsem si říkal, jak je ta naše čeština krásně pestrá a kolik rozdílných slov by se dalo použít tam, kde se Američan musí omezit na pouhé FUCK, které tu zazní asi 1000x. Ze začátku to ještě vypadalo na fajnový 80' retro, ale i to se odebralo velmi brzo do kopru. Fajn kozy, fajn gore, ale všechno ostatní je strašnej shit. ()

Prochy38

Nebudu to moc rozpytvávat. Slušný gore horor, který opravdu tak nějak poskytuje hold hororům 80.-90. let. Dost mě zaujalo prostředí. Celkem originální, i celková zápletka nebyla tak špatná. Motiv dobrý, vrah kvalitně drsný. Hrály tu moc hezké ženy, fakt se na to dalo dívat. Ale na tu druhou stranu, myslím tu méně kvalitní. Efekty a vůbec vraždy byly na rok 2008 opravdu trapně až drze vytvořeny. Přehnané a nepovedené. Je vidět, že režisér je magor, který má zvrhlost fakt v lásce. Proudy něčeho, co se má podobat krvi, nepochopitelné upadávání hlav a vylézání střev. Prostě hnus, který vůbec nebylo zapotřebí. K tomu ještě ta hodně překročená hranice s pornem. Myslím, že to film utopilo. ()

Rathalos

Ryan Nicholson je reziser,ktory sa zjavne vyziva v nasili,krvi a nahote,lebo je v jeho filmoch je to bezna vec,no musim vyzdvihnut gore efekty,tie su na slusnej urovni a Gutterballs je zalezitost,ktora nie je urcena pre bezneho divaka,takze to bude za tri hviezdicky...:-) ()

Hapretor

- jen na zabití času ... ke konci jsem usnul ... sprostá, divná, blbá ujeťárna ... jediné plus - prdelka hlavní oběti ... ()

djbarrel odpad!

Totální odpad, dvě party buranů s druhým nejvulgárnějším slovníkem všech dob (vede South Park - ale tam je to vtipný) co vypadají a chovají se hůř než v nejhorší sračce 80tých let si hrajou bowling a někdo je celou dobu kosí a oni to neví. Fantazie. Vzali si to nejhorší z 80tých let, přidali to nejhorší ze současné doby, smíchali to a vznikla tahle neskutečně stupidní kravina. Nevím jak se tohle může někomu líbit, je to fakt Odpad! 0% ()

Šéf odpad!

Laciná gore sračka s šíleným majitelem bowlingové herny a věncem buřtů místo vyhřezlých střev (fakt). Kdo si myslí, že by to mohla být zábava tak jako já, ten se mýlí, není. A pan režisér taky nemusel cpát odhalené dámské přirození do každé druhé scény, od toho tu, myslím, máme jiný filmový žánr. ()

MFZB

Amatérska sračička, ktorá sa však dobre pozerala aj napriek pomerne dlhej stopáži k danému typu žánru. Sračkových filmov by síce bolo po k***t a viac, ale v nie každom sú dobré gore efekty a prehliadka kozičiek všetkých zúčastnených. Dialógy a herecké výkony nejak neriešim pri takomto type filmov, ale napriek tomu sa dal film zvládnuť bez väčšej ujmy na zdraví, škoda, že viac Nicholsonových filmov nemá titulky, inak by som sa vrhol aj na tie...40% ()

Midnighton odpad!

Za tuhle úroveň filmu by se nemuselo styděť ani 4 letý dítě ( ovšem pětiletý už ano ). Opravdu nechápu, zda to mám hodnotit jako komedii (odpad), sportovní (odpad), akční (odpad), úchylárnu (odpad) nebo horor (odpad). Celý příběh začíná ukázkou "strašně hot" dívčiny, která má sukni do půl prdele bez spoďár a je strašně překvapená a vyděšená, že jí později někdo znásilní. Druhý den ve stejném klubu je tedy bowlingový zápas mezi skupinou postižené a útočníky ( asi ten sportovní prvek ), hráči a protihráči se průběžné páří a mezi tím je záhadný maskovaný ( nějakej automat na hlavě nebo co to má) vrah brutálně vraždí. Celému příběhu chybí špetka logiky, kterou autor asi chtěl nahradit brutalitou ( rozřezané údy, řitě, hlavy). Vraždícím nástrojem jsou kuželky, tkaničky od bot, automat na leštění koulí a později dokonce brokovnice. Snaha o epický konec v Kingovském stylu - z místnosti plné mrtvol vyběhnou 2 přeživší a jen tak "z prdele" jeden zastřelí venku druhýho. Omlouvám se za místy vulgární komentář, ale k filmu, kde každých 10 vteřin někdo zakříčí "fuck, bitch, shit" to ani jinak nejde. Osobně obdivuju toho pána, od kterého jsem měl titulky k filmu, protože prokousat se něčim tak strašnim musí dát zabrat. Da bych jednu hvězdu, ale to bych křivdil snímku Far Cry, který oproti tomu vypadá jako Titanic. V rámci mravní a inteligenční vyspělosti lidstva doufám, že pan Ryan Nicholson si najde užitečnou práci třeba jako instalatér nebo komíník a nebude svět dále zatěžovat tímhle stylem. ()

cipokomon

Tento film jsem se rozhodl zkouknout poté, co byl vyhodnocen na nejmenovaném webu jako film s nejhojnějším výskytem slova fuck mimo porno branži. V rámci programu "Zoufalosti" kam řadím šperky kinematografie jako Megalodon, Megacosi vs cosi, Tyranosaurus: Zhouba Aztéků, Skeleton Man, Deadh Snow atd, jsem jej musel vidět. Při první scénce "We are here just in time" jsem si to vrátil, jestli jsem viděl dobře a světe div se, viděl(uncut verze). Při 625x použitém slovu fuck jsem nečekal žádné intelektuální rozhovory, ale autor dialogů předčil mé očekávání a bylo to ještě děsivější než jsem čekal. Pak přišla znásilňovačka a první "použití" kuželky, škoda jen, že ta hérečka byla taková šlápota od pohledu jinak by to bylo ještě působivější, a já pořád netušil zda je to parodie nebo ne?!? A tak jsem sledoval jak sice nápaditě, ale vizuálně zoufale umírají další neherci, či geniální herci, jak stříkají hektolitry krve, nějaké to odhalené ňadro, poslouchal stupidní rozhovory, viděl další a další použítí kuželky, další ňadra, další fuck, fuck fuck a pořád netušil. A přidám i já WTF??? Netuším ani teď. Změnit dialogy, ořezat je tak na třetinu, zreálnit gejzíry krve a celou závěrečnou scénu, byl by to pěkný "vyvražďovák". Takhle stále tápu, zda to má být parodie či nikoliv. ()

entronov

Perverzní horor s nějakou tou originalitou, rozhodně zajímavej kousek. Občasný chaos v dialogu, ale to už tak u těchto filmů bývá, stejně tak nezvládnutý konec :) ()

rotas

Kdybych to neviděl nic by se nestalo. Ale je pravda, že uncut verze je dost hustá, takže dvě hvězdy za zatuchlou atmosféru a porno vraždu 69, ta mě fakt pobavila. ()