Mocné síly planety Země

(TV seriál)
  • Česko Země: Planeta a její moc (více)
Dokumentární
Velká Británie / Německo, 2007, 4 h 17 min (Minutáž: 51–52 min)

Epizody(5)

Země je jedinečným světem plným každodenních zázraků přírody. Vedle podivuhodných krás jsou to především mocné přírodní síly, které stvořily tuto výjimečnou planetu a umožnily jí být kolébkou života. Podívejte se na tuto úžasnou sérii, která vám odhalí zásadní procesy ovlivňující podobu našeho světa. (oficiální text distributora)

SeBig

Nádhernej dokument který vám odpoví na všechny otázky aníž by ste se na ně zeptali všechno vám to vtluče do hlavy skvělými efektami..a nádherným dějem. BBC prostě točí ty nejlepší dokumenty co můžou existovat. Jednou jsem se chtěl dozvědet více o planetce která spadla před 65 miliony lety na naši zem chtěl jsem vědět všechny podrobnosti prostě všechno! Nemohl jsem žadný takový dokument ani film najít moje hledání bylo marné a tak jsem se zeptal na diskuzi tam jsem dostal jen video které trvá tři minuty...a navíc od Discovery..a druhý den si jen tak přepínám telvizy a najednou narazim na tento fascinující dokument byl jsem ohromen mé prosby byli pro BBC přímo vyslišeny..BBC vám prostě ukaže, řekne, vysvětlí vše co potřebujete vědet a né nudně ale i zábavně! BBC jen tak dál!! Zatím nejlepší Putování s Dinosaury, Putování s pravěkými zvířaty a Zazračná Planeta! 5 hvězd bez diskuze!! 100% skvělá podívaná ()

HellFire

Další z dokumentů BBC, které jsou známy svou výjimečnostíí. Ať už jsou to dech beroucí záběry nebo bohaté informace. Dokument je rozdělen do pěti dílů, každý zaobírající se jednou z vitálních funkcí naší planety - Sopky, Atmosféra, Led, Oceány a vzácná Země. Po prvním dílu jsem uvažoval, jestli sledovat dále, protože poslouchat Skota, jak znásilňuje anglický jazyk po dobu jedné hodiny mi rvalo uši.... ale zvykl jsem si. Krásné na tomhle dokumentu je, že se dozvíte více, než je všeobecně známo, nekombinuje pouze známá fakta s líbivými obrazy. Proč se třeba neví, že na Sibiři je v ledu uvězněn mnohonásobně silnější plyn než oxid uhličitý, který se uvolňuje každé léto a může mít na směrování vývoje naší planety velmi výrazný dopad? Nebo že fytoplankton vytváří téměř 50% kyslíku? Krásná jsou i porovnání např. množství celkové vody nebo plynů obsažených v atmosféře s velikostí planety a jejich dopad na Zemi. Po zhlédnutí celého dokumentu si uvědomíte, že to opravdu nejsme my, lidé, kdo by měl chránit planetu, ale jsme to my sami, kdo by si měl dávat pozor na své přežití. Země se bez nás obejde, my bez ní nikoliv. ()

Dever

Človek si po zhliadnutí tohto seriálu povie, že sa jedná o informácie. ktoré by mal každý človek vedieť, no pravda je úplne iná. Koľko ľudí nemá ani najmenšiu šajnu, že oxid uhličitý je rovnako dôležitý dokonca dôležitejší ako kyslík aby vôbec mohol na zemi existovať život.Ale tiež veľké množstvo Oxidu uhličitého ktorý ľudia v poslednej dobe produkujú môže mať katastrofálny účinok pre život na planéte. Alebo,že metán v pôde na Sibírí v rozlohe 9.5 milióna km je najväčšia skrytá hrozba planéty. ktorá sa časom odkryje a vznikne ním skleníkový efekt tak veľký ,že si to človek nevie ani predstaviť. Taktiež malé percento obyvateľstva vie, že vplyv ľadu je taký obrovský, že ovplyvnil vývoj človeka. A mnoho, mnoho ďalších fascinujúcich a zaujímavých informácií, ktoré tento suveréjne najlepší dokumentárny seriál o sile živlov ponúka. Spolu z Planet Earth tvoria bezkonkurenčnú dvojicu dokumentárnych seriálov ktoré boli natočené najlepším koprodukčným projektom na svete BBC. ()

Phobia

Jsem rozervaná, co s hodnocením - na jednu stranu lepší dokument na téma živlů planety Země nenajdete: naprosto úchvatný vizuál, bombastické záběry, k tomu profesionální hudební doprovod, gradující ve správných momentech, a nevtíravý komentář. Ale na druhou stranu obsažené informace mi přijdou vhodné tak leda pro školáky, uvítala bych větší hloubku a složitost. Být středoškolačka, dám bez výhrad 5*... bohužel nejsem, takže ta pátá hvězdice tomuhle výbornému dokumentárnímu cyklu unikne o chloupek (fakt malinký, z pravidelně holeného... podpaždí). 89% ()

kinej

Zpočátku se mi, jak je zde mnohdy zmiňováno, skutečně jevila tato série spíš jako zábavná, než informativní. Ale tenhle názor jsem od druhého dílu změnil, méně známých informací je zde neskutečné množství a forma jejich předkládání, názorné příklady, to už lépe zvládnout nejde. Dr. Iain Stewart má legační přízvuk, ale je tak nějak zvláštně charismatický a dokáže i prezentovat i geologická fakta tak, že mě mrzí že jsem se kdysi ve škole víc neučil. ()