Planeta Země po vymření lidstva

(TV film)
  • USA Life After People (více)
Ukázka z filmu

Dokument vychází při předvídání budoucnosti z odborné znalosti a chápání historie. Odborníci na inženýrství, botaniku, ekologii, biologii, klimatologii a archeologii vytvářejí obraz toho, jak bude Země vypadat v průběhu dní, týdnů, měsíců, let a milénií poté, co zmizí lidé. Uvidíme, co se stane s okolním prostředím. Jaké druhy rostlin přežijí? Budou moře oplývat rybami? Která zvířata přežijí? Co se stane s elektrárnami? Změní se v časované bomby, až se zastaví? Otráví zemi navěky? Vrátí se někdy lidé? Zahájí tento koloběh opět člověk odhalováním našich rozvalin a snahou představit si, jak život vypadal v naší době? (oficiální text distributora)

Otaparni

Dokumentární film divákům ukazuje, jak by mohla vypadat země při náhlém zmizení lidí a a jak se příroda vypořádá s tím co člověk na zemi postavil v odstupu do jednoho ruku až 1 000 0000 let. Film má nedostatky ve vizuálních efektech, ale o těch to není. ()

Frank234

Započítáme-li tento dokument do odvětví "Coby, kdyby", napadá mě pouze málo možností, kdy lidstvo přestane existovat, ale všechny budovy, památky a podobné pozůstatky zůstanou neporušené. Seriál z mého pohledu neukazuje to, jak by to vypadalo po našem náhlém vymření, ale ukazuje, proč se na něco musí dohlížet a jak by to vypadalo, kdyby lidé, kteří se o to starají, vyhlásili několik set let dlouhou stávku. A protože si nevybrali zrovna šťastnou cestu, jak nám to ukázat, dostávají pouze 40%. ()

CrashHP

Ako by to tu vyzeralo keby zrazu na Zemi neboli ľudia? Rozhodne zaujímavý dokument, vďaka ktorému som mal možnosť nahliadnuť na to, ako si príroda v priebehu rokov získala všetko späť. ()