The Lost Spider Pit Sequence

všechny plakáty
Krátkometrážní / Horor / Sci-Fi / Thriller
Nový Zéland, 2005, 6 min

V roce 1933 byli Merian C. Cooper a Ernest B. Schoedsack donuceni cenzory ze svého King Konga vystřihnout násilnou scénu, ve které jsou námořníci shozeni do jámy, napadeni a sežráni obřím hmyzem. Kompletně natočená, složitou animaci obsahující scéna se za léta stala legendou, ač ji téměř nikdo neviděl. U příležitosti remaku z roku 2005 režisér (a velký fanoušek originálu) Peter Jackson se svým týmem scénu za použití několika dochovaných fotografií a dobového vybavení znovu natočili tak, jak mohla vypadat v roce 1933. (Němi)

C0r0ner

Čtvrtá hvězdička jenom za to, že to mělo 6 minut, protože jinak to byla scéna naprosto vytržená z kontextu, která Jacksonovi posloužila opravdu jenom pro zábavu. S dnešní technologií to musela být nepochybně hračka a je pravda, že to celé bylo i relativně úsměvné, takže fajn zpestření. 70% ()

Estrellita

Pokud vypadal původní King Kong efektově opravdu takhle, asi bych se smála po celou dobu filmu - a to rozhodně ne pobavením plynoucím z příběhu. Jenže to je prostě tím, že nerada zohledňuju dobu vzniku a trikové možnosti. Tohle třeba vzniklo v třetím tisíciletí a připadá mi to stejně směšné jako záběry z původního Krále Konga z roku 1933 - což byl s největší pravděpodobností účel... a to se ocenit musí. 47% ()

Brain-D

Předělávka oreginální scény z king konga 1933 bez cenzury, mě to nějak moc neosvítilo, ale Peterovu práci mám rád takže *** ()

SpaceOdyseus

Cely kratas je plne zamenitelny s osmdesatiletym originalem. Peterovi se povedlo hezky zachovat postupy a ducha predlohy. Jen si nejsem jisty, ze pro par cinefilu a Jacksona samotneho ma toto nejaky vyznam. Me by spis zajimal dokument o nataceni, nez samotna scena. ()

Zombiepod

Uveriteľne a dobovým štýlom nakrútená "neexistujúca" snímka, ktorá mohla v tridsiatych rokoch minulého storočia urobiť King Konga ešte legendárnejším a divokejším snímkom, akým vo svojich rokoch bol. Dnes nám snímka taká hnusná a násilná, ako vtedy producenti pôvodného filmu tvrdili, už dávno nepríde, avšak Jacksonova pocta a hravosť je tu cítiť, a vzhľadom na rekonštrukciu vizuálneho štýlu si divák ľahko scénu predstaví vkliesnenú práve v pôvodnom filme o King Kongovi. ()

kubilov

Peter Jackson původního King Konga miluje natolik, že k veleúspěšnému remaku natočil ještě tuto malou poctu a zfilmoval legendární neviděnou scénu s všelijakou havětí. Skvěle do původního filmu zapadne a vyplní tak ono prázdné místo. ()

Vonter

Pán prstenu mi hodil docela hezkou sumičku chechtáků, tak jsem si řek' co si nenatočit něco s pár kámošema jen tak pro prdel. Vždycky se mi líbily ty starý černobílý filmy. Čiší z nich taková ta komika, jak ty herci srandovně hrajou a mávaj rukama, nohama a vším co maj po ruce, nebo ty pitomoučký a naivní triky. V tý době ještě nebyla technika na lepčí, víte. No a tak jsme si řekli, že natočíme děsně tajnou, cenzurovanou a krutopřísně ztracenou scénu starýho opičáka Pinponga. Bylo to fajn, s kámošema jsme se nasmáli až běda a celkem se to i podařilo a vypadá to fakt jako za starejch časů. Taky jsem to dělal já, tak co by 'ste čekali. Vážně paráda. Byla to psina to jo, ale teď pořád přemejšlim, jestli to mělo nějakej větší smysl. Nebo nějaký poselství. No hlavně že to byla prdel. Váš P.J. ()