poster

Mao's Last Dancer

 • Nizozemsko

  Mao's Last Dancer

Životopisný / Drama / Hudební

Austrálie, 2009, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • terunka003
  ***

  Baletní, čínsko-americké × komunistické, kýčovité. Kýčovité, ale tak krásně kýčovité. Komunismus z toho teda sálal solidně, aneb jak ovlivnit mozky lidí. Nakonec to ale stejně dobře dopadlo, když se mohl vrátit domů, nebo ne? Každopádně moc zajímavý příběh o tom, jak chudý čínský chlapec na sobě dřel, až se vydřel do východního světa. A to bych nebyla ženská abych předposlední scénu řádně neoplakala. Jen mi vadilo, že když spolu mluvili Číňani, tak spolu mluvili anglicky. Film, který nenudí, ale víc nedá. ..fantastické..(5.11.2010)

 • DavidS.
  ***

  Životopisné melodrama, které se odvíjí dle klasických šablon...Nicméně pro milovníky baletu rozhodně přitažlivá podívaná stejně jako pro aktivisty z Amnesty International a pro všechny z nás, kdo čas od času potřebují svou pravdidelnou dávku emocí...Bruce Greenwood jako choreograf ukázkový :) Bílé noci s Baryšnikovem hudebně i tanečně ovšem silnější...(16.9.2010)

 • Aljak
  *****

  Nádherný film s baletnou tematikou o mladom Číňanovi, ktorému jeden deň v škole zmenil celý život. Malo to všetko, čo má vynikajúci film mať - skvelý námet, pôsobivá atmosféra, pozoruhodný príbeh s dobrou zápletkou, cit pre umenie, a najmä toto bolo jedno z tých filmových diel, ktoré malo svoju dušu. Dlho som sledovanie tohto diela odkladal, lebo som nemal chuť sledovať nejakú čínsko-americkú politickú propagandu, ale napokon práve aj tá diverzita oboch krajín v 70tych rokoch dodala tomu filmu ten vzácny kontrast. Aj keď prvá polovica bola o kus lepšia ako druhá, ale napriek tomu, celkový dojem je nadpriemerný! Aj keď mi bolo ľúto Liz, ktorá sa mohla cítiť dosť odstrčená, a v tej chvíli sa mi aj Li trošku znepriatelil, keď mu jeho mentalitu trochu zmenila tá americká sláva. Ale taký je život...(12.12.2013)

 • jafuska
  **

  od tohoto filmu jsem očekávala úplně něco jiného, předpokládala jsem, že to bude o baletu, ano, je to jen poskromnu, bohužel je zde více zaměřený život muže, který přijíždí do Ameriky, a dál se rozvíjí jeho osud v této zemi, , ale tohle mě nestačí, chtěla jsem sledovat hlavně tanec -balet, ale moc jsem se toho nedočkala, bohužel pro mě velké zklamání, velká škoda.(25.2.2011)

 • PetrC.
  ****

  Něco se mi líbilo dost, něco už méně. Celkově námět i jeho převedení na plátno jsou pěkné, ale v pojetí mi občas vadilo (klasické) dovádění do zbytečných krajností a občasné seky ve vztahu k časové linii. Vedle relativně slušného herectví a dobré režie se mi líbily především všechny ostatní aspekty filmu, které celkové hodnocení nakonec posunuly o stupínek výš. 70 %(2.9.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace