Recon 2020: Masakr na planetě Caprini

Kanada, 2004, 92 min

Christian Viel

David Findlay
  • djbarrel

A to jsem myslel, že jsem tolerantní ... Takže o co tu jde ? Na emzáckou planetu Caprini je vyslána nejelitnější vojenská jednotka všech dob poskládaná s neskutečných mamlasů. Mamlasové narazili na vlkodlaky, upíry, zombíky, androidy a jiný mamlasy. Mamlasové proti sobě ihned začali válčit, ale stříleli po sobě asi airsoftkama, protože jinak se špatně vysvětluje a chápe jak je možný že asi po milionu výstřelech není skoro nikdo mrtvý. Ostatně je to jedno po chvíli všichni zmizí (asi z úsporných důvodů). Mno emzáků se tady nedočkáme jen mamlasů a dokonce se objeví něco co vypadá jako třihlavej diplodocus a nějaký mosasaurus co si plave v jezírku z kyseliny. Všichni jsou děsně chytrý a hážou po sobě neskutečný hlášky. Při bitce androidů jsem se málem pochcal smíchy a při výlevu zombíků jsem padal pod stůl. Chtěl bych napsat ještě milion věcí, ale to by bylo nošení dříví do lesa. Snad jen vypíchnu, že na emzácký planetě roste les a uprostřed něj je polorozpadlá továrna počmáraná grafiti, skoro jako by vypadla z prdele, každý jiný pozemský továrně :) . Sečteno a podtrženo - efekty prakticky žádné a ty co byli byli jen k smíchu, herci špatní, herecké výkony špatné, hudba hrozná, dabing pekelný, prostředí neskutečně odfláklé a celý film taky, prostě hrůza hrůz. Myslel jsem, že po tom co jsem už viděl mě jen tak něco nepřekvapí, ale mýlil jsem se. Řadím na krásné 4. místo v mém soukromém žebříčku TOP SHIT ! 0 %(2.3.2011)

• drankeryth

Film mi pripadal siti takou amaterskou ihlou:) Vsetko to na mna posobilo nudnym dojmom, aj ked tam nebola nudza o boje, ktorych sa vo filme nesetrilo. Pocas filmu specialne komando dementov narazilo na roznych protivnikov a to konkretne bandu grazlov,zombikov, ktory niektory z nich aj vyzerali k svetu, ale aj poniektory boli skor na zasmiatie a ich akcie boli k popukaniu:) Dalej sa tam vyskytol vlkodlak a dokonca dostali aj priestor nejaki vampiri. A na koniec dostal priestor obrovsky plaz, ktory im tiez robil spolocnost:) Najviac trapni boli ti cyborgovia na ktorych by som aj zabudol ich tu spomenut:) Siroke spektrum protivnikov to aj tak nezachranilo od mojho hodnotenia. Najviac ma dorazili rozne hlasky od toho specialneho komanda, kde sa tiez nesetrilo nie moc peknymi slovami do spolocnosti:)(9.7.2012)

• prasacimor

Prvú polku som prespal a druhú pre istotu už len preklikal. Jednoducho hrôza! Zbytočne sa rozpisovať, lebo toto je fakt vrchol demencie a k zábavnosti nepomohli ani "anglicko"(čínske) titulky, ktoré sú kapitolou samou o sebe. Radšej si pozriem Marabuntu tri krát za sebou ako mať s týmto ešte niekedy dočinenia.(16.1.2009)

• Pitryx

Hovadina non plus ultra. Efekty z doby kamenné, stupidní děj, rozdělování obrazu… Zase je sice pravda, že si divák nemůže stěžovat na nedostatek akce. Já mám rád SF, ale koukat přes hodinu na stále stejnou kulisu je přece jen trochu moc. Netvrdím, že by se v celém filmu nemihlo pár zajímavostí, ale těch bylo velmi málo. Vše je umocněno špatným střihem, takže není vidět o co go. Odpad a to totální. CI 12112010 8243/8517+++++++ Souhlas s mým sedm let starým předchozím komentářem. Jen bych dodal, že ty obludy nejsou pořádně vidět kvůli rychlému střihu, a prachbídné kameře, která už trochu připomíná Found Footage. 20170409(28.11.2010)

• vw.cobra

Jsem velkým vyznavačem žánru sci-fi v různých jeho podobách, ale toto opravdu nešlo skousnout. Zmatené pobíhání a střílení rádoby vesmírného komanda na rádoby cizí planetě po rádoby monstrech, které vypadají jako ze sedmdesátých let minulého století, zoufalé herecké výkony a totálně děravý scénář nenapovídají snad ani na nízkorozpočtový film. Za shlédnutí tohoto paskvilu a parodie na sci-fi by měl režisér platit divákům, zvlášť, když vznikly další dva filmy s podobným námětem a stejnými zoufalými rádoby herci.(30.11.2012)

• - Gillian Leigh přišla při natáčení jedné explozivní scény o zub. (Caelos)

• - Dva vědci na začátku filmu, které zachvátily plameny, jsou osvětlovač Daniel Goyens a režisér filmu Christian Viel. (Caelos)

• - Valerie Wiseman si zlomila ruku při natačení scény, kde bojuje jako jeden z androidů. (Caelos)