Památky na prodej (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2008, 17 min

Rudolf Chudoba

Jiří Kovář

Ondřej Havelka

Komentáře uživatelů k TV seriálu (11)

Skvělý projekt, hodnotím velice kladně. Přeci kde jinde jsou takové prostředky pro náročné rekonstrukce naší drahé zámecké a hradní historie.?!! V soukromém sektoru, proto tento pořad vnímám velice dobře a hlavně realistickýma očima. :-)(5.7.2009)

Výborný nápad, jak se pokusit zachránit tyto skvosty naší historie, ke kterým se komunisti chovali jako hovada a ničeho si nevážili... Tyto památky si záchranu určitě zaslouží. Havelka je jako průvodce velmi příjemný a lidský, opravdu výborný projekt ČT.(22.3.2009)

Užitečný pořad, který se touto cestou snaží vyvolat zájem a zprostředkovat koupi památek, na kterých se velkou mírou podepsal zub času a ještě větší tesák komunistického hospodaření, a tím přispět k jejich záchraně. Při sledování mám vždy smíšené pocity, jednak hrůzu, když vidím, v jakém stavu se tyto památky nacházejí, ale jednak také údiv a hlavně obdiv nad tím, jak těmto objektům jejich noví majitelé dokážou vrátit život náročnou rekonstrukcí. Oceňuji také Ondřeje Havelku v roli průvodce, jeho komentáře jsou přirozené a hlavně na úrovni, což už dnes pravidlem nebývá.(15.8.2009)

Skvělý pořad, na němž oceňuji, že spojuje příjemné s užitečným. To příjemné je samotný pohled na ony historické skvosty (ať už zrestaurované nebo čekající na opravu) a také projev Ondřeje Havelky, jehož způsob moderování a smysl pro humor mi dokonale sednul. A to užitečné je skutečnost, že se díky tomuto pořadu možná podařilo/podaří prostřednictvím soukromého vlastnictví zachránit některé památky před totálním kolapsem. "Čest práci!... totiž chci říci, čest vaší bohulibé práci."(21.2.2013)

Zdařilý a bohulibý projekt České televize, kterým vás svou bezprostředností bude provázet především příjemný hlas i osobnost Ondřeje Havelky. V každém díle se představí jeden objekt, který je na prodej, většinou v žalostném stavu, a také jeden už opravený či opravovaný objekt, který nese podobné prvky. "Ať Bůh žehná vaší bohulibé práci":-)(16.3.2010)

Libejovice chátrá ...Hobzí opraveno--- Nemilkov chátrá....Zámek Rokytnice...opraveno...Továrna andělská Hora-chátrá,Sklárna Tasice chátrá,(15.5.2018)

Velmi přijemný dokument ukazující, jak se postupně ničily kulturní památky v dobách komunismu a jak se v současnosti dávají zchátralé zámky či tvrze znovu do kupy, či je to teprve čeká. Velké plus za Ondřeje Havelku, který je jako vždy výborný. Škoda, že těch necelých 20 minut vždycky uteklo jako voda.(2.10.2012)

Velice zajímavý dokument o zapomenutých památkách, které vyžadují záchranu.(13.10.2008)

U tohoto pořadu oceňuji především nápad. A pak také příjemné moderování Ondřejem Havelkou.(10.9.2016)

• tranquill

Je to zajímavé a jistě zásluhyhodné, ale zpracování mi moc nesedí, ani jinak sympatický Ondřej Havelka tomu moc nepomáhá, ale především mne irituje ta šílená "hudba", respektive zvuky... to je děs.(19.3.2018)

Dobrej nápad, přijatelné zpracování, skvělý průvodce.(11.4.2010)