poster

Rain of Madness

 • USA

  Tropic Thunder: Rain of Madness

Krátkometrážní / Komedie

USA, 2008, 30 min

Scénář:

Justin Theroux
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • melloun
  ***

  Falešný dokument o natáčení Tropic Thunder, který společně se spoustou falešných webových stránek rozšiřuje celý projekt za hranice filmu. Například plně funkční stránky o hercích Tuggu Speedmanovi, Kirku Lazarovi a Jeffu Portnoyovi, podávají "pravdivé" informace o jejich filmové kariéře. Zdařilý tah jak přilákat pozoronost veřejnosti a dát fanouškům něco navíc.(19.4.2009)

 • altaica
  *****

  PRO MUŽE:Natočit o filmu, který sám o sobě byl dokonalou komediální parodií, vážně se tvářící dokument a ještě v něm stihnout parodovat obdobné dokumenty o filmu, tomu říkám gól. Neskutečná ptákovina, k níž je ale třeba vidět i původní snímek “Tropická bouře” vám dokonale načechrá bránici. Zneuctění závažných, válečných filmových eposů a dokumentů o nich s vážným gzichtem prostřednictvím nemeckeho dokumentáristy. Vynikající.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madame, pokud neholdujete pouze fekální formě humoru (i když i toho je zde ukázka), ale máte ráda utahování si z tabuizovaných heroických témat, pak je to pro vás jak stvořené. Doporučuji.          HLÁŠKA:Každý den, když vstanu, děkuji svému otci za to, že byl debilní alkoholik, protože to bylo prostředí, v kterém jsem objevil svůj velký talent.// Tuto roli urval úplně neznámý Kevin SlunečníSoumrak. Jeho jediný počin do toho dne byla překvapivě citlivá farmaceutická reklama na lék pro puberťáky proti erektivní dysfunkci zvaný “Rytíř školního plesu.”// Toto je pravděpodobně jeden z nejvíce znepokojujících, hrozných a nechutných filmů, jaké jsem kdy viděl. Podívám se na to ještě jednou.(19.2.2013)

 • Zeck
  *

  Tropická bouře je film, který ukazuje natáčení filmu, a tento smyšlený dokument je o natáčení filmu, který se jmenuje Tropická bouře. Šílené a teoreticky zábavné, ale Rain of Madness je jen 30 minutové nudné přežvýkání toho nejlepšího z filmu a doplněné o pár scén, kterými se bavili herci při natáčení. Vtipná scéna snad jedna, možná jako bonus na DVD dostačující, ale jako samostatná složka naprosto nudné a k ničemu. (Tropická bouře se mi líbila) 20%(1.10.2011)

 • Matty
  *****

  „Mark Hamil, James Garner, and of course, Barbara Hershey.“ Film o natáčení filmu, který se zvrhl ve film o natáčení filmu, je minimálně stejně tak dobrý jako Tropic Thunder, množstvím vtipů v jednom záběru ještě lepší. Zaznamenaný materiál komentuje s vážností svědka holocaustu německý režisér, který nejenom akcentem (krásné „z“ namísto „s“) připomíná Wernera Herzoga. Vyústění totiž připomíná Herzogova Grizzly Mana ("a ty záběry nikdy nespatříte"). Hlavním zřídlem inspirace byla samozřejmě A Filmmaker’s Apocalypse, která prakticky bez humoru zachycuje rozklad štábu Coppolovy Apokalypsy. Některé nápady k ní odkazují přímo (tajfun), jiné oklikou (přestřelené sebevědomí režiséra - 50% Werner Herzog, 50% Hal Ashby a 50% Peter Bogdanovich). Stejně jako Tropic Thunder je Rain of Madness od zasvěcených pro zasvěcené a nestačí jej vidět jednou (hned po „nenápadné“ propagaci Alpa Chinových výrobků je jméno sponzora na mikrofonu rozmazaně). Škoda krátké délky, každá minuta navíc by byla přiblížením se k absolutnímu komediálnímu vrcholu. 90%(27.9.2009)

 • B!shop
  ***

  Rozhodne bych nerek stejne vtipny nebo dokonce vtipnejsi nez Tropicka boure, precejen to spis pusobi jen jako dokument o parte magoru nez jako nejaka skvela komedie. Nicmene skutecne to vypada jak dokument, kazdej z Tropicky boure tu ma trochu prostoru neco predvest, takze to pobavit dokaze, ale nic extra.(10.7.2010)