Reklama

Reklama

Rain of Madness

  • USA Tropic Thunder: Rain of Madness
Krátkometrážní / Komedie
USA, 2008, 30 min

Obsahy(1)

Fiktívny dokument o natáčaní fiktívneho filmu TROPIC THUNDER, ktorý nám mapuje niekoľko dní samotného natáčania a vzťahy a nezhody medzi režisérom a hercami. RAIN OF MADNESS je zároveň paródiou na dokument o natáčaní filmu APOCALYPSE NOW s názvom HEARTS OF DARKNESS: A FILMMAKER'S APOCALYPSE. (lakikaki)

Videa (1)

Recenze (23)

C0r0ner 

všechny recenze uživatele

Tropická bouře je pro mě jeden z nejvtipnějších filmů, co jsem kdy viděl. Kraťas Rain of Madness už bohužel tak dobrý není. Těžko říct, jestli to bylo mými obrovskými očekáváními nebo prostě tím, že většinu fórů autoři vystříleli už ve filmu a tohle si udělali jen tak pro radost. Špatné to rozhodně nebylo, ale dobré také ne. 60% ()

Zeck 

všechny recenze uživatele

Tropická bouře je film, který ukazuje natáčení filmu, a tento smyšlený dokument je o natáčení filmu, který se jmenuje Tropická bouře. Šílené a teoreticky zábavné, ale Rain of Madness je jen 30 minutové nudné přežvýkání toho nejlepšího z filmu a doplněné o pár scén, kterými se bavili herci při natáčení. Vtipná scéna snad jedna, možná jako bonus na DVD dostačující, ale jako samostatná složka naprosto nudné a k ničemu. (Tropická bouře se mi líbila) 20% ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

Rozhodne bych nerek stejne vtipny nebo dokonce vtipnejsi nez Tropicka boure, precejen to spis pusobi jen jako dokument o parte magoru nez jako nejaka skvela komedie. Nicmene skutecne to vypada jak dokument, kazdej z Tropicky boure tu ma trochu prostoru neco predvest, takze to pobavit dokaze, ale nic extra. ()

Matty 

všechny recenze uživatele

„Mark Hamil, James Garner, and of course, Barbara Hershey.“ Film o natáčení filmu, který se zvrhl ve film o natáčení filmu, je minimálně stejně tak dobrý jako Tropic Thunder, množstvím vtipů v jednom záběru ještě lepší. Zaznamenaný materiál komentuje s vážností svědka holocaustu německý režisér, který nejenom akcentem (krásné „z“ namísto „s“) připomíná Wernera Herzoga. Vyústění totiž připomíná Herzogova Grizzly Mana ("a ty záběry nikdy nespatříte"). Hlavním zřídlem inspirace byla samozřejmě A Filmmaker’s Apocalypse, která prakticky bez humoru zachycuje rozklad štábu Coppolovy Apokalypsy. Některé nápady k ní odkazují přímo (tajfun), jiné oklikou (přestřelené sebevědomí režiséra - 50% Werner Herzog, 50% Hal Ashby a 50% Peter Bogdanovich). Stejně jako Tropic Thunder je Rain of Madness od zasvěcených pro zasvěcené a nestačí jej vidět jednou (hned po „nenápadné“ propagaci Alpa Chinových výrobků je jméno sponzora na mikrofonu rozmazaně). Škoda krátké délky, každá minuta navíc by byla přiblížením se k absolutnímu komediálnímu vrcholu. 90% ()

dr.horrible 

všechny recenze uživatele

Tropic Thunder považujem za super komédiu a Rain of Madness vlastne tiež. Moja chyba, že som ich pozeral v opačnom poradí a moja chyba, že nepoznám Filmmaker's Apocalypse. Niektoré súvislosti mi preto možno unikali. Vďaka inteligentnému hyperoriginálnemu scenáru a tradične geniálnemu Cooganovi, mi to ale nijak nebránilo dobre sa pri tom baviť. "Good Night Vienna" ()

Galerie (5)

Reklama

Reklama