Detektív Karol (TV seriál)

Rodinný

Československo, 1981, ?x22 min

Jozef Bednárik

Výborná zábavno-náučná relácia pre deti ako darček od ujov súdruhov. V porovnaní s dnešnými reláciami určenými pre mládež (teda žiadnymi) je to za plný počet.(24.9.2008)

kultový slovenský náučno-vzdelávací seriál s vtipnou zvučkou de-detektív-detektívka-detektívkarol, Karola a jeho partiu mladých pátračov Zvedavku, Pravítka, Štuplíka vždy výborne dopĺňali pani Straková a ujo Horák!!(18.9.2008)

Ďalší slovenský televízny KULT so zvučkou od KRAFTWERK !!! (6.2.2009)(6.2.2009)

Obdivuhodné na akých ´´skvostoch´´ sme vyrastali.(29.8.2011)

• MM_Ramone

De. Detí. Detíka. Detektíka. Detektívka. "Detektív Karol"! A do toho znelka, ktorá vznikla zostrihaním skladby „Wir sind die roboter“ od nemeckej cyber-elektronickej skupiny Kraftwerk. Na to sa nedá zabudnúť. Ale inak ku tejto socialistickej, propagandistickej relácii neprechovávam žiadne sympatie. V tomto prípade u mňa nefunguje ani stará, dobrá nostalgia. Bola to obyčajná normalizačná, komunistická sračka, ktorá mala už mladých divákov pripraviť na realitu aurotatívneho, policajného, totalitného štátu. "Detektív Karol" bol mediálne nastrčeným agentom ŠtB. *(28.7.2012)

• - Úvodnou znelkou relácie sa stala skladba "Wir sind die Roboter" od kultovej nemeckej skupiny Kraftwerk. (Raccoon.city)

• - Osoby a obsadenie: Jozef Dóczy (ujo Horák), Božena Slabejová (teta Straková), Gustáv Herényi (Detektív Karol), Ľubica Trégerová (Zvedavka), Andrej Nemec (Štuplík), Ján Tréger (Pravítko) a Pavol Lazar (Blesk). (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Seriál sa vysielal 6 rokov a mal asi 80 časti. Pritom v štúdiu mali stavbu, ktorá pozostávala len zo skrine, stola, stoličiek a šnúry na bielizeň. (Raccoon.city)