Vzpurný mladík Siu Tai Chang (Fu Sheng) se svým otcem chiropraktikem Tak Tai Changem (Ku Feng) pracují v nemocnici v jedné chudé čínské čtvrti. Siu Tai pod vedením svého otce studuje medicínu i bojové umění kung-fu. Do problémů se začne dostávat, když narazí na cizince ze západu, kteří přicházejí do města, aby z buddhistického chrámu ukořistili vzácnou sošku bohyně milosrdenství. (Epistemolog)

Epistemolog

S protivníky se pohyblivý vtipálek Siu Tai (Fu Sheng) vypořádává poměrně snadno. Co se týče herectví a choreografie jde o jeden z nejlepších filmů Fu Shenga. Kamennou tvář Wang Lung Weie lze vidět sice často, ale má jen dva průměrné pěstní souboje. Wai-man Chan ztvárnil vůdce samurajů a s šavlí to fakt umí, když vemu v potaz, že ve filmech výhradně boxuje. Wah Yuena poznáte v roli samuraje Matsuzaka s černou páskou přes oko. S náročnou trojdílnou tyčí (tj.san jie gun) mne uchvátil bojový umělec Hong-Sang Ng a s šavlí se v pouliční potyčce parádně předvede koordinátor fajtů Pei Chi Huang. Akční choreo bratrů Tanga Chia a Pei Chi Huanga se velkou měrou podílelo na komerčním úspěchu snímku, který výdělkem v číslech činil skoro 3 milióny HK dolarů. ()