Reklama

Reklama

Drona

  • Indie द्रोना
všechny plakáty

Obsahy(1)

Moderní pohádka plná kouzel a temných sil. Jen jediný člověk na světě může v těchto časech ochránit tajemství Universa a spasit tak lidstvo před úplnou zkázou – bojovník Drona. Podstatná část filmu se natáčela v Praze a velkou hereckou příležitost (jednu ze svých nemnoha záporných rolí) dostala česká herečka Táňa Fischerová. (bollywood.cz) (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (12)

Ketri odpad!

všechny recenze uživatele

Tak se snažím toto dílo do nějaké kategorie, v rámci které by se dalo hodnotit jinak. Akční film to rozhodně není, bojové scény vypadají jako náhodné přepadení baru ve Varnsdorfu. Pohádka? To by také nešlo, na to je to moc rozvláčné a rádoby umělecké, i když začátek vypadal jako indická verze Popeláka. Dobrodružný - možná, dokoukat to na druhý pokus a neusnout, tomu říkám dobrodružství! Drama, také trochu, některé zmíněné bojové scény byly tak dramatické, bála jsem se, aby si Abhishek neublížil. Film pro ženy - to definitivně zazdil ten konec. Psychologický? Kay Kay coby démon házel výrazy jak po lobotomii provedené všemi otvory. Tak, co ten režisér vlastně vytvořil? Měl to být jakýsi zoufalý pokus o umělecký film, který se zvrhl v naprostou slátaninu a fantasmagorii? A co je nejhorší, i ta Praha v tom filmu byla hnusná! ()

elanista1 

všechny recenze uživatele

Pánečku na nebesiach, čo už je len toto za zázrak. Tá hŕstka indických filmov čo som doteraz videl ma bavila kvôli humoru a filmovému nadhľadu. Ale tu nič! Žiaden nadhľad, všetko sa nesie v prehnane vážnom tóne, a to v takomto zlom filme nestrpím ani náhodou. Na zlých filmoch sa dá väčšinou zasmiať, ale v Drone nestojí absolútne nič za zmienku. Tu by bola aj 80 minútová stopáž nerozumná. Iba prvých tridsať minút som dokázal dopozerať celých. ()

Reklama

Niktorius 

všechny recenze uživatele

Na Festivale bollywoodského filmu Taťána Fischerová (která tam film viděla poprvé) nijak netajila překvapení, jak nakonec Drona vypadá velkolepě a profesionálně, protože při jejím natáčení očekávala, že výsledkem bude spíš nějaká srandovní kuriozita. Nutno uznat, že co do kvality triků občas tvůrci skutečně zaváleli. ILM se sice konkurence z jihovýchodu zatím obávat nemusí, ale automobilová honička po Praze nebo bitva na jedoucím vlaku (který na konci efektně vyletí do vzduchu) dokázaly vzbudit v sále upřímný obdiv. V netechnických kategoriích je to ovšem prohra na celé čáře - na tak strašlivě napsaný, nedobře zrežírovaný, prkenně zahraný - a kvůli tomu všemu nudný - film je snad všech těch CGI vychytávek škoda. Indický "Gandalf" ovšem pobavil, to zas jo :-) ()

Andrea1717 

všechny recenze uživatele

Tak som oficiálne sklamaná, dopozerané na druhý krát, nápad to nie je zlý, tešila som sa, že je to fantasy. Ale ten úvod v Prahe bol divný, keď som zazrela Pryianku ( bože prečo ju všade pchajú, na okamih som zadúfala, že to bude Aish, obsadenie som si nepozrela), bolo na polovicu prehrané. Inak Abhishek sa snažil čo to dalo, jeho postava sa mi naozaj páčila, hlavne po presune z Prahy do Indie to malo nádej, démon bol hnusný a prišiel mi nejak vyšinutý divným smerom. Zakončenie keď ho pekne rozsekal mečom sa mi páčil, zloduchovia väčšinou končia takými divnými spôsobmi, ale tu nie, pekne klasicky. Celkovo bol film ale veľmi nevýrazný, na dĺžku tam toho bolo málo, pridať akcie a ubrať dĺžku by tomu výrazne pomohlo. Ale Abhishek sa mi fakt páčil, zadumané oči, ten vážny výraz keď zistil, že je spasiteľom sveta sa mi páčil.... možno mali trošku rozvinúť to, že sa vlastne s Priyankou do seba zaľúbili, asi, keď na záver mali spolu dieťa, lebo som bola trošku prekvapená :-) a nechali si aj zadné dierka pre prípadné pokračovanie, ale zrejme už po toľkých rokoch nebude .... kto vie, či je to dobre alebo zle, možno by si mali opraviť reputáciu... ()

Ramanam 

všechny recenze uživatele

Za život člověk čelí mnoha hrozivým událostem, po kterých, pokud je překoná, si může s čistou radostí v srdci říci, ano přátelé, přežil jsem! Jestli budu někdy v budoucnu o sobě pochybovat, vzpomenu si na tento film, který jsem přežil až do samého konce, jenž je zde roven získání onoho nektaru nesmrtelnosti a osvobození se tak od hrůz a běd, který toto veledílo přináší. Stejně mám takový pocit, že film měl původně úplně jiný účel, než jen pobavit diváky. Zde to již opravdu zavání tajnými službami, pro které bylo toto megadílo stvořeno ke kruté tortuře, které je vystaven každý nepřítel Indie, jenž tento snímek musel vidět. To, že se to dostalo mezi lidi, kde tomu musí čelit i nevinní, je však převeliký sadismus. Jednou by se to přežít dalo, je-li člověk zocelen, ale kdybych na to musel koukat vícekrát za sebou, tak si jsem jistý, že řeknu i to, co nevím. Filmy z této země miluji a viděl jsem jich už myslím hodně. Toto je mé druhé hodnocení, které končí pouze jednou hvězdou. Má míra snesitelnosti je tedy oproti totálním neznalcům indické produkce posunutá do jiné úrovně, ale zde musím souhlasit s tím, že je to totální průšvih! A to tam prosím hrají herci novodobého indického nebe, jako Abhishek a Priyanka. Proti nim nemůžu říci vůbec nic špatného. O hercích to vůbec nebylo. Jinak vše ostatní už byla totální katastrofa! První část filmu, která se točila u nás, byla ultra děsivá, pak se to naštěstí uklidnilo na přijatelné utrpení, vykoupené sladkým koncem. Říkám to jako milovník indických filmů, toto bylo mučení!!! Hvězdu ubránili jen moji oblíbenci A. B., P. CH. a K. K. M., jako padouch. Jinak..., šílenost a ztráta času!!! ()

Galerie (4)

Reklama

Reklama