poster

Drona

Akční / Dobrodružný / Drama / Fantasy

Indie, 2008, 144 min

Režie:

Goldie Behl

Kamera:

Sameer Arya

Producenti:

Sunil Lulla

Kostýmy:

Sujata Sharma
(další profese)
 • Ketri
  odpad!

  Tak se snažím toto dílo do nějaké kategorie, v rámci které by se dalo hodnotit jinak. Akční film to rozhodně není, bojové scény vypadají jako náhodné přepadení baru ve Varnsdorfu. Pohádka? To by také nešlo, na to je to moc rozvláčné a rádoby umělecké, i když začátek vypadal jako indická verze Popeláka. Dobrodružný - možná, dokoukat to na druhý pokus a neusnout, tomu říkám dobrodružství! Drama, také trochu, některé zmíněné bojové scény byly tak dramatické, bála jsem se, aby si Abhishek neublížil. Film pro ženy - to definitivně zazdil ten konec. Psychologický? Kay Kay coby démon házel výrazy jak po lobotomii provedené všemi otvory. Tak, co ten režisér vlastně vytvořil? Měl to být jakýsi zoufalý pokus o umělecký film, který se zvrhl v naprostou slátaninu a fantasmagorii? A co je nejhorší, i ta Praha v tom filmu byla hnusná!(12.6.2013)

 • Andrea1717
  **

  Tak som oficiálne sklamaná, dopozerané na druhý krát, nápad to nie je zlý, tešila som sa, že je to fantasy. Ale ten úvod v Prahe bol divný, keď som zazrela Pryianku ( bože prečo ju všade pchajú, na okamih som zadúfala, že to bude Aish, obsadenie som si nepozrela), bolo na polovicu prehrané. Inak Abhishek sa snažil čo to dalo, jeho postava sa mi naozaj páčila, hlavne po presune z Prahy do Indie to malo nádej, démon bol hnusný a prišiel mi nejak vyšinutý divným smerom. Zakončenie keď ho pekne rozsekal mečom sa mi páčil, zloduchovia väčšinou končia takými divnými spôsobmi, ale tu nie, pekne klasicky. Celkovo bol film ale veľmi nevýrazný, na dĺžku tam toho bolo málo, pridať akcie a ubrať dĺžku by tomu výrazne pomohlo. Ale Abhishek sa mi fakt páčil, zadumané oči, ten vážny výraz keď zistil, že je spasiteľom sveta sa mi páčil.... možno mali trošku rozvinúť to, že sa vlastne s Priyankou do seba zaľúbili, asi, keď na záver mali spolu dieťa, lebo som bola trošku prekvapená :-) a nechali si aj zadné dierka pre prípadné pokračovanie, ale zrejme už po toľkých rokoch nebude .... kto vie, či je to dobre alebo zle, možno by si mali opraviť reputáciu...(1.10.2017)

 • elanista1
  *

  Pánečku na nebesiach, čo už je len toto za zázrak. Tá hŕstka indických filmov čo som doteraz videl ma bavila kvôli humoru a filmovému nadhľadu. Ale tu nič! Žiaden nadhľad, všetko sa nesie v prehnane vážnom tóne, a to v takomto zlom filme nestrpím ani náhodou. Na zlých filmoch sa dá väčšinou zasmiať, ale v Drone nestojí absolútne nič za zmienku. Tu by bola aj 80 minútová stopáž nerozumná. Iba prvých tridsať minút som dokázal dopozerať celých.(13.4.2014)

 • lenuse
  *

  Před časem jsem narazila na pár rozhovorů s Táňou Fischerovou o tom, kterak se proslavila v Bollywoodu. Tak jsem byla zvědavá, ač jsem byla varována. No, nechápu, proč kvůli své roli musela cestovat do Indie. Začátek se odehrává v Praze a českou herečku zabijí ještě tam. Párkrát se před kamerou mihne, pronese asi dvě věty... Konec. Během sledování jsem si vzpomněla na film Meenaxi. Také se odehrával v Praze a na poušti a také to byla nebetyčná nuda. Příště se asi indickému filmu natáčenému v Praze vyhnu obloukem.(24.12.2008)

 • Niktorius
  **

  Na Festivale bollywoodského filmu Taťána Fischerová (která tam film viděla poprvé) nijak netajila překvapení, jak nakonec Drona vypadá velkolepě a profesionálně, protože při jejím natáčení očekávala, že výsledkem bude spíš nějaká srandovní kuriozita. Nutno uznat, že co do kvality triků občas tvůrci skutečně zaváleli. ILM se sice konkurence z jihovýchodu zatím obávat nemusí, ale automobilová honička po Praze nebo bitva na jedoucím vlaku (který na konci efektně vyletí do vzduchu) dokázaly vzbudit v sále upřímný obdiv. V netechnických kategoriích je to ovšem prohra na celé čáře - na tak strašlivě napsaný, nedobře zrežírovaný, prkenně zahraný - a kvůli tomu všemu nudný - film je snad všech těch CGI vychytávek škoda. Indický "Gandalf" ovšem pobavil, to zas jo :-)(18.10.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace