Past na lásku

Steven Rasch

Scénografie:

Cecil Gentry
  • Jara.Cimrman.jr

"Podáš mi mobil? Nebo už konečně chcípneš?" Manželské krize se dají řešit různými způsoby a já nemám vážnějších výhrad proti omezování osobní svobody, ale kdyby to bylo doladěno trochou sexuálního násilí, tak by mne to určitě bavilo více. Jenže co čekat od filmu naškrábnutého rychlým perem pro čtyři herce, jeden záchod a jedno balení lepící pásky? Já jsem chtěl víc, než průhledný příběh a nevěrohodné chování nezamilovaných jedinců.(3.10.2012)

Už jméno Meg Ryanové je určitou zárukou příjemně ztrávených devadesáti minut a když k tomu připočteme Justina Longa a "hrdinku" Kristen Bellovou, nelze mít jiná než přehnaná očekávání. Velká očekávání zpravidla končí zklamání a přesně tak je tomu i v tomto případě, kdy bude divák uspokojen jen do jisté míry. Mezi Meg a jejím filmovým manželem to opravdu jiskří a Kristen svým roztomilým kukučem ještě nikdy nic nezkazila, role naivní milenky je jí (se vším respektem, který k ní chovám) šitá na míru. Bohužel, postava Longova lupiče je zde tak trochu navíc, respektive je špatně napsaná. Rozhodně by bylo lepší, kdyby se i po jeho příchodu dál pokračovalo v dosavadním komediálním ladění. Ovšem to je jen mé přání. Faktem je, že se z minuty na minutu stává z mile ujeté komedie něco mezi thrillerem a dramatem. Hra na vážnou strunu není nijak zvlášť povedená a já jen děkuji, že odezní tak nenadále, jak se zjevila, přestože napáchala nenapravitelné škody, jež se odrazily v mém hodnocení, které jinak mohlo být daleko vyšší.(1.10.2010)

• Nijura

Tak tento film jsem si bohužel koupila do své sbírky a to jen kvůli Meg Ryan a Kristen Bell. Podívám se na to a děs. Už od začátku mě to vůbec nebavilo a opravdu jsme se na to dodívala s tím, že tam bude nějaký převrat. Ale vlastně se mi líbil konec, nevím jestli všem došel ale byl hodně vtipný, ale myslím opravdu až poslední scénu. Ten konec byl opravdu hodně dobrý a za něj dávám 2 hvězdičky.(5.2.2011)

Nezávislý americký film, podle divadelní hry, který je prostý všech běžných klišé zjevně nevyhovuje forrestgumpovskému publiku. Taková blbůstka, ale odvaz, nic pro úzkoprsé děti z nedělní školy do kulata prokrmené běžnou blockbusterovskou potravou. Hollywood dobře ví proč nevybočit z řady a co ti malí otyloni u koryta vlastně chtějí. Při dostatku nadhledu dostanete výbornou alternativu běžné produkce. Netuctový film, odvaha se cení ! Produkce: Night and Day Pictures (19.10.2016)

Začínám být alergická na období dlouhých rovných blonďatých vlasů Meg Ryan :D :D Past na lásku je zajímavým návodem, jak obelstit svého manžela, který chce odjet do Francie se svou milenkou, kterou tam nejspíš požádá o ruku...Nejlepší na celém filmu byl závěrečný pozdrav "Ahoj", při kterém manželovi vše dojde a teprve v tu chvíli by začal zajímavý film :D(7.12.2014)