Jai Ho

Mental: For a Cause

(neoficiální název)

Drama / Akční / Rodinný

Indie, 2014, 145 min

Nese si s sebou zkušenosti z armády a nejspíš i nějaká ta traumata. Dovede se být za sociálně slabší, ale do toho ještě zpívá a tancuje, překvapivě ladně, což byste u jeho tělesné konstituce ani nevěřili. Salman Khan je hvězdou tohoto filmu a stojí na něm to, jestli se vám bude líbit, nebo ne. Střídání komedie a dramatu zde ale bohužel tolik nefunguje.(17.4.2017)

Místy zbytečně vtipné místa, ale jako akčňák s neporazitelným Salmanem pěkný. Akce je přepálená, ale to nevadí. U těchto filmů jsem na to zvyklý. Spíš bych ubral na rychlém střihu při soubojích. Finální souboj povedený. Písně se mi také líbí. Salman je na konci jak Willis, samá krev :D Za mě 80% :)(28.6.2018)

Film presiaknutý vlastenectvom, ale ja im to tak žeriem. Salman sa tu vybúril, záporáci lietajú vzduchom od začiatku do konca filmu. Myšlienka "neďakuj za pomoc, ale pomôž ďalším trom ľuďom" nie je síce nič nové, ale v podmienkach Indie má úplne iné spracovanie. Hudba ako takmer vo všetkých Salmanových filmoch skvelá.(24.11.2019)

• - Výrobu snímku od samotného počátku provázela jedna nepříjemnost za druhou. Když o jeho výrobě na podzim v roce 2012 režisér Sohail Khan (Fight Club: Members Only (2006), Kisaan (2009)) informoval média, veřejně se hovořilo o co nejranějším začátku natáčení. Tím měl dle původního předpokladu filmových tvůrců být sedmadvacátý den prvního měsíce roku 2013. Z blíže neuvedených okolností se natáčení odložilo až na začátek měsíce března. Tvůrci nicméně nedostáli ani tohoto bodu a s natáčením snímku, který je předělávkou komerčně úspěšného hindského snímku Stalin (2006), začali na přelomu měsíce března a dubna. Filmový projekt dostal nový pracovní název a dokonce se hovořilo o přímém kompletním trojrozměrném natáčení. Tato spekulace byla nicméně režisérem posléze vyvrácena. Z jeho slov bylo ovšem patrné, že o případné 3D konverzaci minimálně přemýšlí. 6. 12. 2013 se na internetu objevil první oficiální filmový plakát s jeho hlavním představitelem, Salmanem Khanem (Veer: An Epic Love Story Of A Warrior (2010)). Filmový plakát, jehož digitálně retušovaný kontrast tvoří základní fotografie s tisícovkou filmových příznivců, byl vytvořen právě jimi samotnými, filmovými příznivci. (Conspi)

• - Název snímku "Jai ho" je ve skutečnosti zažitou hindskou-nepálskou verbální frází, znamenající v překladu "budiž vítězství" či přímo verbální pokynutí k vítěznému úkonu "zvítěz", "nechť zvítězíš". (Conspi)